Skocz do zawartości

Pytanie? - nic mi się nie śni


Ursa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

Mam pytanie z innej strony. Czy to, że nic mi się nie śni coś znaczy?

Może 2 razy w roku pamiętam, żeby "coś" się śniło. Coś, bo tylko wiem że śniłam, lub pamiętam jakiś szczegół.

Podobno bardzo gadam przez sen, czy to znaczy, że jednak śnię? Ale dlaczego o tym nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość SooYoung

Śnisz, tylko tego nie pamiętasz. Możesz mieć mocy sen. Sny pojawiają się w fazie REM - u Ciebie widocznie jest to tak mocna, głęboka faza, że nie zapamiętujesz co Ci się śniło.

Jeśli chcesz dowiedzieć się co śnisz, to poproś kogoś o zapisanie tego co mówisz przez sen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci zazdroszcze. W moim przypadku nic nie mowir przez sen tylko chrapie (czy zawsze i jak czesto to nie wiem).

 

Wracajac do snow to mam to samo. Od wielu lat takowych nie pamietam, jedynie pamietam raz na jakis czas cos, czesto sa to cale sny, ale to same koszmary, ale pamietam je bo zawsze je przerywam.. bywa raz na rok ze zapamietam kilka snow jakie mialem ale jak mowie.. co kilka miesiecy cos zapamietam.

 

Mozna to wycwiczyc, probowalem, ciut zaczynalo dzialac ale ja nie mam samozaparcia do rzeczy dla siebie jednak u znajomych dziala do dzis i juz nawet nie musza praktykowac tego sposobu, czyli:

 

- kupujesz zeszyt

- idziesz spac :)

- po kazdym przebudzeniu zanim spojrzysz w lustro/za okno to otwierasz zeszyt i zapisujesz pierwsze mysli jakie bedziesz miec po przebudzeniu. Niewazne czy chodzi o telefon, budzik, prace, zmeczenie. Zapisujesz wszystkie te slowa czy zdania...

- z czasem wejdzie w nawyk, trzeba sie przyzwyczaic

- u niektorych zaczely pojawiac sie zapamietania snow po tygodniu u innych po miesiacach, ale potem pamietaja codziennie i to czesto nie tylko po jednym ostatnim :)

- to takie jakby prowadzenie sennika, tylko bez swiadomosci ze takowy prowadzisz od pierwszego przebudzenia

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Anar, niestety też samozaparcia nie mam. I niestety problem z oknem. Pierwsze po przebudzeniu to właśnie patrzę w okno. Czy już jasno i pora wstawać czy przebudziłam się w środku nocy. Chyba najpierw muszę zmienić nawyk.

A sen rzeczywiście mam bardzo twardy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem taki nawyk. Dlatego założyłem zasłony (chyba, że masz żaluzje/rolety) i dzięki temu pomimo wpadającego światła do oka to nawet patrząc w okno nie widzimy większej przestrzeni. To mi trochę pomogło wtedy. Ale każdy jest inny i nie na każdego to może podziałać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Kochani mój mąż ma to samo. On twierdzi ze kiedyś miał sny, od kiedy jestesmy razem czyli jakos od 2 lat, nic mu sie przysnilo. Nigdy, zaden sen. Jak to mozliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...