Skocz do zawartości

Dodanie płci


Ert.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Tak patrzę sobie na posty, i zastanawiam się czy możliwa by była opcja, by przy poście został pokazany znaczek płci użytkownika? A może jest, tylko ja nie wiem gdzie? Dlaczego? Bo trudno się tu zorientować kto jest kim, no i nie ukrywam, że tu chodzi o zwykłą wygodę. Tak samo z wyszukiwarką, można by dodać opcję szukania użytkowników przez płeć.

Nie zapominajmy także, że mogą tu być osoby transpłciowe bądź homoseksualne, lub takie które nie utożsamiają się z żadną z płci. Teoretycznie jest to mało istotne, ale ja wychodzę z założenia, że takich ludzi (o ile tacy tu są) nie należałoby dyskryminować, i zamiast udawać, że ich nie ma, to należałoby im zapewnić szacunek ze strony administracji oraz pozostałych użytkowników, by nikt nie czuł się tutaj źle.

Proszę o rozpatrzenie prośby. Z poważaniem.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Ertix, może najpierw przeczytaj cały regulamin a potem poddawaj pomysły.

Nie rozumiem też Twojego toku rozumowania; z tego co mówisz wynika, że nieoznaczanie płci Użytkownika = dyskryminacja orientacji / tożsamości innych niż powszechnie przyjęte

 

Cytat
że takich ludzi (o ile tacy tu są) nie należałoby dyskryminować, i zamiast udawać, że ich nie ma, to należałoby im zapewnić szacunek ze strony administracji oraz pozostałych użytkowników, by nikt nie czuł się tutaj źle.

 

Co to w ogóle jest za stwierdzenie, a już szczególnie w świetle Regulaminu: § 1, § 4 oraz przede wszystkim polskiego prawa.

 

Poza tym jeśli ktoś chce pozostać płciowo lub z powodu orientacji anonimowy, to ma do tego prawo i Forum nie może nikomu nakazywać, by swą płeć / orientację ujawniał, bo komuś innemu jest tak wygodniej.

Jeśli ktoś chce ujawnić się ze swoją tożsamością to robi to i zapewniam Cię, że nie jest z tego powodu ze strony Administracji ani Użytkowników dyskryminowany.

Jeśli zaś trafi się homofob / rasista / etc.etc. i obraża innych, to stąd po prostu wylatuje z banem wieczystym, a może też być pociągnięty do odpowiedzialności karnej, jeśli obrażony złoży skargę do odpowiednich organów prawa.

Odnośnik do komentarza

jak zaczniesz czytać posty, to często po tonie wypowiedzi dowiesz się czy dana osoba piszę "widziałem" czy "widziałam" , a jesli nie masz pewności to często po avatarze już można poznać :) Na tym forum wszyscy są równi, i mają prawo do zachowywania anonimowości. Każdy kto łamie regulamin, czy to ze względu na treść postów czy na obrażanie, wylatuje stąd w podskokach. Tak jak napisała Ismer :)

Odnośnik do komentarza

Mi tez tego brakuje by widziec płeć, ale co zrobic. Sila wyzsza ma ostateczne zdanie na ten temat :) niektorzy pisza raz jako facet a potem jako kobieta... wtedy takich znajduje i juz banika ma ta osoba :D najgorzej jak ktos pisze w 3 osobie wtedy nie wiemy z kim mamy doczynienia, no ale coz, sila wyzsza. :)

Odnośnik do komentarza

Mi to obojętne kto jaką ma płeć. Jedynie pamiętam, że często miałem problem jak zwrócić się do danej osoby w formie grzecznościowej. Niestety brak danych odnośnie płci powodował zazwyczaj używanie nicka. Nie jest to obrazą, ale chciałoby się czasem użyć formy milszej. Tak czy siak brak płci pod avatarem nie jest dużym problemem i da się z tym żyć. Miłego dnia :)

Odnośnik do komentarza

Nie nadużywaj słowa "dyskryminacja" Ertix.

 

Ze sjp: "ograniczanie przywilejów, praw, a nawet prześladowanie części społeczności, zwykle na tle rasowym, etnicznym, religijnym lub kulturowym"

https://www.rpo.gov.pl/pl/content/czym-jest-dyskryminacja.

 

Ktoś miałby się poczuć dyskryminowany, bo ma do wyboru zaznaczenie płci? Powodzenia w urzędzie! Ręce opadają. Nikt nikogo nie ogranicza pozwalając zaznaczyć komuś płeć. Słowo modne i używane niezgodnie z definicją jak i "tolerancja". Na tej samej zasadzie człowieka czarnoskórego za ten sam czyn wymierza się lżejszą karę, żeby nie zostać oskarżonym o nietolerancję i dyskryminację. Nie nadużywaj.

 

Jak zauważył Anar nie jest to dużym problemem, a jak ktoś nie używa końcówek typowych dla płci to i opcji "kobieta-mężczyzna" też mógłby nie zaznaczyć. Chociaż byłoby wygodnie.

Odnośnik do komentarza
  • Ekspert

Sam sobie przeczysz Ertix, raz mówisz że chodzi ci o dyskryminacje a innym razem że nie, chyba że chodzi o trnsseksualistów, to zdecyduj się o co ci właściwie chodzi.

Ze swej strony ja nie chce znacznika przy nicku i nie potrzebuje tego widziec u innych, to jestem na nie.

a na szacunek to trzeba sobie zasłużyć a nie sie go domagać, a tolerancję masz zagwarantowana, więc po co ten szum?

Odnośnik do komentarza
Ktoś miałby się poczuć dyskryminowany, bo ma do wyboru zaznaczenie płci? Powodzenia w urzędzie! Ręce opadają. Nikt nikogo nie ogranicza pozwalając zaznaczyć komuś płeć. Słowo modne i używane niezgodnie z definicją jak i "tolerancja". Na tej samej zasadzie człowieka czarnoskórego za ten sam czyn wymierza się lżejszą karę, żeby nie zostać oskarżonym o nietolerancję i dyskryminację. Nie nadużywaj.
raz mówisz że chodzi ci o dyskryminacje a innym razem że nie, chyba że chodzi o trnsseksualistów, to zdecyduj się o co ci właściwie chodzi.

Teraz to ja nie rozumiem o co Wam chodzi. Wyraźnie napisałem, że chodzi mi tylko o zwykłą wygodę. Anar zresztą powiedział(a) co miałem na myśli. Po awatarze człowieka się nie ocenia. Mało to zresztą było przypadków gdzie przez końcówkę ''-a'' użytkownicy mylili faceta z kobietą? Nie mówię, że tutaj oczywiście.

Od kiedy to btw. słowo ''tolerancja'' jest modne? Bo jak dla mnie jest to wielki szum o nic.

a na szacunek to trzeba sobie zasłużyć a nie sie go domagać

Dobrze, ale co to ma do podawania płci na forum?

Uwazam ze im mniej informacji tym lepiej. Jestesmy w internecie, takie dane sa zbedne.

Owszem, ale nie jest to jakaś zbyt prywatna sprawa, by się z tym ukrywać. Kto będzie chciał ten zaznaczy, kto nie to nie. W czym więc problem?

Jesteśmy w internecie, ale i tak dużo informacji o sobie dajemy całkowicie nie zdając sobie z tego sprawę (FB i te rzeczy). Forum to co innego, i z tego o ile się nie mylę to na każdym forum jest opcja która pokazuje płeć użytkownika.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
Witam.

Tak patrzę sobie na posty, i zastanawiam się czy możliwa by była opcja, by przy poście został pokazany znaczek płci użytkownika? A może jest, tylko ja nie wiem gdzie? Dlaczego? Bo trudno się tu zorientować kto jest kim, no i nie ukrywam, że tu chodzi o zwykłą wygodę. Tak samo z wyszukiwarką, można by dodać opcję szukania użytkowników przez płeć.

Nie zapominajmy także, że mogą tu być osoby transpłciowe bądź homoseksualne, lub takie które nie utożsamiają się z żadną z płci. Teoretycznie jest to mało istotne, ale ja wychodzę z założenia, że takich ludzi (o ile tacy tu są) nie należałoby dyskryminować, i zamiast udawać, że ich nie ma, to należałoby im zapewnić szacunek ze strony administracji oraz pozostałych użytkowników, by nikt nie czuł się tutaj źle.

Proszę o rozpatrzenie prośby. Z poważaniem.

 

Ertix chodzi o CAŁY Twój post, a ludzie odnoszą się do jego poszczególnych fragmentów.

Przeczytaj go raz jeszcze i będziesz wiedział, kto do czego się odniósł.

 

Na dzień dobry wystąpiłeś z wnioskiem o pokazanie znaczka płci Użytkownika, rozwinęła się dyskusja na ten temat i na na inne poruszone przez Ciebie sprawy.

 

Żeby nie było niepotrzebnego zamieszania ani wątpliwości odpowiadam: nie będziemy na Forum oznaczać płci Użytkownika.

Jeśli chcesz poznać czyjąś płeć to wejdź na jego profil i tam sobie przeczytaj co kto ma wpisane między nogami. A i to nie gwarantuje Ci, że jest to prawda.

 

Na tym kończymy temat - odpowiedź w kwestii oznaczania płci otrzymałeś.

Edytowane przez Ismer
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...