Skocz do zawartości

prośba o rozpatrzenie wniosku :)


Gość gość5

Rekomendowane odpowiedzi

Gość gość5

Drodzy admini i wszyscy zarządzający,

 

 

w związku z tym iz jest "wysyp" próśb o wróżbę - w szczególności osób, które rejestrują się tutaj tylko w celu darmowej wróżby, czy istnieje taka możliwość aby takie prośby mogły być wystosowane przez posiadaczy np. co najmniej 30 postów- tzn. dział wróżb byłby widoczny dopiero po uzyskaniu odpowiedniej ilości postów.

Faktem jest, że osoby proszące o wróżbę są dla mnie dobrym materiałem do ćwiczeń, ale tak sobie myśle, ze dla zachowania równowagi w przyrodzie wypadałoby aby ktoś tez coś od siebie dał a nie tylko brał.

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam,

 

Baska

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Rogi, nie chcemy wprowadzać ograniczenia z uwagi na charakter forum. Nie można dyskryminować kogoś tylko dlatego iż chce zasięgnąć porady wróżki i rejestruje się jedynie w tym celu. Ale mamy "narzędzia" czyli:

- Użytkownicy zadają pytania do osoby chętnej i czekają na odpowiedź

- Użytkownicy zadają pytania imiennie

 

te dwie kategorie przyjmują potrzebujących bez żadnych ograniczeń ;) ale: nie ma nakazu odpowiadania na prośby.

Więc jeśli nie chcesz komuś odpowiedzieć to ignorujesz post, a jeśli ktoś Cię nadużywa to mu to komunikujesz, możesz też wkleić: http://www.ezoforum.pl/powroze/83032-wazna-informacja-dla-osob-proszacych-o-wrozbe.html

 

- osoby chętne do powróżenia (jeśli spełniają kryteria) mogą założyć własny wątek i tam określają swoje warunki, w tym można zaznaczyć, że przyjmujesz prośby Użytkowników mających na swym koncie od 10 albo od 100 czy więcej postów.

 

My ze swej strony pomyślimy o dopisaniu tej lub podobnej treści (o nienadużywaniu) również w regulaminie działu.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Ale innej możliwości, czyli "ustawowego" ograniczenia nie przewidujemy, właśnie z tych powodów, które wymieniłam i dlatego każdy ma możliwość regulacji we własnym zakresie.

Jeśli ktoś rejestruje się tu tylko po to, by "brać", czyli zasięgnąć porady wyroczni to nie znaczy, iż mamy go zmuszać do udzielania się na forum (czyli dawania), bo każdy ma wolny wybór, jaką postawę chce przyjąć ;) że nie wspomnę o tym, iż te osoby mogą być ignorantami w dziedzinach ezo, a w takim wypadku ich wypowiedzi byłyby bezsensowne i nie wnoszące istotnych treści.

Nie chcemy zmuszać ludzi do pisania bzdur i jednozdaniowców po to tylko, by nabili sobie licznik postów i mogli zasięgnąć porady wróżki.

I tak jest sporo hmm... niemerytorycznych wypowiedzi, we wszystkich działach.

Odnośnik do komentarza
Gość gość5

Ismer,

 

zrozumiałam Twoja pierwszą wypowiedź i zaakceptowałam- to był mój pomysł/ wniosek- jakkolwiek tego nie nazwać i przyjęłam odpowiedź do wiadomości-bez pretensji.

Odnośnik do komentarza
Gość gość5
Mała dygresja z mojej strony.

Osoby, które rejestrują się na forum tylko w celu osiągnięcia korzyści w postaci wróżby dają od siebie. Dają doświadczenie osobie wróżącej a to chyba jest bardzo cenny dar :)

 

Zośka, o ile weryfikują po jakimś czasie- a nie zawsze tak jest. :P

Odnośnik do komentarza
  • Maestro
Zośka, o ile weryfikują po jakimś czasie- a nie zawsze tak jest. :P

 

Zgadzam się. Wiele osób nie zadaje sobie trudu, żeby zweryfikować wrózbę, ba są nawet tacy co nie dziękują.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Ale czy to ma znaczenie w kontekście tematu wątku?

A jak ktoś ma zweryfikować i podziękować to to zrobi, a kto nie to nie - to już zależy od kultury - na to nie mamy wpływu; można mieć setkę postów a tego nie czynić. Nawet na tarotowym nie wszyscy o tym pamiętają, a co dopiero mówić o nowych pragnących wróżby...

I bez względu na to, czy zweryfikują czy nie to i tak pozostaje to naszym doświadczeniem, choć takie pozostawienie wróżącego w zawieszeniu nie jest w porządku i to nawet bardzo nie w porządku.

Jednak zdarza się, także w realu, i trzeba wziąć pod uwagę pewien odsetek niezweryfikowanych wróżb bez względu na środek przekazu. Inaczej mówiąc: to jest wpisane w ryzyko zawodowe :D i albo trzeba przyjąć to z dobrodziejstwem inwentarza albo zdenerwowawszy się na niewdzięcznych - zaprzestać wróżenia ;)

Odnośnik do komentarza
  • Maestro
Ale czy to ma znaczenie w kontekście tematu wątku?

A jak ktoś ma zweryfikować i podziękować to to zrobi, a kto nie to nie - to już zależy od kultury - na to nie mamy wpływu; można mieć setkę postów a tego nie czynić. Nawet na tarotowym nie wszyscy o tym pamiętają, a co dopiero mówić o nowych pragnących wróżby...

I bez względu na to, czy zweryfikują czy nie to i tak pozostaje to naszym doświadczeniem, choć takie pozostawienie wróżącego w zawieszeniu nie jest w porządku i to nawet bardzo nie w porządku.

Jednak zdarza się, także w realu, i trzeba wziąć pod uwagę pewien odsetek niezweryfikowanych wróżb bez względu na środek przekazu. Inaczej mówiąc: to jest wpisane w ryzyko zawodowe :D i albo trzeba przyjąć to z dobrodziejstwem inwentarza albo zdenerwowawszy się na niewdzięcznych - zaprzestać wróżenia ;)

 

Ma znaczenie.Weryfikacja, czy podziękowanie jest formą zapłaty, a sama wiesz, że za wrózbę trzeba czymkolwiek zapłacić.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

W kontekście tego wątku nie ma ;p

Bo wątek jest wnioskiem o ograniczenie dostępu do działu wróżb itd, a nie nt. podziękowań i weryfikacji, o czym z kolei stoi jak byk w regulaminie działu.

Ale jeśli już mówimy o weryfkach i podziękowaniach - to jeśli bywalcy o tym zapominają, to tym bardziej nowi mogą zapomnieć. A jeśli ktoś nie chce podziękować za udzieloną wróżbę to po pierwsze nic na to nie poradzimy a po drugie, jak mówiłam, świadczy to o braku kultury danej osoby.

Odnośnik do komentarza
  • Maestro
W kontekście tego wątku nie ma ;p

Bo wątek jest wnioskiem o ograniczenie dostępu do działu wróżb itd, a nie nt. podziękowań i weryfikacji, o czym z kolei stoi jak byk w regulaminie działu.

Ale jeśli już mówimy o weryfkach i podziękowaniach - to jeśli bywalcy o tym zapominają, to tym bardziej nowi mogą zapomnieć. A jeśli ktoś nie chce podziękować za udzieloną wróżbę to po pierwsze nic na to nie poradzimy a po drugie, jak mówiłam, świadczy to o braku kultury danej osoby.

 

Z tego też powodu swego czasu przestałam odpisywac ludziom w prosbach o wróżby.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...