Jump to content

Stellum (koniunkcje w znaku) wg. A. Wesołowskiego


Ismer
 Share

Recommended Posts

 • Administrator

Satelicjum lub clusterum to grupa trzech lub więcej planet w jednym znaku i domu horoskopu.

 

Jeżeli jest to rozbite przez dom lub znak już tak nie działa. Przy czym znowu rozróżniamy dwie sytuacje. Najsilniejsze clusterum jest wtedy, gdy dyspozytor (władca) znajduje się też w tym znaku.

Druga możliwa sytuacja – gdy dyspozytor jest gdzie indziej.

Na przykład: duża grupa planet znajduje się w Skorpionie i jest w niej Mars lub Pluton – wówczas jest to niesłychanie silne i działa beneficznie.

Jeżeli dyspozytor jest nieobecny, a zwłaszcza, jeżeli jest atakowany przez malefiki może spowodować bardzo fatalny układ. I najbliższe przejście ciężkiej planety (nawet Jowisza) może wywołać katastrofę.

 

Clusterum jest tym silniejsze im mniejsze odległości są między planetami.

Wszystkie planety w koniunkcji są silniejsze niż np. dwie planety w koniunkcji, przerwa kilkunastu stopni i znów dwie planety w koniunkcji.

 

Omówimy teraz położenia satelicyjne w różnych znakach.

 

Najpierw w dobrym sensie, czyli gdy dyspozytor jest obecny:

 

W Baranie daje wyjątkowo wielką energię i predestynację do życia politycznego. Jest charakterystyczne w horoskopach wybitnych polityków i wojskowych, ludzi robiących ład w ciężkich czasach.

 

W Byku daje wielką predestynację do spraw finansowych i wielką skłonność do tzw. realizmu krytycznego. Jest to szalony upór i powolność działania, ale umysł jest realny – takie położenie miewają bankierzy.

 

W Bliźniętach charakterystyczne dla encyklopedystów władających różnymi talentami, rysujących, budujących lub piszących coś (Leonardo da Vinci miał wielką grupę planet w Bliźniętach). Umysł wszechstronny, wybitność inteligencji.

 

W Raku jest to najczęściej zmysł artystyczny, bardzo charakterystyczny dla malarzy – wyobraźnia staje się niesłychanie twórcza.

 

W Lwie typowe dla aktorów, jest tu raczej wola działania i chęć pokazania się, zaimponowania za wszelką cenę. Wyobraźnia artystyczna.

 

W Pannie jest to typowe dla matematyków i fizyków. Umysł jest analityczny, matematyczno-fizyczny, ale bardzo twórczy i bardzo ładnie rozwijający się.

 

W Wadze – znów dla polityków. Clusterum w Wadze nie działa na gruncie artystycznym. Oczywiście będą jakieś zainteresowania w tym kierunku, ale silniejsze działanie będzie w dziedzinie polityki i chęć zaimponowania w świecie obcych ludzi przez kontrakty, oddziaływanie na tłum itd. Człowiek zyskuje sympatię i pnie się w górę.

 

W Skorpionie są to zainteresowania medyczne albo psychiatryczne na najwyższym poziomie, antropozoficzne, jogowskie itd.

 

W Strzelcu jest to charakterystyczne dla kapłanów, papieży, gdyż dochodzi tu jeszcze chęć Ognia, czyli imponowania. Strzelec działa podobnie do Skorpiona, tylko przenosi to wszystko na piętro imponowania, wywierania wrażenia. Więcej jest tu zewnętrznej pompy niż w Skorpionie, któremu bardziej zależy na realnych sprawach, niż na wyglądzie zewnętrznym.

 

W Koziorożcu jest to charakterystyczne dla wielkich posiadaczy, ludzi szczególnie chytrych i przemyślnie działających w polityce, dochodzących do najwyższych stanowisk przez intrygi. Na starość dobrzy erudyci. Wśród nauczycieli ludzkości było bardzo wielu Koziorożców, którzy nie interesowali się polityką a zostali np. rektorami Akademii Francuskiej. Charakterystyczne dla Koziorożca jest to, że poza naukowymi są zawsze zainteresowania administracyjne.

 

W Wodniku jest to charakterystyczne dla wynalazców typu Edison. Jeżeli w Wodniku skupi się wielka grupa planet to człowiek tworzy coś dla dyspozycji innych i nie chodzi mu o nagrodę, a raczej o zaskoczenie.

 

W Rybach powoduje nieprzepartą chęć poświęcania się. W ten sposób będziemy mieli różne słynne ofiary dziwnych okoliczności, wojen itd. Romantyków typu: umierał na gruźlicę, ale napisał muzykę przez 4 tygodnie itd.

 

 

Teraz omówimy ujemne wpływy satelicjum, czyli sytuację, gdy dyspozytor jest nieobecny.

 

Bo jeżeli nawet będzie Jowisz z Wenus i Słońcem w koniunkcji, np. w Skorpionie a Mars w Byku w opozycji lub Pluton strzeli kwadraturą z Lwa, to w żadnym wypadku nie uważajmy tej koniunkcji za dobrą.

Owszem, te planety są dobre i dadzą jakieś dobro, ale później, jak przygrzeje tamta planeta, to człowiek gorzko pożałuje, że mu to dobro przyszło. I w końcowym rozrachunku będzie to wyglądało na największą tragedię życiową.

 

Baran da nadmierną niecierpliwość i skłonność do nagłych wypadków, zagrożenie życia przez nadmierne ryzykowanie. Konstruowanie czegoś wbrew zdrowemu rozsądkowi, głupiego.

 

Byk da niesamowitą chytrość, skąpstwo, ciułanie pieniędzy i straszne wpadki finansowe. Będzie to typowe używanie, nastawienie konsumpcyjne.

 

Bliźnięta dadzą ogromną powierzchowność, wielką gadatliwość – zupełnie bez sensu. Jest to typowe dla ludzi zabawiających towarzystwo głupimi dow****mi, klepiących trzy-po-trzy, opowiadających wielkie sensacje. Jest to również typowe dla grafomanów czy ludzi piszących donosy, urzędasów. Ludzi, których inteligencja nie ma żadnego zastosowania.

 

Rak da ogromne przeczulenie, przewrażliwienie, chorowitość, martwienie się zupełnymi głupstwami, zamykanie się w domu, zamartwianie się. Występują zwykłe objawy histerii i jest to częste dla chorób psychicznych.

 

Lew powoduje typową erotomanię i najczęstszy jest dla zboczeń płciowych i psychopatologii życia seksualnego.

 

Panna daje ogromną chorowitość, zwłaszcza układu trawiennego, przedwczesną śmierć itd. Poza tym niezwykłą pedanterię i skrupulatność, lekomanię i temu podobne skłonności. Przede wszystkim daje nadmierny krytycyzm, kłótliwość, straszną drobiazgowość i dociekliwość. Wszystko zauważy i skrytykuje.

 

Waga daje ekstremalne wahania, trudności z podjęciem decyzji, cyklotymię. Typowe jest dla cyklotemików, którzy przeskakują z jednego nastroju błyskawicznie w drugi, raz płaczą, raz się śmieją. Są niesłychanie wrażliwi, a w życiu i swoich decyzjach silnie zależą od fluktuacji środowiska. Są to ludzie bezwolni.

 

Skorpion, tak samo jak Lew jest bardzo częsty dla spraw patologicznych, ale bardziej sadystycznych i morderczych skłonności. Jest to typowe dla jakiegoś Upiora z Bostonu czy Kuby Rozpruwacza. Ewentualnie dla pracowników jakiegoś reżimu, wyładowujących instynkty sadystyczne zgodnie z prawem danego kraju. Różny może być stopień porażenia planet i do różnych rzeczy może prowadzić. Najczęściej (jak wynika ze statystyk) Pluto atakuje satelicjum w Skorpionie złym aspektem z Lwa. Była przecież cała lawina tego typu morderstw na Zachodzie, gwałtów, zamachów faszystowskich itd. Podobny okres przeżyliśmy w latach 30, gdy tworzyły się partie faszystowskie, a Pluto u tych ludzi był w Byku, w opozycji do Skorpiona.

 

Strzelec nie jest zbyt podatny na to porażenie, a jedynie występuje tu silny ateizm. To jest typowe dla absolutnych wrogów wszelkiej ideologii, nie rozumiejących w ogóle o co w tym chodzi, myślących tylko o sprawach materialnych. Takie satelicjum występowało w Marksa. Jest to jeszcze typowe dla ludzi, którzy zamiast rozwojem duchowym zajmują się np. cyklistyką albo biegami terenowymi.

 

Koziorożec to z reguły taternicy ginący w górach lub przywódcy, którzy taką samą wspinaczkę i ekwilibrystykę uprawiają na polu polityki. Balansują na skraju przepaści.

 

Wodnik natomiast jest bardzo groźny – jak wszystkie znaki stałe. Są to bowiem rewolucjoniści, którzy są najbardziej zdziwieni skutkami własnych reform. Anarchiści podkładający bomby i mówiący: "wszystko trzeba zniszczyć", ale nie mający żadnego projektu, co potem? I bardzo są zdumieni skutkami. Wcale im nie o to chodziło i mówią: przepraszam bardzo, ale ja idę robić rewolucję do innego kraju.

 

Ryby najczęstsze są dla bardzo silnych schorzeń psychicznych, wielkiej indolencji, niechęci do wszelkiego działania, izolowania się od ludzi. Typowe dla pustelników, ludzi, którzy się dobrowolnie izolują, więźniów takich jak Edmund Dantes.

 

źródło: wykład A. Wesołowskiego

 • Like 1
 • Super 1
Link to comment
Share on other sites

Zaraz... to jak to u mnie będzie działało? Bo w moje stellum jest rozbite przez przez dom, dyspozytor jest obecny ale właśnie on jest w innym domu i jest atakowany przez saturna. Mam uważać że nie jest to zbyt pomyślne? Stellum mam w pannie, i nie powiedziałbym żebym był jakimś dobrym matematykiem :D

Edited by Perdo
Link to comment
Share on other sites

 • Administrator

Anhana, a nie uważasz, że to nie jest Twoje zdanie tylko Wesołowskiego? :D

Na pocieszenie dodam, że L.Zawadzki poszedł jeszcze dalej. Tam to dopiero jest masakra!

 

Teksty oryginalne zamieszcza się jako oryginalne, bez ingerencji własnej ;p

 

No a poza tym są to przykłady, skrajne dość, ale ten kto ma rozum, wie, co wyłuskać. Gdyby wszystkie reguły i regułki astrologiczne działały tak ściśle, jak to zdefiniowano, to nie trzeba by używać rozumu do analizy, wystarczyłby gotowy szablon do opisu człowieka i wydarzeń.

 

Chińczycy też są jednakowi, przynajmniej dla przeciętnego Europejczyka :biggrin:

 

Poza tym jest to jednak coś, o czym się w dzisiejszej, jakże humanistycznej, astrologii nie mówi, bo wszystko postawione jest na "rozwój i przepracowanie".

A tymczasem życie jest życiem i te cechy destrukcyjne, które opisane są w tych króciutkich definicjach, siedzą w człowieku, który w czasach "normalnych" zachowuje się "poprawnie", ale kiedy jest okazja, by mogły się zamanifestować - po prostu wyłażą. Nader wiele osób nie zdaje sobie sprawy, co za bestia w nich siedzi i / albo nie dopuszczamy do świadomości tego co mamy ukryte w czeluściach.

Zresztą spójrzcie na to, jak teraz rozprzestrzeniła się fala ohydnych zbrodni, popełnianych z rozmysłem, z ciekawości, z powodu sadystycznych skłonności, albo po prostu: bo tak najłatwiej pozbyć się problemu. To oczywiście istniało zawsze, tylko że teraz są takie czasy, iż rozpleniło się to ponad wszelką miarę.

A wszelkie wojny, zawieruchy, systemy totalitarne itd. pozwalają na bezkarne ujawnienie tych właśnie cech, w majestacie prawa.

 

O czym będzie jeszcze mowa, ale nie w tym temacie. Zobaczycie, jak pięknie i łatwo ujawniają się te cechy wtedy, kiedy są ku temu sprzyjające warunki ;p

 

edit: ja np. nie zgadzam się z autorem, że jak jest władca satelicjum, to układ działa beneficznie. Może i często tak jest - ale nie musi i jeszcze zależy, czego to beneficzenie dotyczy, czy zdarzeń dobrych dla Włh, czy jego ekspresji zewnętrznej. Bo dla innych jego beneficzny układ może wcale takim nie być. A jeśli te beneficzne koniunkcje odbierają kwadraty, opozycje czy kwinkunksy, to nikt mi nie wmówi, że Włh jest słodkim różowym aniołkiem :D:D:D.

Taki układ po prostu ułatwia wyjście z tarapatów, wylądowanie na czterech łapach, ale całkowicie nie chroni przed nimi - nieraz swoje trzeba przeżyć, choć przychodzi to z reguły łatwiej niż innym i łatwiej jest przejść przez ew. ciężkie doświadczenia.

Edited by Ismer
 • Like 1
 • W punkt 1
Link to comment
Share on other sites

 • Administrator

Perdo, nie wiem jak to u Ciebie będzie działało, bo jesteś indywiduum, a nie szablonem.

Tu po prostu astrolog Wesołowski zwraca uwagę na zgromadzenie planet w znaku, to są krótkie definicje i nie obejmują przecież wszystkich kółek świata, każdy przypadek rozpatruje się indywidualnie, tak jak przy każdej planecie. U mnie trygon pewnych planet będzie inaczej się manifestował niż taki sam trygon u Ciebie, a to dlatego, że każde z nas ma indywidualny układ horoskopowy, złożony z wielu innych i przy tym już odmiennych czynników.

A przy rozbiciu na domy planety działają już na innych obszarach, w innych dziedzinach życia, aczkolwiek mogą być ze sobą powiązane w tym działaniu. Planeta w znaku to przede wszystkim "pieczęć psychiczna" i sposób jej działania, a dom - to obszar jej działania.

 

Masz przed sobą - widoczne w kółku - energie planet, wiesz jak mogą się przejawić w działaniu na plus i na minus, ale na dobrą sprawę nie wiesz, jaki "wybiorą" wariant działania, a raczej jak Ty nimi pokierujesz. U siebie to jeszcze pół biedy, można to przewidzieć, szczególnie po latach nauki i obserwacji siebie, ale przewidzenie tego u innego człowieka jest zadaniem trudnym ;)

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 • Administrator

ThePhoenix... czy ja mam coś na pysku źle wypisanego?!? A może powinnam zamieścić informację, że to mój wątek i osobom nieupoważnionym wstęp na teren jest wzbroniony, opatrzywszy to jeszcze stosowna tabliczką ostrzegającą

a1b2202958dee31dmed.jpg"]a1b2202958dee31dmed.jpg[/url]

Pisz śmiało :tak: to nie jest mój prywatny folwark.

Edited by Ismer
Link to comment
Share on other sites

Anhana, a nie uważasz, że to nie jest Twoje zdanie tylko Wesołowskiego? :D

Na pocieszenie dodam, że L.Zawadzki poszedł jeszcze dalej. Tam to dopiero jest masakra!

 

Ale gdzie ?

On w ktorejs "Ariadnie" zamiescil takie teksty, zdaje sie oparte na Wesolowskim, ale czy bardziej "drastyczne" ?

Pytam bo chce sobie odswiezyc te informacje , a nie mam dostepu do ksiazek teraz.

 

Co do wladcy stellium, pamietajmy ze podzial na benefiki (Wenus i Jowisz) i malefiki (Mars i Saturn ) istnieje nie bez powodu.

Czyli nawet "najladniejszy" Saturn wymusi dyscypline i harowke, co najwyzej da nagrode po wielu latach, a Mars w Baranie czy Skorpionie nie bedzie nas glaskal pieszczotliwie po glowce.

Nawet jak ma same trygony ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest ThePhoenix

stellium wg

Lynn Koiner

 

Stellium występuje, gdy 4 lub więcej planet wpada do domu. Taka konfiguracja tworzy zbyt dużo energii wpływającej na działania i sprawy tego domu. Generuje obsesyjne energii. Jednostka obsesyjnie skupia się na działalności tego domu. Sprawy tego domu zajmują wszystkie energie jednostki. Istotne jest, że dana osoba musi wyjsc z owego domu, przechodząc do przeciwległego domu. Stellium lubi sprzeciw wobec niego. Opozycja czyni ze jednostka jasno zdaje sobie sprawę, że istnieje możliwość wyboru natomiast stellium bez opozycji moze utknąć łatwiej w zatłoczonym domu. Poza obsesyjna jakościa, jednostka będzie zdenerwowana przez długi okres czasu, kiedy wszystkie planety tranzytowe beda tworzyc twardy aspekt planet w T-kwadracie. Wszystko idzie na opak! Ważne jest również, aby pamiętać czy stellium składa się głównie z wolnych czy szybkich planet. Duże stellium zazwyczaj składa się z obu planet wolnych i szybkich. Jeśli Księżyc jest częścią stellium ważne jest również, aby pamiętać, czy oddala się od Słońca czy słabnie (idzie w kierunku Słońca), bo gdy sie oddala Księżyc oznacza więcej energii. Jeśli Wenus i Merkury nie są częścią stellium, musimy wziąć pod uwagę to, ze wskazuje to na wewnętrzną samotność osoby i ich trudności w ufaniu innym. Jeśli mamy do czynienia z kobiecym horoskopem, zwróć uwagę, czy planety zaangażowane są kobiece, i tak samo dla męskiego horoskopu. Z tego możemy również sie dowiedzeic fizyczną czesc osobowości.

Sprawdź, czy stellium tworzy ważne aspekty, np. wykres narodzin Mike Todd, ma stellium w 2domu w dokładnej opozycji do Urana w ósmym, a zmarł przedwcześnie w wypadku lotniczym.

 

Slowa kluczowe 1go domu:

Plastyczna osobowości

Nieustannie zmieniający sie charakter

Wrażliwość na krytykę

Niechęć do bycia w centrum uwagi

1-szy DOM: Jest tu tak wiele energii że dana osoba może się zmienić z dnia na dzień. Może to spowodować fizyczna niepelnosprawnosc. Mogą być towarzyscy, kolorowi i hałaśliwi. Ci ludzie wiedzą, jak okazac swoj urok i przekazać obraz jaki chcą na świat, szczegolnie w pracy. Znak stellum wskaże jaki obraz osoba chce pokazać innym. Na przykład, stellium Ryby w pierwszym domu sprawi, że dana osoba chce pokazac się jako wrażliwa i charytatywna, podczas gdy stellium Baran w pierwszym domu będzie chciała pokazac się jako niezależna. Wyjątkiem od tej reguły jest stellium w Wadze. Ponieważ jest to sprzeciw wobec siódmego domu może pojawić się efekt odwrotny, gdzie osoba obsesyjnie stara się odwrócić uwagę od siebie na innych. Wiele publicznych osobistości ma 1domowe stellum .

Jeśli dana osoba nie może kontrolować energii wszystkich planet, stają się one zbyt silne. Potrzebne są lekcje cierpliwości i samokontroli. Egocentryzm może stać się problemem, ale za pośrednictwem partnerstwa i spraw 7 domu takich jak doradztwo czy praca konsultanta, mozna to wyleczyc. Partnerzy lub inni ludzi, tacy jak klienci, mogą zrównoważyć osobowość. Pewien młody człowiek z stellium w Wadze byl nadmiernie samo-świadomy. Nie lubił kiedy koncentrowano się na nim. On zmieszal swoją tożsamość z innymi. Wszedł do najbardziej niebezpiecznej armii izraelskiej. Jego matka stwierdziła, że ​​"nie można powiedzieć nic zlego do niego. Jest wrażliwy na wszelkie krytyki. "Jego postawa jest" Co jest ze mną nie tak? !! ". Tacy ludzie musza najpierw poznac siebie by zdac sobie sprawe czego pragna w zyciu ale sa zdolni to stworzenia swojej wlasnej przyszlosci.

Stellum w tym doumu powoduje podwyzszona wrazliwosc i problemy ze spaniem, szczegolnie ksiezyc, neptun i uran.

 

Notka: Lyndon Johnson miał stellium w Pannie z Leo ASC. Był bardzo arogancki jednak osiągnąl wielkie rzeczy, gdy odwrocil uwagę od siebie i skupil sie na kwestiach prawa człowieka.

Slowa kluczowe 2go domu:

Godnae Wynagrodzenia

Walka z finansami

Obsesja jak zdobyc pieniądze i dobytek

2- DOM: Zbyt dużo energii w 2 domu nie jest dobre dla finansów, mimo że ci ludzie mogą miec również dobre wynagrodzenie. Przy zbyt duzej energii, zbyt wiele wyborów, lejce finansowe powinny być oddane partnerowi, nie przywiazywanie sie do rzeczy materialnych jest tu wazne! Ci ludzie mogą byc tak pochłonięci w zarządzaniu własnymi mieniami i finansami, że te rzeczy rządzą ich życiem. Każdy mały tranzyt Marsa lub, co gorsza, planety zewnętrznej, spowoduje chaos w dziedzinie finansów. To, z kolei, może mieć wpływ na stan zdrowia. Jeden klient miał udziały w nieruchomości w całym kraju, i napisał książkę. Nie mógł uwolnić sie od energii pieniadza. Sam promowal książki, i jezdzil po całym kraju próbując sprzedawać swoje własnosci. Przez to wszysystko bardzo sie wyczerpał.

Znajoma wraz z zewnętrznymi planetami stellium w Leo, mówi, że zawsze jest zasypywana kryzysami finansowymi.

Waga stellum w drugim domu znajdzie bezpieczeństwa poprzez partnerstwo, natomiast stellium Koziorożec znajdzie bezpieczeństwa poprzez pieniędze i kariere. Stellium w tym domu w Scorpionie uczyni inny wynik tutaj. Skorpion tutaj szuka bezpieczeństwa poprzez niszczenie wlasnych rzeczy i mienia, która sprawiaja, że czuje się bezpieczne. Osoba ta może podejmowac szybkie decyzje, czyli rzucic stabilne miejsce pracy, kończąc relacje, które wydają się być dobre, itp. Wszystkie osoby z drugim stellium domu są skupione na sferze materialnej, lubia miec miłe posiadłości, zadbany dom, lubia by ich ciała mialy kontkt ze sztuka, sportem lub tancem.

Mike Todd był jednym z licznych mężów Elizabeth Taylor, chyba najbardziej kochany z powodu jego przedwczesnej śmierci. Ce****e go 5 planet w Raku w drugim domu (stał się milionerem dzięki pracy), w opozycji do Urana na zakręcie ósmego domu, przepowiadając katastrofę samolotu, który odebral mu życie. Jest tam trygon do Saturna. On jest w rzeczywistości, astralnym bliźniakiem Anna Morrow Lindbergh. W obu przypadkach opozycji do Urana odegrała swoją rolę!

Slowa kluczowe 3 domu:

kolektor mentalny

Szeroki zakres zainteresowan

Dyskomfort z literura - zbyt wiele możliwości wyboru

trudność w relaksowniu sie

sprawność w pisowni

umiejętności dydaktyczne

Walczy ktory temat/dziedzine wybrac

Obsesyjny

3- DOM: Wiele planet tutaj można wyprodukować "Kolektor psychicznego" z różnego rodzaju pomysłami i zainteresowaiami umysłowymi. Zbyt dużo energii tutaj można spowodowac zwarcie umysłu tak, że nie czuje się dobrze w obszarach literackich - zbyt wielu wyborów. Nabywcy uważają, że trudno odpocząć psychicznie. Energia psychiczna powinna być wrzucana do 9 domu, w którym wiedza jest wspólna a teorie i koncepcje rozwijane są od tego, co zostało nabyte psychicznie. Istnieje potencjał do ekspansji świadomości. Edukacja formalna jest tu niezbędna. Wiedzą, że mają zdolności do pisania i nauczania, ale nie wiedza, co powinni wybrać. Jednak, gdy juz wybiora, zaczynaja sie prześladować psychicznie, tracąc perspektywę i staja się obojętni na to, co dzieje się wokół nich. Podróże bez aktywności umysłowej sa dla nich uwolnieniem. Oni wydają się być istotami społecznymi, sa zafascynowani pisaniem, czytaniem, opowiadaniem, pisaniem piosenek itp. Stellium w Raku w trzecim domu pisze poprzez wykorzystanie swoich emocji, obserwujac uczucia innych i ich subtelne sygnały społeczne. Stelliums Wodnik będzie miał pomysły w stylu adwokat diabla, jest zwolennikiem wyjątkowych idei, będą odrzucac przyjete normy społeczne. Ponownie, jest jeden wyjątek - Strzelec w trzecim domu stworzy dziwne sprzeciwy, gdzie komunikacja może być trochę trudna. Rozległa energia Jowisza będzie sprawiala trudnosci w nauczaniu lub dzieleniu się swoją wiedzą; zamiast tego będą one stale poszukiwac informacji, nie czujac sie gotowe by je wyrazic.

 

Córka jednego klienta pisze ogłoszenia ale obsesyjnie skupia sie nad pomysłami powodując frustrację psychiczną. Byla zastępcza mama swojego rodzeństwa (miala nad nimi obsesje). Tak bardzo jest do swojego myślenia przywiazna.

Kiedykolwiek wiele planet skupia w domach 3,6,9,12 jednostka bardzo duzo mysli. Myślą tak duzo, że faktycznie moga przegapic mozliwosci. Nabywcy uważają ze ich wlasne wyczucie czasu jest zle. Ludzie z planetami w tych domach, musza wyjść z głowy i sie bardziej uaktywnic fizyczne.

 

Stary astrologiczny aksjomat mowi, że jeśli władca 2 domu jest częścią stellum 3-ciego domu, człowiek ma wiele pomysłów na zarabianie pieniędzy, ale nie ma pieniędzy!

 

Ciekawostka: Dzieci z 1domowym saturn, również z nasadką Kozy na ASC byly niechętne do przyjscia na świat. Saturn / Koziorożec ASC to zazwyczaj pierwsi lub ostatni urodzeni (lub majace jakaś specjalna kolejność urodzenie). Często jest jakiś "lek" w okresie ciąży u matki, tak że kiedy juz narodzone, jednostka posiada wewnętrzną uczucie 'of not being wanted' na tym swiecie. (To nie musi byc prawdą, ale to jest coś, z okresu ciąży).

IC-Byk opp mc - Pluto, to walka przez całe życie .

Edited by ThePhoenix
Link to comment
Share on other sites

 • Administrator

L.Z. omawia to w Ariadnie - Labirynt, ale też na wykładach, spotkaniach, warsztatach. Stąd wiem, że podkreślał "skorpioni horror".

No ale to nie chodzi o to, że wszyscy tak mają, tylko o instynkty, które przy takim zgromadzeniu planet mogą ujrzeć światło dzienne, szczególnie wtedy, gdy dyspozytor tego stellum ma maleficzne aspekty.

A stellum jest przecież jedną z dominant horoskopu.

 

W jego książce jest tak:

"Najczęściej prowadzi do patologii na tle skłonności sadystycznych i morderczych. Typowe dla upiornych morderców, osobników bez skrupułów. Obserwuje się w horoskopach pracowników aparatu władzy, którzy wyładowują swoje instynkty sadystyczne zgodnie z prawem danego kraju. Ale mogą to być ofiary takiego postępowania, np. dzieci, które po przejściu odpowiedniego przeszkolenia u swoich oprawców, same biorą się do dzieła."

 

a u Wesołowskiego:

Skorpion, tak samo jak Lew jest bardzo częsty dla spraw patologicznych, ale bardziej sadystycznych i morderczych skłonności. Jest to typowe dla jakiegoś Upiora z Bostonu czy Kuby Rozpruwacza. Ewentualnie dla pracowników jakiegoś reżimu, wyładowujących instynkty sadystyczne zgodnie z prawem danego kraju. Różny może być stopień porażenia planet i do różnych rzeczy może prowadzić. Najczęściej (jak wynika ze statystyk) Pluto atakuje satelicjum w Skorpionie złym aspektem z Lwa. Była przecież cała lawina tego typu morderstw na Zachodzie, gwałtów, zamachów faszystowskich itd. Podobny okres przeżyliśmy w latach 30, gdy tworzyły się partie faszystowskie, a Pluto u tych ludzi był w Byku, w opozycji do Skorpiona.

 

To jest praktycznie to samo, bo obaj panowie reprezentują jedną, dobrą szkołę astrologiczną. Ale pan Leon mówi barwnie, obrazowo i z jajem, jak to określam "swoimi słowy", zaś pan Andrzej taki jakiś bardziej suchy w tych swoich wykładach jest.

 

Zresztą, jeśli ktoś nie czytał p. Zawadzkiego, to stracił kawał dobrej astrologii. Tam jest wiedza, a u większości - tylko wiadomości, czasami bardzo marnej jakości.

Ostatnio miałam okazję przeczytać książkę jednego ze współczesnych astro. I porwał mnie śmiech pusty, bowiem jest to kompilacja z jego nauczycieli, miejscami żywcem przepisane słowa "mistrza". Ja rozumiem, że reguł astrologicznych nie da się przestawić na inne tory, one w podstawowej swej części są stałe, ale żeby aż tak się przeklejać... no, ale nie on pierwszy i nie ostatni.

 • Like 1
 • W punkt 1
Link to comment
Share on other sites

Cos w tym jest ze Skorpion reprezentuje bardziej mroczna strone psychiki, niestety.

I Marsa ktory nie jest lagodna planeta i zawsze ma dzialanie niszczace, destruktywne.

Tzn. wiadomo, nie kazdy ze stellium w Skorpionie od razu zostaje Kuba Rozpruwaczem .

 

Znam osobnika z Marsem w Skorpionie jako wladca 5 d. i oprocz ogromnej przenikliwosci w sprawach piatadomowych, mozna dostrzec troche sklonnosci do, jakby to ujac pewnej zlosliwosci, nawet lekkiej perwersji , a w najlepszym przypadku do przesadnej energii i zbytniego okazywania seksualnosci, ktora ciezko kontrolowac w sensowny sposob.

Link to comment
Share on other sites

Guest ThePhoenix

Klucze 4go domu

Nieuporządkowane życie rodzinne

burzliwe wydarzenia

Obsesja na punkcie przeszłości

Osiaga sukces w nieruchomościach i budownictwie

4 dom: Osoba musi wyjsc z "osobistego" domu i przeniesc energie które zajmuja 4 dom na działalnośc zawodowa. Życie w domu jest często burzliwe, mawet małe tranzyty sprawiaja problemy. Uklada im sie dobrze w takich obszarach jak nieruchomości, budownictwo, archeologia, antropologia, historia, czynności związanych z przeszłością. To sprzyja pracy z warunkami pogodowymi i ochrona środowiska. Jedna kobieta pomaga ludziom adoptowanym znaleźć ich biologicznych rodziców. Inny był pogrzebowym!

Przeszłość jest zawsze punktem odniesienia domu 4. Jednostka emocjonalnie tkwi w przeszłości. Praca z ziemia jest bardzo pomocna. Zauważyłem, że ludzie, którzy pracują z kwestiami środowiskowymi tracą perspektywę tego co jest naprawdę wykonalne.

Ludzie ze stellum w 4somu są intensywnie kształtowani przez ich środowisko domowo, zarówno w dzieciństwie lub w wieku dorosłym (lub obu). Ich motywacja jest, aby znaleźć punkt zaczepienia - miejsce do osiedlenia się. Jest to jeden z bardziej skomplikowanych domów, ponieważ istnieje wiele czynników, ktore odgrywaja tu role. Po pierwsze, obecność planet zewnętrznych może całkowicie zmienić interpretacje.. Uran tutaj można wskazać kogoś, kto porusza się dużo, a Pluton może stanowić bardzo niestabilną sytuację w domu. Saturn wykazują dużą odpowiedzialność w domu, a nawet kogoś, kto nie może się swobodnie poruszać z powodu zobowiązań (tj mający w celu opieke nad członkiem rodziny lub wspierający całą grupę ludzi). Byk w 4 domu tutaj pojawi się jako osoba, która chce stabilnego domu z miłymi rzeczami w nim, lub ewentualnie w przyrodzie. Panna w 4domu pokaże kogoś, kto szuka perfekcjonizmu i organizacji poprzez ich wlasny domu i rodzine. Nostalgia, pociąg do przeszłości, i emocje są podwyższone dla wszystkich ze stellum w 4domu. Kariera, np dekorator, przebudowy, zlota raczka itp, praca w domu jest wskazana, zwłaszcza gdy Księżyc znajduje się tutaj. Ludzie u ktorych 6 domem wlada ksiezyc maja identyczne zainteresowania.

Klucze domu 5go:

Osiaga sukces w grupach twórczych

Romantyczne zamieszanie

Dobry kontakt z dziećmi

dziecinne zachowanie

Obsesja na punkcie seksu i związkow

5-ty DOM: To jest dom kreatywności, ale ze stellium, może być zbyt wiele opcji. W związku z tym, jest potencjał ktory pomaga rozwijać swoja własna kreatywnośc.. Pracują dobrze z grupami twórczymi. W romansach, życie może być jak labirynt. Istnieje potrzeba, aby skoncentrować się bardziej na relacjach społecznych by zabrac nadmiar ciepła z czakry splotu słonecznego. Muszą pracować z relacjiami bezosobowymi i takimi zachować je. Chociaż często nie mają dzieci, ich dzieci zajmują czesto zbyt dużo energii. Często mają dziecko podobne cechy. Znam 2 osoby z 5 domowym stellium. Jednym z nich byl nauczycielem, którego uczniowie byly jak własne dzieci. Zaprosiła ich do swojego domu. Stała się bardzo zaangażowana w ich problemy. Kochała byc nauczycielem, ponieważ była nauczycielką dramatu, pomagala studentom w tworzeniu filmów.

 

5 dom wlada specyficzna dziedzina psychologii - rozwój osobowości, psychodramat i wykorzystania czakr w uzdrowieniu i szkoleniu osobowości (Carolyn Myss).

2 osoba jest psychoterapeutą. Studiowała terapię czakry. Jej ulubionym jest terapia dziecka.

 

Bliznieta stellum w piątym domu pokaże kogoś, kto tworzy poprzez pisanie lub za pośrednictwem publicznej komunikacji. Będą one bardziej wymowni w ich potrzebie tworzenia.Panna w piątym domu bedzie wyrazaz się nieco bardziej subtelnie, i bardzo ciężko pracować nad ich indywidualnym wkładem twórczym. Tylko dlatego, że ktoś ma piąty dom stellium nie oznacza automatycznie, że jest artystyczny. Mogą mieć talent, który pojawi się w ich karierze, albo duzo zajmują się swoimi dziećmi. To bardziej mówi o sposobie, w jaki robią to, co robią. Stellium Wodnik w piątym domu będzie przejawiać w inny sposób, bedzie chcial dzielić scenę z przyjaciółmi, rodziną i praktycznie nikim innum. Osoby te często będą wspierać kreatywność innych osób na własną rękę.

Wolfgang Amadeus Mozart 4 planetami w Wodniku, między piątym i szóstym domów, z trygonem do Mc, opozycja Neptun, dobrze nadaje się do muzyki.

 

Klucze domu 6go:

Obsesja na punkcie pracy

perfekcjonista

Pracuś

Narzekanie

6 dom: Wiele cech Panny pokazuje się ze stellium w tym domu, nawet jeśli nie ma planet w Pannie. Maja obsesję na punkcie ich pracy. Są perfekcjonistami. Praca i obsługa pochłaniają zbyt dużo energii. Może to prowadzić do hipochondrii lub przynajmniej do dużego narzekania na swoją pracę. Są one przeznaczone do pewnych prac obslugowych- zawodowo i osobiscie (opieka podejmowania innych). Muszą być samowystarczalne.

Leo stellum w szóstym domu stałby ktoś, kto jest perfekcjonistyczny w twórczych przedsięwzięciach, podobnie jak pisarz i muzyk, którzy będą ćwiczyć swoje rzemiosło aż bedzie idealne ... mogą również koncentrowac się na pomocy swoich dzieci lub zwierzęt za wszelką cene. Stellium Wodnik w szóstym domu będzie objawiać się jako ktoś, kto jest zawsze dla swoich przyjaciół, lub kto pracuje niestrudzenie, aby pomóc ludzkości. Wyjątkiem sa Ryby. 12. i 6 sa w opozycji, Ryba będzie miała znacznie bardziej zrelaksowany postawe i może bardziej "płynąć z prądem" niż ich rówieśnicy. Mogą mieć głowe w chmurach, lub mieć obsesję na punkcie religii lub duchowości.

Zawsze istnieje potrzeba, aby przejść do 12 domu i uciec od pracy i znaleźć spokój. Muszą również znaleźć pracę, która ma swój cel. Rutynowe czynności moga prowadzić do zaburzeń zdrowotnych.

Waga stellum spowodowuje bol dolnej części pleców (nerki), gdy relacje w pracy stają się chaotyczne, Panna przyniosłoby podrażnienia skóry lub zaparcia, Leo powoduje problemy z kręgosłupem od barek , Rak spowodowałoby zaburzenia żołądka i przewodu pokarmowego z powodu lęków i niepewności w działalności zawodowej, Bliznieta mogą powodować alergie i problemy z oddychaniem, gdy dana osoba czuje się w pułapce i nie może "oddychać" w miejscu pracy.

Chodzi o to, aby przejąć wladze w działalności usługowej,i uciec od pracy w jak największym stopniu. Nigdy nie pracować dłużej niż 40 godzin tygodniowo.

Link to comment
Share on other sites

Guest Bethany

Bardzo fajne opracowanie :) Mam trzy planety w VI domu, nie jest to stellum,i pracowałam opiekując się innymi, bo to domena Panny, u mnie te planety są w Strzelcu : Jowisz, Neptun i Uran, przy czym Neptun jest praktycznie na osi Dsc.

Próg VI domu mam w Skorpionie i od dziecka mam problemy z pęcherzem moczowym, Skorpion to też narządy płciowe ;P

Link to comment
Share on other sites

Guest Bethany
No błagam jak czytam, że stellum w skorpionie jest typowe dla Kuby rozpruwacza to mnie krew zalewa i tracę wiarę w astrologię.

 

Mam kumpla z takim własnie stellum i nie jest agresywny, ani nic w ten deseń. Z tym że pisze i jego powieści są dość czasem makabryczne, on w ten sposób że tak powiem wyładowuje tą energię.

 

Co do Marsa w Skorpionie, to mój facet ma dokładnie takie położenie i opis się totalnie nie zgadza. Trzeba patrzeć na cały kosmogram i nie po jednym wycinku dawać definicje ;)

Edited by Bethany
Link to comment
Share on other sites

 • Administrator

Twój kumpel konstruktywnie wyładowuje tą energię. A inni wyładowują ją destruktywnie.

A tu mowa jest o instynktach, o tym CO siedzi w człowieku, co może kryć się pod takim układem planet i nie tylko dotyczy to stellum ale każdego układu horoskopowego.

Po to właśnie zamieściłam na ćwiczeniach dwóch panów, których układy są bardzo ciekawe i w warunkach pokojowych zapewne żaden z nich nie dopuściłby się takich czynów.

Oczywiście nie można twierdzić tego z całą pewnością, gdyż my widzimy potencjał, tendencje ale nie wiemy, jak w konkretnym przypadku one się zrealizują, jak i na co Włh zużyje ten potencjał.

Gdyby kumpel Bethany nie miał np. pewnych hamulców, to mógłby skanalizować swój potencjał nie pisząc o makabrach a realizując je.

Ale nie czarujmy się: to w nim siedzi, to w nim jest, tylko on tą energię przetwarza i demonstruje w sposób pozytywny.

 

A co rozpatrywania wycinków horoskopów - to właśnie dlatego na działach astro jest taki a nie inny regulamin: albo rozpatrujemy kółko patrząc na całego człowieka, albo nie robimy tego wcale, bo popełnia się wtedy kardynalne błędy i można komuś nieźle w życiu taką oceną zamieszać.

 • W punkt 2
Link to comment
Share on other sites

Guest Bethany

No właśnie, podobnie w numerologii są ludzie mający tą samą datę urodzenia, a mają inne życia itd.

 

Nie lubię właśnie etykietek, że Mars w Skorpionie to perwersja dla przykładu, a Saturn w V domu domu to brak dzieci, albo brak planet w domu VII to staropanieństwo, tyle tych bzdur krąży w necie, że głowa mała, a niektórzy ludzie się negatywnie nakręcają. Tak jak kiedyś pisałam, do każdej techniki wróżebnej jest konieczny dystans.

A do Wrońskiego, to już bardzo duży dystans proponuję :P bo jak dawno temu czytałam po raz pierwszy, to matko kochana- same złe rzeczy mi wychodziły wedle tego, co przeczytałam ;)

Link to comment
Share on other sites

 • Administrator

Wronski... dużo dobrego można z niego wyłuskać, ale nawet mnie włosy na głowie bolą od niektórych opisów...

Poza tym dużo daje albo dużo odbiera tłumaczenie; a jeśli ktoś się na astrologii nie za bardzo zna, to tym bardziej. Ja co prawda mam inne jeszcze zdanie nt. tłumaczenia jego zapisków, no ale to moja teoria i nie mam czym jej poprzeć, bo oryginałów nie czytałam, więc mogę sobie... pomyśleć jedynie ;)

 

Dystans zaś jest potrzebny do wszystkiego, nie tylko do Wronskiego, ale także do współczesnych astrologów także, bo entuzjastyczne zawierzenie jakiejkolwiek koncepcji, bez sprawdzenia jej w praktyce jest tak samo szkodliwe jak zawierzenie etykietce na puszce konserw :D

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Przepaszam za off top ale jakie wnioski mozna wyciagnac gdy w kilku domach sa po 2 planety? A jesli sa trzy planety ? Przeciez to jeszcze nie stellum ale ma jakis istotny wplyw nq zycie

Link to comment
Share on other sites

 • Administrator

Dirty, nikt nie odpowie Ci jakie wnioski można wyciągnąć. Po prostu rozpatrujesz planety zgodnie z ich znaczeniem, dom to jakaś dziedzina życia i one w tej dziedzinie działają, mając powiązania (lub nie) z innymi planetami.

Koniunkcja to jest działanie skoncentrowane, bardzo się ta dziedzina (lub te dziedziny - przy rozrzucie o który pytasz) życia wyróżnia, jak planety są ze sobą i jeszcze ze znakiem zgodne to jest to pozytywna koniunkcja i można spodziewać się "dobrych wydarzeń" z nią związanych, jak nie jest pozytywna, to te wydarzenia (i zachowanie, charakter Włh) nie będą zbyt przyjemne, zbyt gładkie. Wszystko zależy od siły planet i od aspektów, jakie otrzymują od innych.

Jest różnica między np. koniunkcją Księżyca i Wenus w Skorpionie a koniunkcją tych planet w Byku. I tylko w ten sposób można analizować planety, oceniając ich jakość, siłę i zdolność do działania.

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dzieki za odp

Poznalam ciekawa dziewczynke 4 planety ma w rybach i 3 w baranie. Ciekawa mieszanka ognia i wody, znakow skrajnie innych. Mars w baranie ksiezyc i uran rowniez - juz wiem jak astrologicznie wygladaja dziewczynki ktore nie lubia ksiezniczek ;-) w rybach neptun i merkury - sprawia wrazenie lekko przymulonej choc to bystra dziewczynka Wenus w rybach- jest bardzo wrazliwa rowniez na krzywde innych.

Link to comment
Share on other sites

 • Administrator

Czasem jest całkiem sprzeczna mieszanka - i człowiek sam dobrze się z tym nie czuje, bo targają nim tak sprzeczne tendencje, że sam nie potrafi sobie z nimi poradzić ani nie umie rozpoznać, kim naprawdę jest. I mogą być naprawdę niszczące. Nie wszyscy sobie z tym radzą, jedni dostają "pomieszania zmysłów", inni chorują fizycznie, bo organizm nie potrafi znieść aż takiego obciążenia, jeszcze inni popełniają dziwne czyny, których nie tylko inni ale i oni sami ich nie rozumieją, mają w ogóle trudność z wyborami, nie tylko życiowymi.

Na ogół są postrzegani jako ludzie niestabilni albo dziwadła, albo osoby o wielu twarzach i różnorodnych reakcjach, którym coś i raz coś strzela do głowy i z reguły są to tendencje sprzeczne.

Jeśli taki rozrzut (koniunkcje) są w znakach trygonu czy sekstylu, to osobowość jest spójna, dążenia i działania są spójne, planety wspierają się.

Oczywiście to ogólny rzut, ale tak to mniej więcej działa.

Zresztą podobnie działają kwadraty, bo i one wywołują konflikt w osobowości, starcie, planety walczą ze sobą; a trygony - one z kolei ją wspierają, działają zgodnie, harmonijnie, planety współpracują ze sobą.

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest Bethany

No tak, ale bywa, że jeśli ktoś ma zbyt dużo pozytywnych aspektów, to rozleniwia ;P I na odwrót - dla przykładu kosmogram Tomasza Lisa- same kwadratury na pierwszy rzut oka i tragedyja, wrzucę chyba ten kosmogram.

Link to comment
Share on other sites

 • Administrator

Tak mówią, ale... co z tego, że rozleniwia, jeśli chodzi o fart życiowy? Chodzi mi tu o opinie, że taki człowiek "nie rozwija się wewnętrznie albo nie musi się wysilać, żeby coś osiągnąć, bo wszystko ma albo to co chce zdobyć przychodzi mu bez trudu i dlatego tego nie ceni".

No tak, ale jeśli oceniamy horoskop z punktu widzenia wydarzeń, a nie życia wewnętrznego, to widzimy po prostu tą łatwość.

Z drugiej strony kto nam pozwolił oceniać, czy i na ile ktoś "rozwija się wewnętrznie" czy też duchowo?

To są tylko stwierdzenia i można człowiekowi coś takiego zakomunikować też, ale czy to tak naprawdę wnosi coś istotnego do jego życia?

Temu z trygonami to taka rada zwisa, bo te trygony... ułatwiają mu życie na tyle, że nie potrzeba mu niczego innego ;p

Wybrał sobie takie życie nieprzypadkowo (podobno), co też i w numerologii jest opisane przy wibracji 3 - to taki "odpoczynek za zasługi", choć nie zawsze całkowicie błogi, ale przynajmniej zmniejszający przykrości.

Tak naprawdę to ten z kwadratami prędzej sobie weźmie do serca rady swoich planet niż ten z trygonami.

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Próg VI domu mam w Skorpionie i od dziecka mam problemy z pęcherzem moczowym, Skorpion to też narządy płciowe ;P

 

Ja tez w Skorpionie, z Neptunem w Strzelcu i tez od dziecka mam problemy z pecherzem, a najlepsze jest , ze nie wiadomo dlaczego, w ogole zmagam sie z chorobami wynikajacymi z "nie wiadomo czego", na zasadzie wyniki dobre, usg czy przeswietlenia dobre, i nie wiadomo o co chodzi. Tajemniczo , jak to Skorpion.

 

Co do Marsa w Skorpionie, to mój facet ma dokładnie takie położenie i opis się totalnie nie zgadza. Trzeba patrzeć na cały kosmogram i nie po jednym wycinku dawać definicje ;)

 

Jesli to do mnie , to mowilam o 5 domu tego pana, ( wladca d 5 z Saturnem w Baranie , Mars w Skorpionie w 12 d.) i nie daje definicji, tylko opisuje konkretna osobe.

Edited by Ismer
połączenie postów
Link to comment
Share on other sites

Guest Bethany

Nie, mówiłam ogólnie o regułce - Mars w Skorpionie. A co do samego znaku Skorpiona, to rzeczywiście są takie statystyki mówiące, że najwięcej seryjnych morderców jest właśnie spod tego znaku. Statystyki statystykami, na pewno więcej wskaźników jest w kosmogramie, niż podkreślony znak Skorpiona.

Link to comment
Share on other sites

Guest ThePhoenix

Statystyki statystykami ale Hitler był Bykiem i to był jego dominujący znak a słońce dominującą planeta, pluton wogole nie grał żadnej roli, Eunice Spry - straszna osoba, która znecala się przez 20 lat nad dziećmi tez była Bykiem i tez pluton się niczym nie wyroznial, za to miała konj mars Księżyc i kwadrat Pluto slonce, nie ma daty ur a szkoda, sama mam takie aspekty ale nikogo nie torturuje, mój kolega tez Byk, i do świętych tez nie należy a pewnie mógłby po dupie dostac, wiec uwazam ze skorpion jest "przerklamowany".

Edited by ThePhoenix
Link to comment
Share on other sites

Guest Bethany

Hitler był Bykiem, ale z 20 kwietnia, także wpływy Baranie mógł mieć, to raz. Dwa u niego jest wiele innych wskaźników :

 

brak wody zupełnie w kosmogramie, kwadratura Saturn- Mars i kwadratura Merkury- Uran, opozycja Księżyc- Chiron, kwadratura Wenus- Saturn, Uran w XII domu. Neptun i Pluton w VIII domu i można by długo tak wymieniać.

Link to comment
Share on other sites

 • Administrator

A co ma do rzeczy Hitler? Stalin na przykład był Strzelcem ;p

 

Poza tym pomijając kwestię, czy godzina urodzenia Adolfa jest dokładna, to i tak mamy dwóch władców Asc w koniunkcji w Byku, w opozycji do tegoż Asc i w kwadracie z Saturnem ze Lwa! To przecież aktywizuje Ascendent. Poza tym Saturn góruje - jest najwyżej na niebie,

Drugim układem aspektarnym jest kon. Księżyc - Jowisz, w Koziorożcu! w trygonie do Słońca w Byku - niesłychanie mocne i również niesłychanie destruktywne - ten układ też jest opozycyjny do Asc i też go aktywizuje.

A Wenus w Byku nie jest w stanie poradzić sobie z tyloma planetami w tak paskudnej pozycji.

 

Co do wpływów Barana - Słońce jest w Byku, a wpływ Barana nie zaznacza się przez Słońce tylko przez Marsa w tymż Byku oraz Merkurego w Baranie, choć Merkury nie jest właściwie aspektowany.

 

Hitler osobiście nikogo nie zabił, podobnie jak Himmler, ale był osobą, która uparcie i konsekwentnie wcielała w czyn swoje idee. Właściwie to była jego misja, jego powołanie, jego "religia" (a i Węzeł w IX d. w Raku w sekstylu do WH), które realizował nie licząc się z nikim i z niczym, używając do tego celu innych ludzi.

Edited by Ismer
 • Like 1
 • Cool 1
Link to comment
Share on other sites

Guest ThePhoenix

Napisałam o Hitlerze i innych przypadkach bo to nie słonce jest wskaźnikiem seryjnego mordercy, bo ktoś tam wcześniej pisał że to tylko skorpiony. A Hitler mimo ze nikogo nie zabił , to nie miał nic przeciwko skazaniu na śmierć 6mln ludzi wiec chyba musiał mieć nie równo pod sufitem.

Edited by ThePhoenix
Link to comment
Share on other sites

 • Administrator

ThePhoenix, nie napisane było, że tylko Skorpiony... lecz:

 

A co do samego znaku Skorpiona, to rzeczywiście są takie statystyki mówiące, że najwięcej seryjnych morderców jest właśnie spod tego znaku. Statystyki statystykami, na pewno więcej wskaźników jest w kosmogramie, niż podkreślony znak Skorpiona.

 

Trochę się chyba nie rozumiemy z ideą stellum, podkreśleniem znaków, aspektów i oceną postępowania Włh.

Nie o to chodzi czy ktoś miał równo czy nierówno pod sufitem, tylko o to, co konkretnie w horoskopie wskazuje na takie a nie inne zachowania. Jeśli interpretujesz kosmogram, to musisz podchodzić do tego bez emocji, a swoje osądy i zapatrywania odłożyć na bok. Bezstronność jest warunkiem prawidłowej oceny. No i uwzględnienie uwarunkowań danego czasu.

 

Wszyscy wiemy kto to był Hitler, ale nie on jeden "taki" był. On bez poparcia innych i sprzyjających okoliczności nic by nie zrobił. To raz. Dwa, że mówiąc, iż sam nikogo nie zabił mam na myśli osobiste predyspozycje człowieka, zdolność do osobistego popełnienia danego czynu, a nie metody uskuteczniania idei, bo to jest środek prowadzący do celu, do realizacji tejże idei.

Na ćwiczeniach są dwa przykłady tego samego: masowego mordu; ale Mengele czynił to własnoręcznie a Himmler (i Hitler) nie. I staramy się wyłuskać predyspozycje osobnicze do czegoś takiego.

Te przykłady oczywiście obrazują również to, jak idea w sprzyjających warunkach może zamienić się w czyn; "pośredni" (Hitler, Himmler) i "bezpośredni" - Mengele. Wynika z tego, że ci dwaj zbrodniarze wojenni nie byli zdolni do uśmiercenia człowieka własnoręcznie, a jeden - tak.

Co nie znaczy, że są to czyny usprawiedliwione, ale astrologia akurat nie zajmuje się oceną tylko faktami, a przez te fakty ukazuje wnętrze człowieka, to jakim on jest naprawdę.

 • Like 1
 • W punkt 1
Link to comment
Share on other sites

Guest ThePhoenix

Klucze 7go domu:

Przytłoczony relacjami

Zachowują się jak samotnicy

Nagły koniec relacji

Niezdecydowanie

praca w doradztwiw

Depersonalizacja relacji

7 dom:Osoby z 7 domowym stellium najrzadziej się zenia lub pozostaja żonatymi. Tyle energii wychodzi w relacji, że czują się pochłonięci przez innych ludzi w bliskich związkach. Często są samotnikami i nagle kończa relacje by przełamać obsesyjna relacje. Cechy Wagi przejawia się w relacjach, w szczególności niezdecydowanie w kontaktach z innymi. Sa doskonali do pracy w poradni lub jako konsultant zawodowy. Wiele planet w 7 domu moze opisać wiele typów klientów, którymi dana osoba będzie zajmować. To stellum jest doskonałe dla prawnika, arbitra, psychologa i konsultanta biznesowego. Osoby narzekaja, że ​​relacje zajmuja tak dużo ich energii, że tracą swoją tożsamość. Łatwiej jest być samotnikiem. Jednak po bliższym przyjrzeniu się, zauważyłem, że gdy sa w związku, jednostka zaczyna miec obsesję na punkcie tej relacji, gdzie on lub ona traci perspektywę, nie zauważając nikogo i niczego innego. Znajomy z takim stellium odwiedził Stany Zjednoczone. Przebywał w Baltimore przez 2 tygodnie, a następnie przebywał ze mną. Gdy był ze mną, zapomniał o swoich przyjaciolach w Baltimore. A kiedy wyjechał do innego miast na pobyt z jednym z moich studentów, stał się obojętny na mnie. Skupił się na tej osobie i przestal sie interesowac innymi jednostakami. Ci ludzie mają wiele pragnienia i potrzeby partnerstwa, a tym samym może mieć wiele partnerow przed znalezieniem właściwego. mogą one pracować z partnerem. Czują sie niekompletni solo.

Osoby z takim stellium są przyjemne i stylowe. Wydają się być przyjemni, a nie dlatego, że są dwulicowi, ale raczej dlatego, że moga łatwo zobaczyć wszystkie strony każdej sytuacji. Mogą być artystyczni lub lubic mode, projekty lub inne działania rządzone przez Wage. Oni szukają połączenia gdziekolwiek pojda, nie musi to być romantyczny partner od razu ale zawsz staraja sie takigo znalezc cokolwiek robią. Będą oni szuac integrującego czynnika między sobą i druga osoba by sie z nimi polaczyc. Ktoś ze stelliumw Rybach w siódmym domu może być bardziej skłonny do łączenia sie poprzez swoje idealy, życzenia i duchowość. Stellium Koziorożec w siódmym bedzie próbować połączyć sie poprzez bardziej poważne sprawy czy też by pomoc swojej karierze lub edukacji. Baran w siódmym domu, stworzy kogoś, kto odrzuca idde zwiazku i za wszelka cena bedzie chcial pozostac indywidualista.

 

Klucze 8go domu:

kontrola nad finansami

Musi kontrolować niekontrolowane

Nie wie, kiedy odpuścić

Bada okultyzm, życie po śmierci, medycyna, itp

Pragnie miec przewage

8 dom: 8 domowe stellium musi miec pod kontrolą własne zasoby i finanse. Jeśli nie, to sytuacje, które dzieja się zupełnie poza jego / jej kontrolą lub jakies zewnetrzen wstrząsy zdają się plagą życia dla takiej osoby. Uzyskanie kontroli nad niekontrolowanym jest ważne, studiuje okultyzm, życie po śmierci, medycyne, holistyczne zdrowie, planuje finanse. Przy obsłudze dużych ilości pieniędzy, jednostka powinna zawsze być osobiście odpowiedzialna za nie. Księgowi oraz inni ludzie od finansow moga naprawdę zrobic bałagan .

 

8 dom rządzi wszystkim całkowicie poza naszą kontrolą i naszym stosunkiem do tych spraw. Jest to wzór przejęcia kontroli, ale takze wiedza, kiedy należy zwolnić. Obsesja niekontrolowanego może znacznie skomplikować życie.

 

Mogą być problemy w rozpoznaniu seksualności czy konflikt między seksualnościa i duchowoscia.

8 dom jest podobny do czwartego domu w tym, że jest bardzo wiele czynników do rozważenia. Czasami te z 8 stellium będzie mieć dużo intensywnych zmian. Wiele rzeczy moglo im byc odebrane, lub mogly one miały trudne dzieciństwo lub trudności w blizszych relacjach. Moga doznac dużo śmierci lub tragedii wokół siebie, lub po prostu bardzo dużo zmian i intensywnych sytuacji. Obecność Plutona, Urana, Saturna i Neptuna w tym stellium moze to jeszcze bardziej uwidocznic. Ci ludzie wydają się być śledczymi, ciekawymi i czasem sa bardzo podejrzliwi wobec otaczającego ich świata. Często są one inteligentne i niezwykłe, i czesto intensywne. Mogą sie zainteresowac okultyzmem lub innymi dziwniejszymi kierunkami duchowości. Często mają one silny magnetyzm, który przyciąga ludzi do nich. Nie można zdefiniować kogoś z ósmym domu stellium to tego przyziemne i nudne. Spójrz na znak w domu, aby zobaczyć, co jest przyciagane do nich. Bliźnięta w ósmym domu objawia sie jako rozswietlacz energii Scorpiona w ósmego domu, i pozwoli na komunikowacje pomysłow. Będą oni czesto skonfrontowni wieloma doswiadczeniami o ktorych beda mogli pozniej porozmawiać. Strzelec w ósmym stworzy wiele okultystycznych intryg i daje możliwość podróżowania. Osoby ze stellium w Byku znajda przeciwną reakcję, będą one ukrywaly i odrzucaly "ciemniejsza" częśc siebie i beda udawać, że one po prostu nie istnieją, lub zaczna sie ich bac. Ksiezyc w skorpionie ma bardzo podobne cechy.

 

Galileusz włoski astronom, astrolog, matematyk, fizyk i filozof, prekursor nowożytnej fizyki mial cztery planety w Rybach w ósmym domu co przepowiada jego powszechna sławe, ale też straszne wzloty i upadki, potwierdzone przez Trygon do Saturna i Jowisza w Raku w domu 12 i kwadrat do Urana w Strzelcu dom5 i kwadrat Neptuna w Bliznietach dom 10. W mlodzienczym wieku chcial zostac mnichem.

 

Przypadek Charlesa Baudelaire'a, francuski poeta (1821 – 1867), 5 planet w Baranie w ósmym domu akcentujących (zauważ obecność Saturna obok Jowisza) melancholijnosc i poetyckosc jego dekadenckiego pisania wierszy i jego złożonej osobowości. W tym przypadku stellum jest aspektowane przez Księżyc w Raku w pierwszym kwartale i jest dobrze widoczne na niebie. Jego proklamacje filozoficzne zostały uznane za skandaliczne i celowo prowokacyjne w tamtym czasie. Pisal na wiele tematow, przyciagajac oburzenie i krytyke.

Klucze 9go domu:

Zagubiony w własnym umysle

Zastanowia sie nad teoriami i filozofia

Panteistyczny

niezdecydowane przekonania

moralizatorski

Samo-sprawiedliwy

9-ty DOM: Podobnie jak w przypadku wszystkich Domow kadentowych, jednostka może za bardzo zyc w swojej głowie - nie w praktycznej rzeczywistości życia i realnej filozofii. Te zorientowane psychicznie ludzie mogą łatwo żyć w świecie filozofii i teorii. Teorie o życiu i związkach moga zatrzymywac je od życia w świecie rzeczywistym, która jest tak typowa dla Strzelca. Zamiast moralizowac, powinni uczyć i dzielić się swoja wiedzą - tak by inni rowniez mogli wyciągnąć własne wnioski. Nigdy nie powinny sie koncentrowac na pojedynczym punkcie religijnym, duchowym lub akademickim,- oczywiście, oni sami nigdy nie są pewni, w co wierzą! Zamiast zawsze szukac filozofii, by w cos wierzyć, szukac sensu życia, powinni dzielić się wiedzą i podróżowac uczyć się od innych.

Podróże zawsze pomagaja zyskać perspektywę. Kilka osób z 9 Domowym stellium w stałych znakach zawsze myśla o podróży, ale tylko w domu! Idąc do 3go Domu, uczysz tego co juz sam wiesz, wylewasz slowa i wiedze, zamiast ja konsumujac.

 

Duchowe podroze są kluczowe z dziewiątym stellum. Osoby te często kwestionują swoje przekonania i rozważaja filozofie przez duża część życia. Sa wielkimi wydawcami i pisarzmi. Często istnieje potrzeba, aby zrobić karierę na poziomie międzynarodowym. Podróże do wielu miejsc. Jeśli księżyc jest tu mozna sie spodziewać kogoś, kto pokazuje swoje talenty w wielu miejscach.

 

Dziewiąte stellium często manifestuje się jako wrodzoną ciekawość do wszystkiego pod słońcem. Nowoś będzie głównym motywatorem a utrata wolności największym dyskomfortem. Często osoby te lepiej sie czuja w mniej sztywnym środowisku szkolnym i może studiowac na własną rękę. Zazwyczaj są one optymistyczne, towarzyskie i trochę dziwne lub nietypowe. Mysle o nieznanym jest zbyt atrakcyjne dla nich tak bardzo, że regularne rutynowe zycie jest dla nich nie do pomyślenia. Gdzie oni szukaja swojej wolności? Sprawdź znak. Stellium w Wadze wskaże pragnienie wolności w romantycznym partnerstwie. Stellium w Raku wskaże pragnienie wolności w sytuacjach życiowych - mogą krecic się w kolko, albo też mogą skupiać się na "idealnym" domu, ktorego jeszcze nie maja. Przeciwnie będzie dzialac stellium w Bliznietach w dziewiątym domu. Osoby te będą bardziej skupiony na nauczaniu innych i moga zignorować swoje własne poszukiwania wolności, dając ja innym.

Strzelec, to znak, doskonale nadajacy się do jezdzcow konnych, centaurow i rewolwerowców.

 

Mata Hari, tancerka i tajny agent pracujacy dla Francuskich i Niemieckich sluzb wywiadowczych, fascynujący szpieg, przeszla przez łóżko królewskie a skończyla przed plutonem egzekucyjnym, charakteryzowała się stellium w dziewiątym domu w Lwie z MC w tym samym znaku. Brak znaczących aspektów beneficznych.

 

Piękna żona francuskiego reżysera Claude Lelouch jest włoszka i charakteryzuje ja 4 planety w Pannie w dziewiątym domu. Panna jest tradycyjnie przypisana do Paryża i jasno opisuje ją jako przeznaczona do emigracji i pobyt w Paryżu z miłości!

 

Klucze 10go domu:

Trudności z autorytetami

Niezdecydowanie co do ścieżki kariery

Pragną połączyć pracę i dom

Własnym szef

Intensywny zwiazek z jednym z rodziców

10 dom: Z stellium w 10 domu, istnieją problemy z profesjonalnym wyborem dziedziny i radzeniem sobie z autorytetami. Życie zawodowe powinno być połączone z domem i swoim majątkiem (hotel, opieki dzienna lub po prostu dom i żona) lub pracowanie z własnego domu lub nieruchomości. Bycie własnym szefem odciąża ciagle konfrontacje z autorytetami, ktore pojawiaja sie przy kazdym drobnym tranzycie, które dotyka 10 domu! Mogły być bardzo intensywne związki z jednym z rodziców, a to z kolei może stworzyć intensywne konfrontacje, które wpływają na karierę i stwarzaja trudnosci w prowadzeniu dzialalnosci lub nawet w wyborze kierunku. Ogolnie relacje z rodzicem znaczaco wplywaja na los danej jednostki. Im lepsze relacje tym lepsze zycie.

Podobno nowoczesni astrologowie uznaja stellum nawet z 3 planetami w domu, co w moim przypadku sie zgadza.

Luzie z 10 stellumkochają bycie liderem. Dziesiąte stellium w horoskopach kobiet często wykazują bardziej surowe cechy, ojcowskie cechy. Są bardzo ambitni i mają smykałkę do biznesu. Ich umysły są praktyczne i moga osiągnąć dużo, jeśli wykorzystaja energię prawidłowo.

Jest to drugi "pracoholik" dom, po szóstym domu stellum. Często widać kariera tej osoby w pojawiającym się znaku w ich stellium. Baran stellum, na przykład, będzie jeszcze bardziej niezależny, albo może celować w arenę, która zapewni rodzimą sławę. Waga stellium wskazywałoby na sukces poprzez partnerstwa. Widać różnicę, gdy istnieje stellium w Raku w dziesiątym domu. Spowoduje to, że energia spowoduje ze osoba, przerzuci ambicje na ich rodzine. Mogą trudniej wybijac sie w biznesie lub na poziomie społecznym. Ogólnie rzecz biorąc, te stellum często sa dobrze ustawione finansowo i może odniesc sukces z niewielkim wysiłkem (choć często musi bardzo ciężko pracować).

Link to comment
Share on other sites

Guest ThePhoenix

Klucze 11go domu:

Obsesywne zaangażowanie w grupy i organizacje

Potrzeba przyswojenia sie w grupach

11 dom:Często mają przyjaciół z różnych środowisk. Na ogół nie widza ludzi w złym świetle; chcą być przyjacielem wszystkich. Często kariera podana jest w jakiś sposób przez przyjaciół. Ci ludzie cenią dobrą przyjaźń, i sa prawdopodobnie aktywni w kręgach społecznych i charytatywnych.

Nabywcy uważają, że stają się oni częścią stada pod względem wartości grupowych. Muszą pracować nad swoimi osobistymi celami i wartościami oraz pracować w małych, twórczych grupach, w których jest poczucie kontroli i stabilności.

Idąc do 5 Domu, najlepiej pozostac w grupie około 5 osób. Może to być grupa harcerstwa, ćwiczenia, grupa analityczna lub mała grupa wsparcia. Większa zadowolenie przychodzi gdy jednostka skoncentruje się nad własnymi dziećmi.

Pomimo ich miłości towarzyskiej i checi poznawania nowych ludzi, mają trudności z konsekwentną 'small talk'. Lubią duże sprawy i ciesza się myśl o rzeczach, na wielką skalę, Urana. Ryby stellium w jedenastym domu często lacza z innymi na poziomie duchowym. Jeśli stellium w Lwie, osoba będzie bardziej skupiona na własnym potencjale twórczym i może domagać się pracy na swoj rachunek, każda inna kombinacja znakiem będzie tylko graczem zespołu.

 

Bruce Lee aktor i mistrz sztuk walk mial stellum w Skorpionie w 11 domu ktory lezal w Wadze.

 

Klucze 12go domu:

Potrzeba bycie samemu

Pragnienie, aby dostroić się do świata

Pasywny

Nie lubi agresywnych / asertywnych typow

Muszą służyć innym

Pielęgnacja

12. DOM: Sluzyc lub Cierpiec. Osoby te mogly doświadczyc wcześniejszego klasztornego życia (karma). W tym życiu, muszą wyjsc poza siebie i zaangażować się w służbę innym lub mogą stać się bardzo neurotyczni! W pochodzących z przeszłych sytuacji życiowych odosobnienie, które utworzyły taka izolacje, musza przełamać ten schemat! Istnieje potrzeba, by wyjsc poza samego siebie i współpracować z innymi. Łatwo jest im jednak uciec w swoj świat.

Są one pomocne i duchowe. Mogą być trochę oderwany od tradycyjnej rzeczywistości i bardziej sie skierowac do marzeń i eksploracji psychicznej. Neptunowa energia jest tutaj silna. Czasami mogą one głęboko duchowe czy religijne. Istnieje wiele możliwości leczniczncyh dla osób z XII stellum. Mogą mieć niespełnione marzenia, ale pomoga innym osiągnąć ich cele. Supernaturalne umiejętności moga manifestować się tutaj. Często dwunaste stellum pokazuje ogromne możliwości wzrostu u ludzi w tym życiu. Znak stellum pokaże, gdzie praca musi być skoncentrowana. Na przykład stellum w Blizniakach moga wskazywać na potrzebę otwarcia się i dzielenia się opiniami, lub potrzeba rozwiniecia zainteresowan i horyzontow. Waga stellum może pokazać wzrost poprzez partnerstwo. W Pannie stellum widać więcej energii na zewnątrz, a osoba będzie bardziej zakorzeniona i mniej "marzycielska".

Ci ludzie często mają dużo pracy w tym życiu, bo planety w 12 pokazuja niedokończone sprawy.

 

Thomas Merton pisarz, poeta, ksiądz katolicki, dzialacz spoleczny, trapista, studiowal religie, Asc Ryby, mial 5 planet rozrzuconych po 2 domach 11 i 12 co potwierdza syntezę wolności i uwięzienia w różnych momentach jego życia.

 

Jean-Baptiste Morin, matematyk, astronom, astrolog; mial stellum 5 planet w Rybach rozrzucone po domu 11 i 12 w trygonie do Marsa i Neptuna w Raku, był ekshibicjonista i znany ze swojego trudnego charakteru.

 

Jedna kobieta z stellium w Wodniku poświęciła wiele lat swego życia, na opiekę niepełnosprawnego dziecka. Gdy nie byla zaangażowana w służbę, wycofywala sie z zycia.

 

Należy zauważyć, że ludzie z domu 12 muszą sie wycofać, żeby być samym i być cicho. Nie mogą one być włączone 24 godziny na dobę. Nabywcy uważają, że łatwo im zniknąć, być niewidocznym i trudno im sie dostroić, kiedy wokół znajduja sie bardziej agresywne i asertywne typy. Widziałem dwoch studentów z takim domem ktore stawaly sie zamknięte i cichly, gdy bardziej asertywne typy przmawialy lub przerwaly im.

Link to comment
Share on other sites

 • Ismer changed the title to Stellum (koniunkcje w znaku) wg. A. Wesołowskiego
 • Ismer featured this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
 • Create New...