Skocz do zawartości

Pan - zagadka (A.Kwaśniewski)


Gość Bethany

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Kłamczuch i manipulant ;p

Facet na pewno znany i popularny, sławny - 5 domowa koniunkcja Słońce/Wenus w trygonie do układu ascendentalnego nie może się inaczej tłumaczyć :D, w dodatku inni postrzegają go pozytywnie, nawet jeśli narozrabia budzi sympatię albo mu uchodzi na sucho.

Znany - ale chyba nie zawsze w pozytywnym znaczeniu, bo ten Uran z Jowiszem na Asc dają wyskoki. Zresztą już ze względu na to niełatwy w pożyciu.

Taka obsada Skorpiona sugeruje osobę bezwzględną - co postanowi to realizuje, nie wycofa się, najwyżej przyczai aż nadejdzie sposobny moment. Ale też używającą życia i jego przyjemności ;) i też pamiętliwa bestia. I złośliwa, czy też cięta.

Przenikliwy, strateg, popełnia błędy, ale jakby uchodziły mu płazem, Jowisz bardzo mocny jest.

 

Myślę, że wysoko zaszedł i to bardzo, władca MC w koniunkcji z Asc, Uranem i Księżycem.

I jakiś człowiek idei, koncepcji, trzymający się swojej linii, tzn. myślę tu o czymś takim, że jest przekonany do swoich racji, celów, jakie by one nie były - i twardo, uparcie je realizuje, nie licząc się z kosztami ani z innymi ludźmi.

Ale zajęcie chyba niejednorodne - znaki zmienne w d.6 i 10, których władca jest w zn. kardynalnym i on tu decyduje, bo jest bardzo prominentny (Neptun jest drugorzędny w tym horoskopie) co daje możliwość zwrotu i to nagłego - Uran.

Myślę, że facet ma wielkie mniemanie o sobie, nawet jak byłby cieciem to na pewno nietuzinkowym, na miarę Stanisława Anioła na przykład :D

 

Co mógłby robić? - pasuje mi polityka, wojsko, sport albo artysta.

Mógł się zajmować polityką, bo Księżyc we Lwie pasuje mi do Słońca i Merkurego w Skorpionie, ale jeśli byłby wojskowym, to nie kapralem tylko generałem :D a jako sportowiec to na podium, z medalami - zresztą kimkolwiek by nie był, to jest pozycja lidera.

Związki: z Koziorożcem i jego Saturnem w znaku stałym - zapewne trudne, ale myślę, że jeśli żonaty, to raczej nie skłonny do rozstań, z wielu powodów. Co nie znaczy, że nie ma innych kobiet w jego życiu, no, w to nie uwierzę :)

Dzieci, no, kurde, to facet, ma obsadzony znak płodny i to w piątym domu, trudno określić; obstawiam, że Saturn ze względu na swoje posadowienie i aspekty może gasić potomstwo "legalne" (to trudny układ, ograniczający) ale nie wykluczam, że może mieć dzieci nie z jednego związku... znaczy pozamałżeńskie myślę że mogą być, tylko takie sprawy raczej nie wychodzą same z siebie, więc mogę sobie tylko gdybać ;p

Gdyby to była kobieta, to bym powiedziała, że jej płodność jest ograniczona, 1 - 2 dzieci bym jej dała, bo i Księżyc jest u niej ważniejszy, ale u faceta patrzę jednak nieco inaczej, tu Słońce ma koniunkcję z Wenus (mimo iż ta w Skorpionie) i one mają się w trygonie do Asc z Jowiszem i Uranem, stąd wniosek jak wyżej.

Edytowane przez Ismer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Euterpe

Księżyc w Lwie - miał temperament, najpierw powiedział, a później mógł pomyśleć

 

Wenus w 5. domu - uwielbiał wszystko, co związane z przyjemnością, np. telewizję, taniec, muzykę, wiersze, kobiety, jedzenie, obrazy, seks, narkotyki itd.

 

Mars w 8. domu - dom śmierci, podobno też seksu, cudzych pieniędzy, kredyty - mógł być bardzo pochłonięty takimi sprawami

 

Neptun w 4. domu i właściciel 4. domu w Skorpionie - niejasne sprawy rodzinne

 

MC w Rybach - czyli opiekuńczość, troska o innych;

stary właściciel w Raku, a nowy w Wadze - praca w ojczyźnie, może polityk, pisarz, który wychwalał własny kraj, dziennikarz, coś związanego z bankiem, aktor, przywódca jakiejś grupy religijnej

 

Merkury w Skorpionie - umiejętność kłamania, kamuflowania się, koloryzowania, zmyślania, spryt, może uzdolnienia literackie,

 

Obstawiam, że był w związku i miał więcej niż jedno dziecko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Bethany

Bohaterem jest były prezydent - Aleksander Kwaśniewski. W okresie PRL działacz Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej (od 1977), minister w rządach Zbigniewa Messnera i Mieczysława Rakowskiego. Założyciel Socjaldemokracji Rzeczypospolitej Polskiej, poseł na Sejm I i II kadencji ( Wikipedia)

Jak wiadomo ma żonę, Jolantę i córkę Aleksandrę. Z zawodu jest dziennikarzem. Jest agnostykiem i ma lewicowe poglądy. Był członkiem PZPR. Uczestniczył w obradach Okrągłego Stołu.

Przez dwie kadencje był prezydentem Polski.

Były pewne skandale z udziałem naszego bohatera : Afera, że podał iż posiada wyższe wykształcenie, podczas gdy okazało się, że nie obrobił mgr, więc była zagorzała dyskusja, czy ma wyższe wykształcenie, czy też nie.

Skłonność do nałogów i bycie pod wpływem podczas ważnych uroczystości z udziałem polityków z innych państw.

Zdrowie : No nie był chudy - Asc w Raku, chociaż od pewnego czasu trzyma niezłą formę, czy przystojny, to jest rzecz gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

No bo najpierw spojrzałam na Księżyc i Merkurego ;p to planety osobowe, w pięknej, ścisłej ascendentalnej kwadraturze, Urana i Jowisza zostawiłam sobie na deser :D

 

Ale on ma stellum w Skorpionie i bez władcy, który w dodatku jest w kwadracie do tego stellum ... to dopiero dewiant jest albo seryjny zabójca, Kuba rozpruwacz albo przynajmniej Hannibal Lecter :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość anhana

Aaa, czyli jego wewnętrzne przemyślenia, prawdziwe ja (księżyc) kłócą się z tym co przedstawia, mówi ( Merkury). Czyli kłamie ?

 

Swoją drogą patrząc na niego, w życiu bym nie powiedziała, że ma stellum w domu 5. No takie położenie planet kojarzy mi się z siłą, dynamizmem. A on na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie takiego potulnego, dobrze mu z oczu patrzy. Ja w nim nigdy nie widziałam siły. Pewnie to mylne wrażenie za sprawą neptuna i księżyca w I domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Anhana, to jest w Skorpionie a planety działają na sposób znaku. Skorpion jest dynamiczny, ale tego po nim nie widać, bo to Skorpion i umie świetnie się ukrywać, za to jest piekielnie skuteczny i tym bardziej niebezpieczny, iż nie widać po nim działania tak jak to widoczne jest u Barana - wszystko na wierzchu. A jeśli dojdą do tego ukrywające to aspekty, to nikt się po takiej osobie nie spodziewa drugiego dna.

Często osoby uważane za nieśmiałe, spokojne, zgodne nagle wybuchają i jest to sprawka nagromadzonych wewnątrz nich emocji, które wreszcie coś trąci; tu zaś "wybuchło" w innej postaci - wyniosło go na szczyt (oczywiście zawsze bierzesz pod uwagę powiązania i inne czynniki horoskopu) również niespodziewanie, ale: on przez lata na to pracował, starannie się przygotowywał, pracował nad swoim "poczciwym" wizerunkiem, czego może nie było widać na wierzchu, ale to człowiek jednocześnie bardzo ambitny i zdeterminowany, wiele zrobi, by osiągnąć swój cel i to "wiele" oznacza również metody niegodziwe.

 

A kłamczuch i manipulant: wynika to z pozycji Merkurego (on odpowiada za słowa - i za kłamstwo) w Skorpionie, który nie będzie cackał się z prawdą, jeśli jego interes tego wymaga. A Księżyc jest w pierwszym domu, który opisuje również część osobowości Włh, jego charakter, ogólne możliwości i predyspozycje. Widać, że to człowiek mocno zainteresowany tym, by być znanym (co najmniej) i rządzić.

Rak, wbrew pozorom, jest znakiem, który lubi rządzić, trzymać wszystko w garści - choć na ogół się z tym nie ujawnia, a czyni to bardzo sprytnie, w zasadzie niewidocznie, wdzięcznie manipulując otoczeniem, Skorpion też nie jest lepszy, a Lew - no ten to już sam z siebie jest władcą. Zresztą cały trygon wodny używa manipulacji (lub sam jest manipulowany) podobnie jak i trygon powietrzny, tylko sposoby są mają inne. Jedni grają na emocjach, drudzy używają słów, ale cel jest jeden: za ich pomocą "zmanipulować, oszukać"

I jeśli taka osoba coś chce osiągnąć, to nie zawaha się rozminąć z prawdą i tak zmanipulować otoczenie, by tańczyło jak mu zagra, a Merkury w kwadracie wskazuje, że kłamstwo łatwo mu przychodzi i że chętnie sięgnie po takie narzędzie.

A i kwadrat Mars - Słońce wskazuje na to, że człowiek ten dla "idei" dużo zrobi, dużo poświęci i nie zawaha się przed niecnym czynem, bez względu na to czy jest to idea polityczna, czy obrona własnego wizerunku czy cokolwiek co tą jego "ideą" jest.

A poczciwy wizerunek... no to trzeba by się spytać bliskich, bo opinia publiczna widzi i ocenia tylko to, co jej się pokazuje. Ileż razy "człowiek szanowany, godny zaufania" okazywał się zwykłą domową świnią, tyranem czy zwyrodnialcem? Takie brudy rzadko wypływają na powierzchnię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bethany

No potrafi bajerować, lać wodę i opanował wszystkie te sztuczki socjotechniczne, żeby mieć widownie po swojej stronie, If You know me what I mean :P .

Z drugiej strony poniekąd jakby każdy polityk w jakimś stopniu jest taki ;P

Merkury w Skorpionie to też czasem cięty dowcip, sarkazm, niekiedy uszczypliwość i złośliwość. Skorpiony są czasem odbierane skrajnie- są albo kochane, albo nienawidzone. Same coś tam rozgrywają w swoim wnętrzu, a potem nagle atak ;)

Trochę mi ten horoskop przypomniał Hillary Clinton, ona też ma silną obsadę Skorpiona, tyle że u niej dużo w domu XII.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ismer zmienił tytuł na Pan - zagadka (A.Kwaśniewski)

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...