Jump to content

Gwiazdy stałe w znaku Barana + info o organizacji tematów


Ismer
 Share

Recommended Posts

 • Administrator

W wątkach dotyczących gwiazd stałych będę sukcesywnie dodawać - w miarę posiadanych informacji - pozycję na 2016 r. wielkość gwiazdową i znane mi nazwy tych gwiazd; w nawiasach obok nazwy znanej / głównej podane są inne nazwy z którymi się zetknęłam podczas przekopywania różnych źródeł.

 

Pamiętajmy że: ruch gwiazdy stałej to przeciętnie ok. 0.50.2" kątowych rocznie, czyli gwiazdy stałe zmieniają swoją pozycję na ekliptyce o około jeden stopień co 72 lata.

 

W miarę możliwości będę zamieszczać ich opisy i proszę o to samo każdego, kto na ich temat coś wie jak również o dopisywanie tych, które nie są tu wymienione :)

 

Informacje nt. sposobu / zasad interpretacji gwiazd stałych znajdują się w tym wątku: http://www.ezoforum.pl/wszystko-inne-w-horoskopie/91690-gwiazdy-stale.html#post698327

 

Gwiazdy w znaku Barana:

Deneb Kaitos / Difda

Algenib

Sirrah (Alpheratz)

Baten-Kaitos (Batan-Kaitos)

Alpherg

Vertex

Edited by Ismer
 • Like 4
Link to comment
Share on other sites

 • Administrator

Deneb - Kaitos, wielkość gwiazdowa 2

 

Ebertin / Hoffmann podają, że Deneb Kaitos znana także pod nazwą Difda, znajduje się w ogonie Wieloryba i podają jej pozycję na r. 1950 w 1.51 zn. Barana; w r. 2016 znajduje się w 2.49 Barana.

 

Ma ona właściwości (epigon) podobne do Saturna, oznacza przeszkody, trudności czy ograniczenia natury psychicznej, duchowej i / lub fizycznej.

Może "być przyczyną" tragicznych wydarzeń, szczególnie gdy jest w koniunkcji z Marsem lub Saturnem.

 

Jako przykład działania tej gwiazdy autorzy podają poetę F. Hölderlina, który cierpiał na schizofrenię (w owym czasie gwiazda znajdowała się w ostatnim st. Ryb w ścisłej koniunkcji ze Słońcem), u H.Himmlera w koniunkcji z Księżycem (samobójstwo) czy u W.Canarisa też w koniunkcji z Księżycem ale tu ponad 1 st. (wyrok śmierci - tortury i powolna śmierć).

 

Jak widać niekoniecznie potrzebna jest koniunkcja z malefikami - równie paskudna jest koniunkcja ze Światłami...

Edited by Ismer
 • Like 1
 • Thanks! 2
Link to comment
Share on other sites

 • Administrator

Algenib, wielkość gwiazdowa 1, położenie w 1950 8.31 (Ebertin) w 2016: 9.22.57. zn. Barana.

 

Gwiazda o naturze Marsa i Merkurego. Oznacza bystry umysł, silną wolę i zdecydowane działanie a także talent oratorski i zdolności do przekonywania.

W połączeniu ze Słońcem, szcz. w koniunkcji daje waleczną naturę i erudycję, często dużą, wręcz niezwykłą odwagę.

Włh może być "wojownikiem" w każdym znaczeniu. może także darzyć chęcią uczenia się i poznawania świata.

W połączeniach - szcz. w koniunkcji - z Merkurym, Wenus, Jowiszem ma spotęgowane działanie, niesie popularność, sławę, zwłaszcza na polu literatury lub sztuki, o ile takie tendencje w horoskopie są.

W połączeniach z Saturnem ogranicza, działa maleficznie ale - wg Morinusa - daje znakomitą pamięć.

W połączeniach z Merkurym, Uranem, szcz. gdy znajdują się w d. kątowych - daje talent wynalazczy i/lub nagłe olśnienie związane z szeroko pojętą wynalazczością.

 

Jako przykład działania tej gwiazdy Ebertin podaje koniunkcję z MC u J.Goebbelsa - to znakomity mówca i minister propagandy III Rzeszy; koniunkcję z Merkurym u fizyka i konstruktora G.Marconiego - to jeden z pionierów radia i przemysłu elektronicznego oraz laureat Nagrody Nobla z dziedziny fizyki za wkład w rozwój telegrafii bezprzewodowej; koniunkcję z Wenus u śpiewaka operowego B.Gigli, który okrzyknięty był "bożyszczem milionów".

 

źródło: notatki własne oraz R.Ebertin / G. Hoffmann "Gwiazdy stałe"

 • Like 1
 • Thanks! 2
Link to comment
Share on other sites

 • Administrator

Sirrah (Alpheratz) wielkość gwiazdowa 2, położenie w 1950: 13.40; w 2016: 14.32.29

 

Gwiazda o naturze Wenus i Jowisza. W korzystnych aspektach oznacza wspaniały rozwój oraz harmonijne usposobienie i dobry charakter, darzy miłością do świata ludzi, wskazuje na dobre relacje z innymi, dzięki takim cechom Włh zyskuje sympatię środowiska w którym żyje i działa.

Człowiek popularny, znany, a czasami gwiazda obdarza sławą.

Szczególnie dobroczynnie działa w korzystnych aspektach ze Światłami, Asc, MC i benefikami.

 

Jednakże jeśli Włh postępuje niegodnie, jeśli narusza "prawa wyższe" może doprowadzić do zniszczenia człowieka: załamania kariery, utraty stanowiska, niesławy.

Koniunkcja ze Słońcem może działać niekorzystnie, szczególnie jeśli Słońce odbiera nieharmonijne aspekty - łatwo wtedy o utratę sympatii otoczenia i porażki.

Niebezpieczne są także tranzyty Saturna do koniunkcji tej gwiazdy z planetami; Saturn tu bardzo osłabia układ, może nastąpić utrata wszystkiego co człowiek sobie wypracował, co zdobył.

 

Jako przykład działania tej gwiazdy Ebertin podaje koniunkcję ze Słońcem u kanclerza Niemiec Otto Bismarcka, u pisarza Emila Zoli, w koniunkcji z MC u Joachima Ribbentropa, w koniunkcji z Marsem, u W.I. Lenina, w koniunkcji z Uranem u T.Edisona.

 

źródło: notatki własne oraz R.Ebertin / G. Hoffmann "Gwiazdy stałe"

 • Like 1
 • Thanks! 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
 • Create New...