Skocz do zawartości

Heath Ledger


Gość Bethany

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Bethany

933fc2285e08868bmed.gif

 

Heath Andrew Ledger – aktor australijski, znany z głównej roli w filmie Tajemnica Brokeback Mountain, pośmiertny laureat Oscara za drugoplanową rolę Jokera w filmie "Mroczny rycerz" ( Wikipedia)

 

Zobaczmy, co mówi jego kółko. Na pierwszy rzut oka widać dużo sprzeczności. Był Baranem z Asc w Baranie, czyli wulkan energii, raptus, bezpośredni, głośny itd.

Księżyc jednak miał we wrażliwym i uczuciowym znaku Raka, Merkurego, Marsa i Wenus w uduchowionym i empatycznym znaku Ryb. Ogólnie u niego dominującym żywiołem była woda, która z jednej strony dość często występuje u artystów,bowiem związana jest z kreatywnością, wyobraźnią, sferą emocji, z drugiej czasem daje niestety skłonność do nałogów, problemy na tle psychiki itp.

U Heatha warto zwrócić uwagę na położenie Marsa- miał tą planetę w znaku Ryb, to nie jest dobre miejsce, jako że Mars w Rybach jest osłabiony. Po drugie Mars był w XII domu, niekiedy to jest ukryta agresja, problem z rozładowaniem energii.

Patrzymy na światła- kwadratura Słońce- Księżyc mówi o pewnym konflikcie, napięciu. Może też sugerować, że aktor inny był "dla świata", a inny prywatnie.

Życie uczuciowe również się problematycznie zaznacza- ścisła kwadratura Wenus- Saturn, tym bardziej ważna ze względu na to, że Wenus rządziła u Heatha jego Descendentem.

Uran w Skorpionie, w VIII domu. Planeta ta dość często pokazuje nagłe wydarzenia, rewolucje, czasem też wypadki.

I wreszcie półkrzyż- utworzony przez Słońce, Księżyc i Plutona. To jest też napięciowy układ, świadczy o tym, że delikatnie mówiąc człowiek nie ma drogi usłanej różami. Sądzę, że Heath przede wszystkim borykał się sam ze sobą i tymi sprzecznościami w swoim charakterze.

W styczniu 2008 aktor przedawkował tabletki nasenne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z tranzytami/dyrekcjami na moment przwdawkowania?

Ja nie bardzo mam jak, w telefonie nie oblicze, moze warto byloby popatrzec na horoskop od tej strony.Albo skupic sie na jakiejs konkretnej dziedxinie zycia-proponuje 5 dom w tym przypadku-Saturn moze byc widoczny.

Bo tak jezdzimy od Sasa do Lasa, i ciezko wyciagnac jakies konkretne wnioski z horoskopu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bethany

No na razie była analiza kosmogramu, spokojnie :) wątek jest po to, aby każdy mógł się wypowiedzieć, zapytać, czy też czegoś nauczyć.

 

Co do Saturna w V domu, to niestety na własnym przykładzie mogę potwierdzić, że jest depresyjny, bo dom V to dom Lwa.

 

Wrzucę dzisiaj tranzyty i solar na rok jego śmierci. Chodziło mi też o pokazanie, że w radixie widać u niego skłonności do nałogów/depresyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Skłonności do nałogów i depresyjne to widać w bardzo wielu horoskopach. Myślę, że ważniejsze jest to jak duży mają one wpływ na życie WH i przede wszystkim czy są przyczyną opuszczenia przez niego tego padołu. Ty na przykład powiedzmy, że masz skłonność do stanów depresyjnych, moja siostra do nałogu a ja do obu. Ale to nie znaczy, że to będzie powodem naszego zejścia ;), tak jak nie każdy depresyjny alkoholik zejdzie przez marskość wątroby spowodowaną jego nałogiem, którego pierwotną przyczyną była jego depresyjność :D

Tu jest ciekawie, bo jest związek między nałogiem - stanami psychicznymi a śmiercią.

I nie położenie Marsa w Rybach jest takie fatalne, lecz jego posadowienie w 12 domu łącznie z Merkurym; jest on władcą 8 domu a drugi tam stoi, dołączają się trudne aspekty, Księżyc u siebie, Słońce mocne ale są w kwadracie i raczej nie była to jego świadoma twarda decyzja a prędzej nieświadomość a rezultat: nadmiar i przedawkowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bethany

Ismer, no tak. Z tym że mam skłonność do depresji i takoż tą depresję miałam, wiesz o co chodzi ;P Dlatego też patrzę nie po jednym jakimś wskaźniku, a kilka tutaj wchodzi w grę plus jak pisze Koma- tranzyty,progresje. Wtedy oczywiście obraz będzie pełniejszy.

Jeżeli chodzi o Ledgera- to nie było celowe działanie, tylko przypadkowe przedawkowanie wg policji, ale faktem jest że miał problemy z psychiką.

 

Wrzucę też dla porównania kosmogram Robina Williamsa- u niego samobójstwo świadome, że tak to ujmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

To bardzo ciekawy horoskop jest i warto się nad nim pochylić. Mnóstwo sprzecznych sprzeczności, silne światła + Jowisz, Pluton, Wenus - to są typowe cechy ludzi w których życiu dużo się dzieje, o ogromnych ambicjach, przy tym wrażliwych i nie mogących sobie z tym wszystkim poradzić, mimo tak silnych planet. A i aspektowo nie wygląda to tragicznie, a jednak... myślę, że wielką rolę odegrała tu rónież jego ambicja - niespełniona dla niego, bo z takim układem to marzy się, by być na świeczniku, na samym szczycie a tymczasem co by nie osiągnął to ciągle mu mało, to jest nienasycenie, niezaspokojenie. I to naprawdę powoduje dużą frustrację, tym bardziej, że tak naprawdę to zbyt znany nie był a już na pewno niknął na tle innych gwiazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bethany

Tranzyty i progresje- 22 styczeń 2008 Moim zdaniem miało to na pewno związek ze Saturnem. Heath miał natalnie Saturna w V domu, a tu dodatkowo szedł mu po V domu, czyli to był czas mniej więcej powrotu na urodzeniową pozycje. To są ciężkie zawsze klimaty.

 

2c89d34cc4fc490bmed.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość Jaglanka

Po progresjach sekundarnych na datę śmierci widać, że prawdziwa kariera to dopiero stała przed nim otworem (wenus i mars na asc). Szkoda, ja go uwielbiałam odkąd zobaczyłam go w "Zakochanej złośnicy".

 

A w tranzytach zwraca uwagę nie tylko powrót saturna na poz urodzeniową i jego urodzeniowa opozycja do rybiej wenus ale także to, że uran stanął na wierzchołku domu 12 i dokładnie na urodzeniowej ceres, także w rybach. Istnieje ścisły związek między tymi aspektami tranzytowymi bo saturn jest w pannie, nowy władca panny to ceres a jest ona w rybach, na wierzchołku domu 12, na której stanął uran. Bezpośrednia przyczyna śmierci to przedawkowanie a pierwotna to zły stan psychiczny, on ponoć za bardzo wszedł w rolę Jokera i nie mógł z niej wyjść (saturn w pannie za bardzo poświęca się w pracy - kosztem zdrowia - ciekawe jest to, że saturn to władca jego domu 10 a leży w domu 5 kreacji - czyli także jeden ze "składników" jego przeznaczenia). To już na pewno są jakieś zaburzenia psychiczne, nieumiejętność zachowania granic. Za dużo wody w horoskopie, a przede wszystkim za dużo wpływu ryb i domu 12.

Edytowane przez Jaglanka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...