Jump to content

Zmiana pracy


Reina

Recommended Posts

Byłabym wdzięczna za pomoc przy interpretacji klasyków. Zaczęłam ich używać niedawno (do tego uparłam się na pełną talię) i oswajam się z nimi małymi kroczkami.

 

Do szału doprowadza mnie moja kierowniczka i często się zdarza, że mam ochotę trzasnąć drzwiami i wyjść. Nie mogę się zachować inaczej niż być uprzejmą, ale po otrzymaniu znowu ochrzanu za kompletną duperelę po prostu wstałam i zadzwoniłam w pewne miejsce, które jakiś czas temu odezwało się do mnie w sprawie pracy. Wysłałam im na drugi dzień CV i w związku z tym mam pytanie jaki efekt to wywrze na potencjalnym nowym pracodawcy. Co wyjdzie w ogóle z tego pomysłu zmiany miejsca?

 

Dama Kier + 5 Kier + 5 Karo

 

Bardzo cięzko mi osądzić, czy karty zapowiadają zmianę pracy czy też polepszenie się moim stosunków w obecnnym miejscu i może nawet jakiś awans (?). W każdym razie mowa jest tu o jakiejś okazji i pewnego rodzaju zmianie, chociaż opracowania książkowe ostrzegają przed pośpiechem i podejmowaniem decyzji... Czyżby więc opcja nowej pracy się pojawiła, ale jak mówi przysłowie "co po nagle, to po diable" i powinnam się 3 razy zastanowić?

Link to comment
Share on other sites

Dama kier to Ty, w połaczeniu z 5 kier to emocje niepokoju, które Ci towarzyszyły. Tak jak w 5 tarotowych pokazuje ruch - pokazał mi rozwód/ przeprowadzkę/ nowych ludzi, nowe otoczenie/ poszukiwanie nowych wrażeń. Bardzo pozytywnie dla tego pytania kończy układ 5 karo. Wcześniej zapowiedziane zmiany będa miały pozytywny wydzwięk w przyszłości, dlatego uważam, że odezwą się na Twoje cv i zmienisz pracę. Powodzenia!

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedź, przy okazji podpowiedziałaś mi fajne informacje na temat znaczeń :) Zanotuję je sobie w zeszycie na przyszłość.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrator

Reino, położyłaś 3 karty na 2 pytania.

Pierwsze ma związek z Twoim wysłanym CV: "jaki to wywrze efekt na potencjalnym nowym pracodawcy"

Drugie: "co wyjdzie w ogóle z tego nowego pomysłu."

 

Trochę za mało kart, jak na dwa pytania, więc odpowiem w ten sposób, jakby miały dotyczyć dwóch spraw.

Te same karty, ale odpowiedzi zmieniają się podług kontekstu.

 

W pierwszym pytaniu to raczej nie Ty wychodzisz w Damie kier - mimo iż ona jest tradycyjnym sygnifikatorem osoby pytającej - gdyż pytanie dotyczyło potencjalnego pracodawcy, a karta osobowa w takim wypadku najprędzej wskazuje na tą osobę i informuje, że jest ona życzliwa a nawet serdeczna (bo takie jest m.in. znaczenie tej Damy).

5 kier wskazuje, że osoba ta po przeczytaniu Twego CV będzie "pod wrażeniem", bo 5 kier jest kartą fascynacji, oczarowania. Czy ta fascynacja będzie trwała czy też szybko zdechnie to zależy od dalszych kart: jeśli są one zatrzymujące, czyli wskazujące na utrwalenie sytuacji, to będzie to oczarowanie trwalsze lub nawet długotrwałe, natomiast jak ich nie ma, to CV może się bardzo spodobać, ale na krótko.

5 karo jest kartą ruchu, dynamiczną i jako taka w tym wypadku (w tym pytaniu) nie wskazuje na dłuższe zatrzymanie uwagi osoby decyzyjnej, poza tym jeśli dotyczy dosłownie oferty pracy, to jest to praca najczęściej dobra, ale i - najczęściej - czasowa.

 

Jeśli karty miałyby odpowiedzieć na drugie pytanie, to tu Dama kier może sygnifikować Ciebie - Twój plan, jednocześnie informując, że jest to plan dobry (w tym wypadku wybieramy takie znaczenie Damy: "karta spełnienia marzeń i dobrych planów.", tym bardziej, że za nią idą karty pozytywne.

5 kier tutaj sugeruje, że to Ty uległaś fascynacji chwili (bez względu na motywację) - po prostu zezłościłaś się i podjęłaś działanie powodowana tą chwilą ;)

Ale jako karta określająca daną sytuację i mająca wskazać na jej powodzenie lub niepowodzenie, 5 kier informuje, że trzeba działać śmiało, walczyć o swoje, zwiastuje podjęcie jakiejś rozstrzygającej decyzji, przed podjęciem której trzeba się dobrze zastanowić, rozważyć wszystkie za i przeciw.

Czy ta decyzja będzie trafiona czy nie określą karty następne, tutaj jest to 5 karo, która zachęca do chwytania okazji, jeśli ta okazja się oczywiście pojawi. To jest jedna z kart "dobrej passy".

 

Jeśli tymi trzema kartami chcesz ogarnąć te dwa pytania, to można zsyntetyzować radę kart tak:

Osoba decyzyjna jest życzliwa, skłonna zawiesić oko na Twym CV, choć ono zaciekawi ją raczej na krótko. Jeśli dostaniesz odzew w sprawie nowej pracy, to łap okazję, póki jest ciepła, nie namyślaj się, póki ta osoba jest chętna Ciebie zatrudnić.

Ale przemyśl wszystko dokładnie już teraz, by mieć wszystkie za i przeciw widoczne jak na talerzu i by nie zastanawiać się już gdy nadejdzie chwila decyzji.

W tym wszystkim jest właśnie jeszcze jedna rada: rozważ wszystko dokładnie, póki jeszcze możesz to zrobić, gdyż potem nie będzie już na to czasu i czasami człowiek pluje sobie w brodę, że podjął niewłaściwą decyzję.

 

Zastanów się, co Ci tak naprawdę wadzi w tej obecnej pracy i czy jest to na tyle okropne, że warto starać się o inną posadę; przemyśl warunki tej drugiej posady, czy są dogodniejsze, i pod jakim względem.

 

Moim zdaniem te materialne tam mogą być lepsze niż tutaj gdzie teraz jesteś, ale zdaję sobie sprawę, że nie zawsze one są decydujące. Stąd potrzeba zastanowienia się, nawet i bez rady kart, jest wskazana :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...