Skocz do zawartości

aspekt Wenus-MC


sandra11115

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w kosmogramie aspekt wenus kwadratura MC

tyle ze wenus jest w baran

MC-w strzelcu dlaczego kosmogram pokazuje kwadrature przeciez to trygon

ta sama sytuacja

merkury koniukcja wenus

merkury-w rybach

wenus w baranie przeciez to nie koniukcja

Czy ktos ma podobnie i jest w stanie wyjasnic mi skad te aspekty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Mam w kosmogramie aspekt wenus kwadratura MC

tyle ze wenus jest w baran

MC-w strzelcu dlaczego kosmogram pokazuje kwadrature przeciez to trygon

ta sama sytuacja

merkury koniukcja wenus

merkury-w rybach

wenus w baranie przeciez to nie koniukcja

Czy ktos ma podobnie i jest w stanie wyjasnic mi skad te aspekty?

 

Twoja Wenus wyszła już ze znaku Ryb, a więc z naturalnej kwadratury do znaku Strzelca i znajduje się w Baranie. Ten kwadrat jest separacyjny. Nie będzie dawał się mocno we znaki, jeśli w ogóle, bo oddala się od MC.

Jednak w progresjach prymarnych, kiedy planety "idą do tyłu" (tak to się roboczo nazywa) może załapać aspekt kwadratu z MC a także idzie do koniunkcji z nim, i wtedy w sprawach 10 d. może dać jakieś zawirowania. Tzn. same techniki są tylko wskaźnikiem, że coś może się zdarzyć, ale dopiero gdy najdzie je odpowiedni tranzyt, to energia się wyzwala.

 

Z Merkurym jest podobna zasada, ale: tu dotyczy to koniunkcji aplikacyjnej, więc aspekt dochodzi, Merkury tą Wenus dogoni, jest to aspekt ważniejszy niż Wenus - MC.

Sprawdź jeszcze, czy rzeczywiście Merkury dogoni tą Wenus, bo jeśli np. wchodzi w ruch wsteczny, to się rozłączą, tym niemniej ta koniunkcja jest znacząca w tym horoskopie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja Wenus wyszła już ze znaku Ryb, a więc z naturalnej kwadratury do znaku Strzelca i znajduje się w Baranie. Ten kwadrat jest separacyjny. Nie będzie dawał się mocno we znaki, jeśli w ogóle, bo oddala się od MC.

Jednak w progresjach prymarnych, kiedy planety "idą do tyłu" (tak to się roboczo nazywa) może załapać aspekt kwadratu z MC a także idzie do koniunkcji z nim, i wtedy w sprawach 10 d. może dać jakieś zawirowania. Tzn. same techniki są tylko wskaźnikiem, że coś może się zdarzyć, ale dopiero gdy najdzie je odpowiedni tranzyt, to energia się wyzwala.

 

Z Merkurym jest podobna zasada, ale: tu dotyczy to koniunkcji aplikacyjnej, więc aspekt dochodzi, Merkury tą Wenus dogoni, jest to aspekt ważniejszy niż Wenus - MC.

Sprawdź jeszcze, czy rzeczywiście Merkury dogoni tą Wenus, bo jeśli np. wchodzi w ruch wsteczny, to się rozłączą, tym niemniej ta koniunkcja jest znacząca w tym horoskopie.

Merkury jest w ruchu wstecznym.A moge wiedzie czemu ta koniukcja jest wazna w moim kosmogramie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Sandro, po pierwsze dlatego iż to koniunkcja a po drugie dlatego, że w pierwszym - osiowym - domu. To co jest w domach kardynalnych, czyli na osiach jest najważniejsze w horoskopie, na to się patrzy najpierw. Dom 1 dotyczy bezpośrednio Twojej osoby i jest ważny tak jak Światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w kosmogramie aspekt wenus kwadratura MC

tyle ze wenus jest w baran

MC-w strzelcu dlaczego kosmogram pokazuje kwadrature przeciez to trygon

ta sama sytuacja

merkury koniukcja wenus

merkury-w rybach

wenus w baranie przeciez to nie koniukcja

Czy ktos ma podobnie i jest w stanie wyjasnic mi skad te aspekty?

 

Proponuje sie zapoznac z terminologia astrologiczna.

.

Odleglosci katowe sygnifikatorow w horoskopie wzgledem siebie nazywamy aspektami.

Kwadratura to odleglosc katowa 90 stopni planet wzgledem siebie (np.Wenus w 2 stopniu Barana w kwadraturze z Medium Coeli w 28 stopniu Strzelca .

Trygon -120 stopni.

Itd.

Nie chce reklamowac zadnej strony, i podawac linkow, chyba samemu nie jest trudno znalezc w Google:_zmeczony:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...