Jump to content

Opozycja Saturn w Koziorożcu - Księżyc w Raku


Guest Andrina
 Share

Recommended Posts

Guest Andrina

Ja mam opozycje saturna w kozie do ksiezyca w raku, czyli to usadowienie planet w tych znakach dodatkowo wzmacnia ten nieprzyjemny aspekt niz jakby mial byc on w innych znakach?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrator

I tak i nie. Tak, ponieważ jest to opozycja a ona działa nieharmonijnie, do tego ważne jest co pod nią się jeszcze podpina - masz satelicjum w domach 2 i 8, natomiast nie - bo obie planety są w godności, a więc są w stanie łatwiej dać sobie radę z wpływem tej opozycji niż inne planety nie mające tyle szczęścia.

Księżyc ma nieco słabszą pozycję niż Saturn przez dom, ale to też zależy dla którego astrologa - dla współczesnego jest słaba, dla starożytnego już nie tak bardzo, bo Księżyc w tym domu jest peregrinus (oczywiście mówimy tu o astrologii bardzo klasycznej).

Z kolei wg. starożytnych Saturn ma gorszą pozycję przez dom, bo jest tam na wygnaniu ;p

Ale nie bawmy się w starożytność, tylko patrzmy na godności podstawowe - to jest najważniejsze.

Tak czy inaczej Twój Księżyc powinien poradzić sobie z tą opozycją, gdyż po prostu obie planety są mocne. A w Raku jest jeszcze Jowisz, fakt, że to ostatni stopień, więc wpływ jego jest najsłabszy, ale bez względu na wszystko planeta jest w znaku do samego końca i podlega jego władcy, czyli w tym wypadku mocnemu Księżycowi. A Księżyc dostaje wsparcie od Plutona, który co prawda jest w domu trudnym, ale też w godności i to wszystko wskazuje na przezwyciężenie trudności związanych z aspektem Księżyc - Saturn, choć niekoniecznie przyjdzie to płynnie, szybko, łatwo i bez pracy ze sobą, bo z Saturnem - nawet jak jest silny - tak się nie da ;)

 

Agata, jesteś przeniesiona - nie podpinaj się do cudzego wątku, tylko zakładaj własne :)

Edited by Ismer
Link to comment
Share on other sites

Guest Andrina

Bylo mi juz dane przepracowywac ta opozycje, byla to praca trudna, dluga i nielatwa ale efekty sa niesamowite :) Od tamtej pory moje zycie jest zupelnie inne. Mysle ze ten Pluton w XII domu tez tu duzo wniosl poniewaz glownym problemem do przepracowania byly sprawy dwunastodomowe ;) i wiazalo sie to z calkowita zmiana zycia. Ponadto ta zmiane zainicjowal tranzyt Plutona przez natalnego Urana tzw rewolucja zyciowa :) Poczulam wtedy ze "teraz albo nigdy"

Edited by Andrina
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...