Skocz do zawartości

zbrodnia/policja/dochodzenie/świadek


arton

Rekomendowane odpowiedzi

Zapamiętałem od momentu kiedy przyśnił mi się opancerzony samochód wojskowy. Był amerykański, choć nie potrafię podać marki. Miał na wyposażeniu karabin , znałem nazwę, nie była żadną ze znanych broni. Karabin był zapakowany w brezentowy pokrowiec, ale można było z niego w pokrowcu strzelać. Kolor auta, brezentu sugerował pustynię. Potem używałem , chyba dostałem ten karabin w przesyłce, w mieście, gdzie spędziłem okres szkoły średniej, do dziś mieszka tam reszta mojej rodziny. Nie można było z niego strzelać, miał sprawną optykę i widziało się plamkę na celu. Obserwowałem nim z mieszkania otoczenie, niekiedy celowałem do ludzi. Raz patrząc przez jego lunetę zobaczyłem porachunki miejscowych gangów na odkrytym basenie /pustym , była późna jesień lub łagodna zima/ Było dużo ofiar. Zgłosiłem sprawę na policję, wezwali mnie tak nieszczęśliwie, że obecni byli tam też prawie wszyscy miejscowi przestępcy. Policjanci próbowali jakoś ukrywać moją obecność w tym samym czasie co przestępców. Jednak oni próbowali kojarzyć mnie z osobą , która złożyła zawiadomienie. Atmosfera wokół mnie robiła się coraz cięższa.

Ostatnio dość często śni mi się miasto z okresu szkoły średniej , w nim nieżyjący już brat, ojciec, żyjąca matka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otrzymujesz broń, ale nie możesz z niej w pełni korzystać, czyli jakbyś posiadał jakieś możliwości, ale korzystasz z nich połowicznie. Pozwalają Ci widzieć dużo, ale nadal zmuszają do polegania na innych w spełnianiu obywatelskich powinności. Żołnierze bronią cywilów walcząc z agresorem. Ty z ich broni możesz tylko obserwować dziejące się zło. Próbujesz podjąć aktywne działania, ale Ci, którym ufasz, że spełnią swoje działanie okazują się w tym nieudolni narażając Cię na zagrożenie. Może czujesz się w jakiejś sytuacji tak bezradny lub staniesz w obliczu trudnego wyboru jak właściwie postąpić by osiągnąć właściwy efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...