Skocz do zawartości

Zagadka - kim jest pan? (G. Ramsay)


Gość Euterpe

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Euterpe tak to nic nie wchodzi, zrób drugie.

 

Bethany, może zamieścisz instrukcję obsługi, tzn. jak umieścić wykres z astrodienst na fotosie, to bym przykleiła na głównym dziale albo na ćwiczeniach? Myślę, że przyda się wielu osobom, a i mnie też, bo chociaż wklejam kółka z własnego programu, to tego z astrodienst nie umiem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bethany

Zacznę może od zawodu- MC we Wodniku, a Uran w V domu i dużo planet tam też jest. Kojarzy mi się zawód artystyczny, co też potwierdza Wenus i Neptun w VI domu. Koniunkcja Słońca i Neptuna- Pan ma wyobraźnię. Sekstyl Księżyc- Neptun też wskazuje na coś związanego z twórczością- tworzeniem czegoś.

Zagadka bardzo dobra :).

Sądzę, że jest znany. Dom V to też rozrywka/przyjemność. Tak się zastanawiam nad planetami w Pannie- kojarzy mi się chemia z tym znakiem i dietetyka. Ma aż cztery planety w Pannie.

Jeszcze mi się kojarzy, że on może coś pisze- bo Jowisz jest w 3 domu, w trygonie z Merkurym.

Dzieci-obstawiam, że ma troje.

Praca ważna jest dla niego- Słońce w VI domu. Może się przemieszczać w związku z pracą.

Charakter dość trudny się wyłania- opozycja Mars- Saturn, opozycja Księżyc- Saturn- skłonność do negatywnego myślenia, problem z okazywaniem uczuć. Wenus w Skorpionie też nie czuje się najlepiej.

Wygląd- dużo kwadratur do Ascendentu- no jakoś zabójczo przystojny, to nie jest :P

Edytowane przez Bethany
dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan miał trudne dzieciństwo. Twarzyszyły mu duże napięcia emocjonalne. Konieczność podporządkowania się i duszna atmosfera w domu, nie sprzyjały rozwojowi osobowości. Możliwe, że brakowało matki lub było to nadużywanie władzy ze strony matki lub innej kobiety.

 

Sukces zawdzięczany samemu sobie, dzięki cechom, które dalej opiszę.

 

Lider. Ma energiczną i porywczą naturę. Duży rozmach w realizacji planów. 95' zwrot ścieżki zawodowej - prawdopodobnie tranzyt Urana do Saturna, w rezultacie obrócił się na korzyść. Początek sukcesu i wielkich pieniędzy przed 2000 rokiem. Szczyt zawodowy 2010-15. Szczęsliwe życie rodzinne bedzie mu towarzyszyło do końca swoich dni, dzieci sporo.

 

Posiada niespożytą energię życiową (Mars w 5 domu), to też dla zdrowia psychiczenego powinien realizować się w sporcie. Aspekty Mars - Saturn to dyscyplina i wytrwalosc w działaniach, jakie osoba sobie zamierzyła. Potrafi swoje cele osiągnąć, wytrwać w nich do końca (Saturn to cierpliwość i systematyczność) i tu widzę codzienne, systematyczne treningi. Możliwe, że chodzi o sportowca i jego młodzieńczą karierę, przerwaną przez tranzyt Urana do Saturna - może chodzić o kontuzję/ wypadek i brak możliwości dalszego rozwoju. Natomiast umiejscowienie Księżyca może świadczyć o przemyśle w rozrywce, czyli telewizji, ale o tematyce lekkiej (tu zmiana ścieżki zawodowej o której pisałam wcześniej).

 

Bogato obstawiony dom 5 wskazuje, że jego pasja daje mu zadowolenie w życiu, dzięki niej może wyzwolić swoje siły twórcze.

Jego żona/ partnerka życiowa jest jego autorytetem. Swoje pasje, doświadczenie przekaże dzieciom.

Łatwo nawiązuje nowe, ciekawe relacje też z płcią przeciwną (chwilowe zauroczenia).

Skłonność do spekulacji, ryzyka to dodatkowy plus sukcesu. Mars - Saturn przynoszą zawziętość, niesamowity upór, czasem chłód, potrzebę organizacji

 

Za to nie rozumiem obsadzenia planet w domu 6, są dla mnie trochę z tym co napisałam wyżej, z moim wyobrażeniem tej osoby, sprzeczne.

Wenus, Słońce, Neptun, Merkury ce****ą logiczny umysł, a także zręczność, przenikliwość i perfekcjonizm. Porządna, wręcz przesadnie higieniczna praca - to kojarzy mi się z medycyną, kosmetyką, żywnością. Przez ten pedantyzm może być wyostrzony na błędy, może mieć skłonność do krytykowania innych. Pracuje dokładnie i metodycznie. Chętnie zdobywa specjalistyczną wiedzę i umiejętności. Co dziwne tu widzę go za jednostanowiskowym biureczkiem.

 

Czytam to co napisałam i stwierdzam, że ... wiem, że nic nie wiem hahaha

 

Nad wyglądem pomyslę później, bo się zmachałam deczko.

 

;)

Edytowane przez Grahanka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Euterpe

Dziękuję :)

 

Opisujecie go tak, jakbyście wiedziały, o kogo chodzi :zeby: Czyżbyście już wiedziały kim jest? :chytry:

 

Za tydzień (31. lub 1. styczeń) zdradzę jego tożsamość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bethany

Ja sądzę, że Pan wykonuje więcej, niż jeden zawód- takie obsadzenie 6 domu, to dość często zahacza o pracoholizm :P

Jest na pewno ciekawą i wszechstronną osóbką, jest i zmysł artystyczny, wyczucie piękna, jak i taka dokładność i pedantyczność Panny, a Panna jest też dobra w ścisłych przedmiotach.

MC jest w zmiennym Wodniku, także sądzę że zmieniał zawód. Z nauką nie miał raczej problemów, bo Jowisz jest w III domu.

Obsada znaku Skorpiona, w tym Wenus- pewne sprawy-uczuciowe i osobiste woli zostawić dla siebie.

Asc w Bliźniętach- ruchliwy, wiele zainteresowań, raczej szczupły- dlatego że władca Asc ( Merkury) jest w aspekcie ze Saturnem.

Teraz związki - uhmmm władcą Descendentu jest Jowisz, w pozytywnym aspekcie z Merkurym, poza tym planety w Skorpionie i Pannie- raczej mało związków miał, tak mi się kojarzy.

Nie miał lekko na pewno w życiu- Saturn mu wiele utrudniał, rzeczywiście mógł mieć trudne dzieciństwo - problematyczne relacje z matką, albo między rodzicami nie do końca tam wszystko grało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Mnie się widzi, że w jego życiu zawodowym nastąpił nagły / niespodziewany zwrot. Władca MC - Saturn jest w opozycji z Księżycem, który jest w koniunkcji z drugim jego władcą Uranem. I to mogło być związane z jakimś wypadkiem / urazem czy czymś w tym guście. Pogłębił sprawę Pluton, podczepiony do tej opozycji

Z tego wnioskuję, że plany (zamierzenia) były inne a wyszło niespodziewanie co innego i w dodatku na złe mu to nie wyszło, choć z pewnością był załamany.

Facet trzepie dużą kasę na tym co robi.

Co prawda na pierwszy rzut oka niełatwo jest wyciągnąć kasę na podstawie Księżyca - włada on 2d. - bo oprócz aplikacyjnego sekstylu z Neptunem ale z kwadraturowych znaków - nie ma on korzystnych aspektów, lecz:

dom 6 mówi, że facet wykonuje swoje zajęcie z pasją, z "umiłowaniem", a tą pasją włada Mars w Pannie, tym Merkury w Strzelcu (też 6 d.) tym Jowisz we Lwie, tym zaś Słońce w Skorpionie, tym zaś Mars W Pannie - i kółko się kręci, nie ma władcy ostatecznego, więc stawiam na podszepty Marsa, który jak raz ma ścisły sekstyl do koniunkcji Wenus/Słońce i to jest drugi, odrębny układ, który wskazuje na sprawy zawodowe. I to razem wskazuje na łączenie pasji z precyzją. A sprawy domu 5 połączonego z 6 wspierane są trygonem z Jowiszem we Lwie.

Pasja + precyzja z reguły dają dobre wyniki w pracy, nie tylko zawodowej ;)

Drugi odrębny układ to ten księżycowy. On jednak również zależy od układu 5 - 6, przy czym wskazuje na niespodziewany zarobek, podobnie jak był niespodziewany zwrot na ścieżce kariery, poza tym jest to "genialny talent" - tu już Uran z Księżycem. I to ten talent daje zarobić, z racji tego że włada 2 d. i z racji swoich powiązań z układem 5 - 6.

Więc mamy: pasję + precyzję + talent (a Mars jest tu bardzo energiczny i łatwo przystosowuje się warunków i oczekiwań innych).

Ale wracając do kasy: jej źródłem jest Księżyc w Pannie, który z racji swojego położenia wskazuje na zajęcie z rodzaju służebnych, tzn. służących potrzebom ludzi jak żywienie, gastronomia, hotelarstwo, dietetyka, usługi, opieka socjalna albo i charytatywki, medycyna, różnego typu handlowcy albo w ogóle ludzie, którzy umieją sprzedać to co wykonują i to dobrze.

Wiec myślę, że bez względu na to co robi ów pan, to umie się świetnie zareklamować i sprzedać swoje usługi, bo umożliwia mu to trygon Merkury - Jowisz, a te jak wiadomo, są związane z domami 5 - 6 a więc również układem z udziałem Księżyca, zaś ww. zalety też na to wskazują.

A - obaj władcy są w znakach zmiennych i Asc też + WH, więc tak myślę, że łatwo mu wykonywać różne zajęcia, znaczy przerzucić się albo wiązać je ze sobą jeśli zajdzie potrzeba, może pisać o tym co robił lub robi, albo się publicznie produkować "być z tym na ustach lub na wizji", bo i Uran i Merkury mogą sugerować media (środki przekazu), no a już Jowisz temu wybitnie sprzyja tym trygonem z Merkurym.

O - Księżyc z Merkurym i Marsem ruchliwe są, więc też nie musi grzać jednego miejsca i przemieszcza się (Asc. d.3 i 4 no i 9 też)

 

Jeśli jest żonaty, to pożycie wiedzie chyba szczęśliwe i stałe, dzieci no chyba płodny i utalentowany tak jak to 5 d. wskazuje ;) - płodność i małżeństwo ratuje Jowisz i cały ten nabój piąto i szóstodomowy.

 

Ale jeśli chodzi o charakter, to nie podoba mi się, bo to i wybuchowy - drażliwy - nerwowy uraniczny Księżyc, i drobiazgowość i despotyzm, i niewybredność językowa, może to i bezpośredniość, bo facet raczej nie ma problemów z powiedzeniem tego co ma języku, no ale merkuryczność w strzelcowym wydaniu i mająca jowiszowe ujście to nie jest grzeczność ani dobieranie słodkich słów ;)

 

Co do wyglądu to zgadzam się z Bethany - te kwadraty do Ascendentu raczej mu szkodzą na urodzie, a i Wenus - sama w sobie, jako wskaźnik piękna - to sugeruje, ale że ma ona sekstyl z Marsem i koniunkcję ze Słońcem, to może wskazywać, że kobiety mogą jednak coś w nim widzieć, choćby li tylko samczego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Euterpe

Uwaga, uwaga... pan-zagadka to... GORDON RAMSAY!

 

Zawód: kucharz; prowadzi restauracje, pisze książki kucharskie i miał nie jeden swój program w TV.

 

Ma żonę i czwórkę dzieci - ostatnia parka to bliźnięta.

 

Jego ojciec (alkoholik) często zmieniał pracę, a z w związku z tym musieli się przeprowadzać. Dzieciństwa mu nie zazdroszczę.

 

Grał w piłkę nożną - chciał zostać piłkarzem. Gdy był nastolatkiem, doznał kontuzji, więc kariera sportowca już odpadła. Czytając artykuły o nim można rzec, że wyszumiał się w młodości.

 

Ukończył szkołę hotelarską i wyjechał do Francji, pobierać nauki od różnych kucharzy. Spędził tam trzy lata.

 

W 1998 otworzył swoją pierwszą restaurację. Wcześniej pracował jako szef kuchni i też bardzo dobrze mu się wiodło - ambicja wzięła górę. Ma ich już... nie liczyłam, ale możecie to sprawdzić, wpisując w Google "List of restaurants owned or operated by Gordon Ramsay".

 

Resztę na pewno znacie z mediów :)

Edytowane przez Euterpe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Nie wszyscy znają ;p ja nawet nie wiem kto to jest, tzn. o uszy mi się nie obił. Teraz przeczytałam, że jest bardzo bogaty i bardzo znany.

Ale buzia mi się nie podoba, urodą nie grzeszy.

Tak sobie teraz myślę, czy to zajęcie "które lubi" było sportem czy jest tym, którym zajmuje się teraz, a sukces kucharski zawdzięcza bardziej mediom niż zdolnościom. Znaczy tą zdolność też musi mieć - Panna wykonuje codzienne obowiązki, jest też związana z żywieniem, więc pięknie to mu się ułożyło - ale chodzi mi o to, czy jego sercem bardziej jest sport czy bardziej gotowanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Euterpe

Sport może był pierwszą miłością, drugą zaś pewnie gotowanie. Na youtube są filmiki, jak gotuje z niektórymi członkami rodziny :) Dodatkowo, gdy przyrządza potrawy, to widać, jak się w to wczuwa :mniam:

 

Ktoś go jeszcze kojarzy? Myślałam, że to znana postać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Bethany

Kojarzę tak twarz,ale ( wiem, że się nie powinno oceniać po wyglądzie), ale tak na pierwszy rzut oka, to mi się wydawał niezbyt sympatyczny ;) Don't know why ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gordon Ramsay - tak, kontrowersyjny kucharz.

Niestety nie wiedziałam nic o jego karierze sportowej.

Wiem, że ma dwójkę dzieci i nawet z nimi chyba gotował na wizji. O czwórce nie słyszałam :)

Nie ukrywam, że dużo mi pomogła numerologia, zbudowała szkielet jego biografii. Planetami jedynie się wspomogłam dopatrując się szczegółów. Pogrupowane planety były łatwiejsze w odczycie.

Euterpe, dziękuję za ciekawy warsztat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bethany

No ja patrzyłam na znaki, a facet ma cztery planety w Pannie i podkreślony też dom VI, czyli Panny - więc dziedziny tego znaku i mi się przypomniała jedna dziewczyna z tego forum. I pamiętam, że nie mogłyśmy odgadnąć, jaki ma zawód, a miała dużo w Pannie i się okazało, że jest chemikiem, a Panna to też odżywanie, a ludzie mający Księżyc w Pannie nie chwaląc się ( mam taki Księżyc;P) są dobrymi kucharzami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ismer zmienił tytuł na Zagadka - kim jest pan? (G. Ramsay)

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...