Jump to content

Ciastko, kawa, banknot 50 zł, podroż, tramwaj, bielet z dziurą


mika43

Recommended Posts

Dzisiejszy sen to zlepek symboli, nie mniej jednak bardzo mnie zaintrygował, dlatego proszę o pomoc w interpretacji.

 

Pamiętam, że gdzieś jechałam albo skądś wracałam, w każdym razie byłam na jakimś dworcu. Do odjazdu pociągu było trochę czasu, więc postanowiłam coś zjeść. Pamiętam, że miałam duże, kwadratowe, przekładane ciastko, jakieś jasne (z jasnym kremem). Nie wiem jak smakowało to ciastko, bo w międzyczasie zaczęłam chodzić jakimiś ulicami, dokądś na pewno szłam, ale nie wiem gdzie. Wiem, ze były to jakieś drogi, ulice, kojarzę pola, jakieś budynki.

 

Potem miałam iść do jakiegoś hipermarketu (nie chcę używać nazwy), chyba w Poznaniu.

Byłam w okolicach starówki, choć trochę inaczej wyglądała niż w rzeczywistości, szłam jedną z bocznych uliczek, oglądałam wystawy. Cały czas dążyłam do tego hipermarketu.

 

Następnie znalazłam się na jakimś bazarze, był tam stragan z niemiecką kawą Jacobs - były niebieskie, zielone i żółte paczki. Zapytałam o czerwone, wymieniając nazwę Monarch (taka faktycznie istnieje), ale tej nie było, więc wzięłam zieloną Kronung, stwierdziłam, że jest najlepsza z tych trzech, które są.

Paczek z kawą było mnóstwo.

 

Kupowałam jeszcze jakiś drobiazg i pamiętam, że płaciłam 4,90 zł, podałam banknot 50 złotowy i stwierdziłam, że sprzedająca nie policzyła mi kawy (nie zapłaciłam za tę kawę).

 

Potem znalazłam się pod jakimś mostem, chciałam przejść na skróty, ale okazało się to niemożliwe ze względu na rzekę/strumyk.

Z lewej strony zauważyłam jakąś ścieżkę, trochę pod górkę, bardzo wąską.

 

Nie dowiedziałam się jednak, czy poszłam tą ścieżką, bo nagle znalazłam się w tramwaju, wiem, że był bardzo wczesny ranek. Była tam znajoma, która stwierdziła, że nie ma biletu.

JA miałam bilet, byłam spokojna, że nie zapłacę kary w przypadku kontroli.

Skasowałam bilet i wtedy okazało się na bilecie jest jakby małe wycięcie, dlatego odbita data i godzina były dość niewyraźne.

 

Chciałam skasować bilet tak, aby data i godzina były widoczne, ale w tym momencie się obudziłam.

 

Dodam, że jeśli w moim śnie pojawiają się liczby w jakiejkolwiek postaci, zawsze jest to jakiś symbol, znak....

 

W tym śnie było sporo symboli, nie potrafię ich jakoś rozgryźć, dlatego bardzo proszę o pomoc.

 

Z góry wielkie dzięki

Link to comment
Share on other sites

Dworzec może oznaczać, że pragniesz zamknąć jakiś etap w życiu, wyjechać, zostawić to, co było i zacząć coś nowego, nieznanego. Sam fakt nieznanego przeznaczenia podróży moim zdaniem, mocno o tym świadczy. Perspektywa długiego oczekiwania na pociąg sprawia, że postanawiasz przekąsić ciastko - w miejscu, gdzie aktualnie jesteś jest dużo słodyczy. Późniejsze wyjście w miasto i błądzenie po nim może sygnalizować, że w prawdziwym życiu łatwo Cię odwieść od celu, który sobie wyznaczyłaś, może łatwo się rozpraszasz i szukasz dziury w całym.

 

Stragany pełne towaru mogą oznaczać, że masz wokół siebie sporo możliwości, które umiesz logicznie wykorzystać. Potwierdza to Twoje targowanie się o kawę, szukanie tego właściwego rodzaju.

 

Znów pojawia się motyw odwracania uwagi - napotykasz most, rzekę i ścieżkę prowadzącą pod górę. Za chwilę, ni stąd ni zowąd znajdujesz się w tramwaju. Czy to oznacza, że wolisz wygodę i bezpieczeństwo, zamiast marszu w górę z wysiłkiem? Bardzo cenisz sobie bezpieczeństwo, ale niepotrzebnie zawracasz sobie głowę jedną małą rysą na bilecie, próbując kasować go tak, by wszystko było wyraźne. Sam fakt posiadania biletu ratuje Cię, więc może warto zacząć doceniać to, co już masz?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...