Skocz do zawartości

Opis symboliki znaków zodiaku na przykładzie twórczości Johfry


Sydoniusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Na blogu Johfra i astrologia znajdują się postery przedstawiające 12 znaków zodiaku. Dla czterech z nich, ukazujących znaki kardynalne (Barana, Raka, Wagę, Koziorożca), zostały zamieszczone opisy ich symboliki pochodzące z książki "Johfra Astrology" (pol. Astrologia Johfry). Być może, że pojawi się nawet polskie wydanie tej książki.

 

Czy ktoś z Was miał okazję zapoznać się wcześniej z tymi posterami lub miał jakąkolwiek styczność z twórczością Johfry?

 

A może mieliście możliwość przeczytania tej książki?

 

Jeśli tak, to co o tym sądzicie?

 

Pozdrawiam,

Sydoniusz

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Książki nie czytałam, ale obrazki mam w kolekcji - nasza psor postarała się o to, żeby każdemu na roku na dzień dobry wręczyć ich kopie.

Do mnie ta symbolika przemawia - zawiera podstawowy przekaz nt. znaków, a właściwie ich serce. Szczególną uwagę polecam skierować na znak Panny, który w dzisiejszym ujęciu został bardzo spłycony, przydzielając jej rolę krytycznego i upierdliwego babska bez fantazji albo w lepszym wydaniu osóbki, która ustanowiona jest do usług i posług.

Ale wszystkie są super jak dla mnie, a i dużą rolę odgrywają też barwy - psor bardzo zależało, by jak najwierniej oddawały oryginał, co w ówczesnych warunkach (jedynie kserografia lokalna) niełatwo było osiągnąć. Marudziła przy tym jak stara panna ;).

Jestem Ci wdzięczna Sydoniuszu za zamieszczenie tego tutaj :):kwiatek:

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ismer, cała przyjemność po mojej stronie :icon_smile:

 

Jeśli chodzi o znak Panny to masz całkowitą rację. Zgadzam się np. z twierdzeniem, że jest to uosobienie Izydy, kapłanki. Jeśli zaś chodzi np. o opis Barana jest on w pewnym sensie obaleniem istniejącego negatywnego stereotypu tego znaku, gdyż wspomina on także o wyższej naturze Barana. W zasadzie rozpatrując każdy znak czy symbol, to mamy do czynienia z jego dwoma aspektami: negatywnym oraz pozytywnym.

 

Pozdrawiam,

Sydoniusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Każdy znak i planeta mają wyższą i niższą naturę. Zadaniem Barana jest zdobywanie... doświadczenia ;), ale to nie znaczy, iż każdy urodzony pod tym znakiem jest prymitywnym ignorantem - po prostu chodzi o rodzaj energii, jaką został obdarzony człowiek.

A o jakim właściwie stereotypie Barana mówisz? o takim jak wymieniłam czy o innym?

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy znak i planeta mają wyższą i niższą naturę. Zadaniem Barana jest zdobywanie... doświadczenia ;), ale to nie znaczy, iż każdy urodzony pod tym znakiem jest prymitywnym ignorantem - po prostu chodzi o rodzaj energii, jaką został obdarzony człowiek.

A o jakim właściwie stereotypie Barana mówisz? o takim jak wymieniłam czy o innym?

 

Zgadzam się z Tobą i miałem na myśli taki właśnie stereotyp, jak wymieniony przez Ciebie :icon_smile:

 

Generalnie to bardzo podoba mi się ta symbolika, połączenie elementów z różnych systemów/tradycji ezoterycznych. Taka wędrówka człowieka przez 12 etapów rozwoju w życiu. Moim zdaniem to potrafi przemówić nawet do największych sceptyków i racjonalistów.

 

Pozdrawiam,

Sydoniusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Małe uzupełnienie :)

 

Na stronie zostały umieszczone nowe postery, charakteryzujące się lepszą jakością oraz rozdzielczością, dla znaków:Barana, Raka, Wagi, Wodnika, Koziorożca oraz Ryb.

 

Zapraszam do obejrzenia.

Edytowane przez Sydoniusz
drobna korekta gwiazdek :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Niestety, ale mam złe wieści...

 

Nie dojdzie do wydania polskiego wydania książki :nie:

 

Szanowni Państwo,

 

Przede wszystkim przepraszam za długi czas milczenia.

 

Niestety, ale nie mam dobrych informacji. Z przykrością muszę zakomunikować, iż ze względu na bardzo wysokie koszty związane z wydaniem książki oraz niskie zainteresowanie jestem zmuszony zrezygnować z polskiego wydania.

 

Dziękuję wszystkim osobom, które przyczyniły się do rozpropagowania informacji o wielkim artyście Johfrze oraz o serii „Znaki Zodiaku”.

 

Aczkolwiek nie wszystko jeszcze jest stracone :icon_smile:

P.S.

Jest jeszcze szansa na to, że właściciele prawa autorskich wyrażą zgodę na opublikowanie całości książki na stronie bloga. Jeżeli dostanę informację potwierdzającą od razu dam Państwu znać. Aczkolwiek wiadomo, że jednak książka to książka…

 

Źródło:

https://astrojohfra.wordpress.com/2016/09/01/2016-09-01/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy opis barana. Ja jestem ryba - trójka, a moj partner Baran i do tego 33. Jego(Barana ;)) ogien do dzialania widac na kazdym kroku. Nie usiedzi w miejscu ;) Chce sie rozwijac, uczyc innych, jest dobrym nauczycielem, szefem, liderem. Zawsze wydawalo mi się, że horoskopowy Baran to uparciuch i stawia na swoim a mam stycznosc z urodzonym dyplomatą w którym nie ma ani grama zaborczosci czy upartosci.

Z chęcia poczytalam pełną książkę. Uwielbiam symbolikę i opisy znaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

Mam dla wszystkich zainteresowanych miłą niespodziankę: dzisiaj (2016-10-11) zostały udostępnione pozostałe opisy znaków zodiaku.

 

Całość książki dostępna jest pod adresem https://astrojohfra.wordpress.com

 

Miłej lektury :icon_smile:

 

P.S.

Do zrozumienia każdego opisu obowiązkowe jest zapoznanie się ze rozdziałem zatytułowanym "Wstęp".

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...