Skocz do zawartości

Opozycja Saturn w Koziorożcu - Księżyc w Raku


Gość Andrina

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Andrina

Ja mam opozycje saturna w kozie do ksiezyca w raku, czyli to usadowienie planet w tych znakach dodatkowo wzmacnia ten nieprzyjemny aspekt niz jakby mial byc on w innych znakach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Napisano (edytowane)

I tak i nie. Tak, ponieważ jest to opozycja a ona działa nieharmonijnie, do tego ważne jest co pod nią się jeszcze podpina - masz satelicjum w domach 2 i 8, natomiast nie - bo obie planety są w godności, a więc są w stanie łatwiej dać sobie radę z wpływem tej opozycji niż inne planety nie mające tyle szczęścia.

Księżyc ma nieco słabszą pozycję niż Saturn przez dom, ale to też zależy dla którego astrologa - dla współczesnego jest słaba, dla starożytnego już nie tak bardzo, bo Księżyc w tym domu jest peregrinus (oczywiście mówimy tu o astrologii bardzo klasycznej).

Z kolei wg. starożytnych Saturn ma gorszą pozycję przez dom, bo jest tam na wygnaniu ;p

Ale nie bawmy się w starożytność, tylko patrzmy na godności podstawowe - to jest najważniejsze.

Tak czy inaczej Twój Księżyc powinien poradzić sobie z tą opozycją, gdyż po prostu obie planety są mocne. A w Raku jest jeszcze Jowisz, fakt, że to ostatni stopień, więc wpływ jego jest najsłabszy, ale bez względu na wszystko planeta jest w znaku do samego końca i podlega jego władcy, czyli w tym wypadku mocnemu Księżycowi. A Księżyc dostaje wsparcie od Plutona, który co prawda jest w domu trudnym, ale też w godności i to wszystko wskazuje na przezwyciężenie trudności związanych z aspektem Księżyc - Saturn, choć niekoniecznie przyjdzie to płynnie, szybko, łatwo i bez pracy ze sobą, bo z Saturnem - nawet jak jest silny - tak się nie da ;)

 

Agata, jesteś przeniesiona - nie podpinaj się do cudzego wątku, tylko zakładaj własne :)

Edytowane przez Ismer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrina

Bylo mi juz dane przepracowywac ta opozycje, byla to praca trudna, dluga i nielatwa ale efekty sa niesamowite :) Od tamtej pory moje zycie jest zupelnie inne. Mysle ze ten Pluton w XII domu tez tu duzo wniosl poniewaz glownym problemem do przepracowania byly sprawy dwunastodomowe ;) i wiazalo sie to z calkowita zmiana zycia. Ponadto ta zmiane zainicjowal tranzyt Plutona przez natalnego Urana tzw rewolucja zyciowa :) Poczulam wtedy ze "teraz albo nigdy"

Edytowane przez Andrina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...