Skocz do zawartości

Portret psycologiczny - jak go rozumieć?


Biurowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem nowym na forum, moją przygodę z tarotem dopiero zaczynam. Uczę się go cały czas - korzystając z wszelkich dostepnych mi źródeł w tym ksiązki oraz forum.

Utworzyłem swój rozkład "doniczka", jednak nie jestem pewien czy interpretuje go właściwie. Czy moge prosić o pomoc?

 

QcI8hyUl.png

 

Rok urodzenia: 01.04.1989

Edytowane przez Biurowy
Nie podałem daty urodzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User2

Na razie tego rozkładu w ogóle nie interpretujesz.

 

Pokazanie zdjęcia własnego rozkładu i napisanie, że to twój własny nie jest tu interpretacją, chociażby z tego powodu, że nikt nie wie do czego się odnieść.

 

Co to za rozkład doniczka? Co go charakteryzuje?

 

Co ci wyszło? Jak ty to widzisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mag – IV cesarz – VI kochankowie

V arcykapłanka – Koło fortuny X

XV diabeł

 

Jest to układ Doniczka na podstawie wątku - http://www.ezoforum.pl/portret-psychologiczny/32050-portret-psychologiczny.html

Metoda Pani Chrzanowskiej.

Opisu: http://www.ezoforum.pl/portret-psychologiczny/32050-portret-psychologiczny.html#post244121

 

1. Karta Mag – jako wiek od dzieciństwa do dorosłości

 

Karta ta symbolizuje osobę pewną siebie oraz swoich umiejętności, wyrażająca swoje poglądy bez względu na opinię innych osób. Osoba analizowana od młodości zdobywała dojrzałość i doświadczenie życiowe, skupiała się na tym prawdopodobnie bardziej niż rówieśnicy. Jest to osoba pewna i zdecydowana, posiadająca duży potencjał. Silna potrzeba znalezienia swojego właściwego miejsca na świecie, poznanie samego siebie w sposób świadomym według analizowania swoich poglądów i weryfikowania ich przez życie. Osoba potrzebowała rozwijać się od lat dziecięcych, a niepohamowana chęć poznawania nowych dróg życia, kierowała jego decyzjami bardziej niż on sam. Często odczuwała, że musi być liderem oraz powinien bronić swoich poglądów za wszelką cenę, nie dostrzegając szerszych poglądów innych ludzi. Osoba ta często przeceniała siebie i swoje możliwości, przez co mogła wikłać się w niepotrzebne konflikty z innymi ludźmi.

 

2. Karta Cesarz IV – jako wiek dojrzały

 

Osoba kompetytywna, z ambicjami lidera. Rozwinięta tożsamość z wychodzącej karty Maga wskazuje na pewną spójność między tymi dwiema kartami. Karta maga symbolizuje osobę szukająca pewności siebie w sobie samym, natomiast karta Cesarza symbolizuję osobę już dojrzałą, która posiadła tę pewność siebie. Osoba ta w dojrzałym wieku rozwija swoje możliwości będąc szefem lub piastująca ważne dla niej stanowisko w pracy, posiadająca odwagę do życia oraz sporą dozę odpowiedzialności. Należy uważać na to aby ta władza nie zawładnęła tak bardzo osobą, że zacznie ją wykorzystywać do złych celów. Karta Maga wskazuje na rozwinięcie dojrzałości pod tym względem.

 

3. Karta Kochankowie VI – wiek późny, starczy

 

Skupienie się na własnej rodzinie, duża miłość i przywiązanie do swojej partnerki. Wejście w bardzo dorosłe życie i rozwijanie ciągłe poszukiwanie nowego. Jako kariera, posiadanie odpowiedniej stabilności poglądów oraz umiejętność rozwiązywania konfliktów w pokojowy sposób. (nie mam dalej zrozumienia tej karty pod względem wieku)

 

4. Karta Arcykapłan V – podświadomość, lęki, kompleksy, blokady

 

Reprezentuje osobę o konserwatywnych poglądach oraz religijnym podejściu do życia, pragnie być autorytetem i posiadać władzę (w kontekście karty I oraz IV). Podąża za swoimi moralnymi zasadami duchowymi, posiadająca wartości duchowe. Może posiadać poczucie wyższości w związku z z tym co wskazywały poprzednie karty, dlatego być może skrywany lęk przed brak kompetencji lub bycie tą złą osobą. Pewną blokada jest również obłuda i cynizm, gdyż nie zawsze podąża wyznaczoną ścieżka moralną – tak jakby uczył innych, a sam nie stosował tych zasad. Osoba ciągle szukająca rozwoju i edukacji. Próba wywoływania w innych poczucie winy dla manipulacji i kontrolowania innych osób. Jedną z negatywnych cech jakiej należy się wystrzegać, jest próba głoszenia swoich racji za wszelką cenę i uważania ich za swoją „świętość”.

 

5. Karta Koło Fortuny X – świadomość, aspiracje, cele, moralność, etyka, strefa samorealizacji

 

Chęć poszukiwania nowości, ciągłych zmian. Analizowana osoba podejmuje nowe wyzwania czasem tylko po to by się sprawdzić, a potem podjąć się czegoś nowego. Jedną z cech jest również aktywność jaka przejawia się w symbolicznym znaczeniu tej karty, co może okazywać osobę szukającej nieustannie nowych cyklów życia, wiecznych zmian w sobie i swoim życiu. Być może również istotną kwestią jest tutaj widoczny wcześniej konserwatywne podejście do życia, które przejawia się w postaci trwania w tym co wydarzyło się wcześniej – w wyniku doświadczeń nabyte zostały pewne utarte schematy myślenia, przejawiające się jako coś trwałego, nie do zmiany „tak jest, bo ja już to kiedyś widziałem”

 

6. Karta Diabeł XV – ukryte talenty, zdolności, duchowi opiekunowie

 

Symbolika diabła wraz z poprzednimi kartami, może wskazywać na pewne chęci manipulowania, będąc samemu w pewnej niewoli może swoich myśli, może kontrolą wszystkich albo sama jest kontrolowana. Niepohamowaną chęć spełniania swoich pragnień, bez względu czy są one krzywdzące dla kogoś. Pragnienie bycia autorytetem być może za wszelką cenę, nadmierne poczucie kontroli. Talent do manipulacji.

 

7. Karta XI Sprawiedliwość – misja jaką ma na świecie

8. Karta Karta XIX Słońce – dary, potencjał do wykonania misji

 

Karta sprawiedliwość, wskazuje na chęć niesienia pomocy oraz sprawiedliwości, wymierzania kar i nagród, poszukiwanie balansu. Być może, celem jest posiadanie autorytetu oraz chęć sprawiedliwego oceniania (podwładnych? W nawiązaniu do karty 1 i 2). Słońce mówi o optymistycznym podejściu na wiele spraw, otwartości i chęci otworzenia się na swoje przeszłe doświadczenia.

 

Prosze o ocenę, jak wspominałem jestem w tym świeży. Interpretuje samego siebie, więc nieco utrudnia mi to właściwe podejście i cieżko mi jest patrzyć na to intuicyjnie.

Edytowane przez Biurowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bethany

Wydaje mi się, że pozycja Maga na 1 mówi, że raczej nie miałeś problemów z nauką w szkole, dzieciństwo raczej upłynęło Ci w spokojnej atmosferze, choć Kapłanka na 4 pozycji może mówić ( nie musi oczywiście) że mogłeś mieć problemy z matką, ewentualnie kobietą blisko Ciebie. Fajnie rozwijałeś się intelektualnie, może jesteś wygadany i nie masz problemów z dogadaniem się/komunikacją.

Powinieneś słuchać właśnie swojej intuicji, tak mi się kojarzy Kapłanka na 4.

Cesarz na 2- z wiekiem staniesz się bardziej pewny siebie, stanowczy, możesz stać się autorytetem, niewykluczone jest jakieś wysokie stanowisko.

Jeżeli chodzi o zawód, to patrzymy na : pozycję 2, 5 i 6. U Ciebie to jest fajnie powiązane, Cesarz na 2, Koło Fortuny na 5 i Diabeł na 6. Możesz mieć to czynienia w jakimś stopniu z pieniędzmi. Koło z jednej strony to może świadczyć, że nie raz zmienisz zawód, a z drugiej czasem pokazuje profesje związane z ruchem/przemieszczaniem się.

Kochankowie na 3- większy nacisk tu widzę na sprawy partnerstwa/związkach. Będziesz bardziej taki miły/sympatyczny, aczkolwiek może się pojawić ciut większe niezdecydowanie. Nie jest wykluczona więcej, niż jedna ważna partnerka życiowa, czy też małżonka.

To tak na szybciutko. Misja skojarzyła mi się z zawodem prawnika/sędziego. Myślę, że dałbyś radę w tym podobnych zawodach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Bethany:)

Nie zgodze sie jedynie z brakiem problemów w szkole. W szkole miałem problemy ale nie miałem problemów z uczeniem się na własną rękę.

Co do reszty, niesamowicie blisko, prawde mówiąc nawet bardzo. Ogólnie zawód zmieniam średnio co 1,5 roku i się w nim rozwijam, jednocześnie właśnie jestem na etapie stabilizacji w jednej profesji. Dziękuję serdecznie:). Jednak ciągle mi czegoś brakuje tutaj.

Ma to związek z tym, co ostatnio tarocistka mi przepowiadała. Wiele rzeczy się pokrywa, lecz trudno mi znaleźc bardziej szczegółową analogię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A znasz godzinę urodzenia? Wtedy byłoby zdecydowanie bardziej szczegółowo :D

 

11:43 :) sobota

 

Kosmogram, gdyby był przydatny

fejttShl.png

[/url]

Edytowane przez Biurowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bethany

Super, teraz postaram się dokładniej ;).

 

Jakieś problemy w relacjach się zaznaczają, bo Saturn praktycznie na osi Dsc. Mogą to też być kłopoty, blokady, jakieś opóźnienia w jakiś spółkach/także sprawach sądowych, także w tych dziedzinach uważaj.

Widać Twoją otwartość, jesteś rozmowny i kontaktowy, o czym mówią planety w Baranie, czyli Słońce, Merkury i Wenus.

To też daje żywiołowość i energię. Możesz chętnie tą energie rozładowywać w sporcie.

MC w Rybach, a Neptun w VI domu - możesz kiedyś wykonywać zawód związany w jakimś stopniu z pomaganiem ludziom, patrząc na ten dom VI, bo u Ciebie też w nim jest i Uran i Saturn

Asc w Raku- daje pewną wrażliwość, uczuciowość, też chęć pomagania innym.

Jowisz w Bliźniętach daje pewną zmienność w kwestiach zawodowych, jakoś mi się z handlem skojarzył. Ogólnie praktycznie wszystkie planety osobiste masz nad osią- także praca wśród ludzi, być może nawet na jakimś eksponowanym stanowisku. Jowisz jest bowiem w XI domu wraz z Marsem.

Nie miałeś czasem problemów z koncentracją w szkole? Tak mi się kojarzą te planety w Baranie, w tym Merkury. To czasem taki typ trochę ADHD.

No i dom X, czyli kariery, masz w nim trzy planety, także znany możesz być. Merkury mówi, że może to być praca umysłowa, czyli gdzie intelekt ważny, Słońce- że dość wysokie stanowisko, Wenus też świadczy o społecznym uznaniu, poważaniu i sympatii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, teraz postaram się dokładniej ;).

 

Jakieś problemy w relacjach się zaznaczają, bo Saturn praktycznie na osi Dsc. Mogą to też być kłopoty, blokady, jakieś opóźnienia w jakiś spółkach/także sprawach sądowych, także w tych dziedzinach uważaj.

Widać Twoją otwartość, jesteś rozmowny i kontaktowy, o czym mówią planety w Baranie, czyli Słońce, Merkury i Wenus.

To też daje żywiołowość i energię. Możesz chętnie tą energie rozładowywać w sporcie.

MC w Rybach, a Neptun w VI domu - możesz kiedyś wykonywać zawód związany w jakimś stopniu z pomaganiem ludziom, patrząc na ten dom VI, bo u Ciebie też w nim jest i Uran i Saturn

Asc w Raku- daje pewną wrażliwość, uczuciowość, też chęć pomagania innym.

Jowisz w Bliźniętach daje pewną zmienność w kwestiach zawodowych, jakoś mi się z handlem skojarzył. Ogólnie praktycznie wszystkie planety osobiste masz nad osią- także praca wśród ludzi, być może nawet na jakimś eksponowanym stanowisku. Jowisz jest bowiem w XI domu wraz z Marsem.

Nie miałeś czasem problemów z koncentracją w szkole? Tak mi się kojarzą te planety w Baranie, w tym Merkury. To czasem taki typ trochę ADHD.

No i dom X, czyli kariery, masz w nim trzy planety, także znany możesz być. Merkury mówi, że może to być praca umysłowa, czyli gdzie intelekt ważny, Słońce- że dość wysokie stanowisko, Wenus też świadczy o społecznym uznaniu, poważaniu i sympatii.

 

Wow. Niezwykle precyzyjnie to ujęłaś. Wszystko się zgadza. Problemy z koncentracją, tak miałem w szkole. Wrażliwość, tak. Kontaktowy - owszem. Praca w handlu? Właśnie szkolę się w tym kierunku, praca w handlu sprawia mi przyjemność, tak jak pomaganie innym ludziom. To co napisałaś w kwestii przyszłości zawodowej, pokrywa się z moimi ostatnimi wróżbami od dwóch wróżek.

Niesamowity opis. Dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam prośbę do odniesienia się do mojej interpretacji. Co źle wykonuję czy za bardzo obszernie czy też patrzę za mało na całokształt? Gdzieś się mylę próbując interpretować karty? Proszę o szczere uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...