Skocz do zawartości

Kaduceusz


Czarny

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sobie patrze na "talizmanowe" tematy i nie widze Kaduceusza (może był w jakimś temacie? nie czytałem wszystkich).

Ja uwielbiam ten talizman! Działa jak piorunochron i ma właściwości lecznicze.

Jego energia cudownie działa na człowieka, a pomimo swojej prostoty ma głeboką symbolike.

http://www.ujakropolisz.hu/files/ua_images/Szeged/kaduceusz.jpg

A Wy co o nim sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I zauwazyłes jakąś zmiane? Czy faktycznie jakies moce lecznicze posiada? Kiedys kiedy wchodzilam w talizmany amulety wiele lat temu nie pociągal mnie ale dzis spojrzałam nan troche inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Posiadam Kadeceusz od ponad pół roku. Wcześniej nie wiedząc nawet o jego znaczeniu byłam przekonana o mocy owego znaku. Nie z żadnych książek - w jego kształcie po prostu czuć moc ;).

Nie zawiodłam się po zakupie. Nie noszę go codziennie, raczej intuicja mną kieruje kiedy ma być przy mnie a kiedy nie ;). Zauważyłam, że daje niesamowitą siłę. Niektórzy nawet przy nim czują respekt. Kilkanaście razy zdarzyło mi się, gdy oczywiście miałam go na sobie że podchodzili do mnie przeważnie starsi z jakimś zapytaniem i o tyle było to dziwne że w ciągu wieczora nie była to jedna osoba, a o wiele więcej ;). Teraz już wiem, że takie spotkania gdy go mam są nieuniknione ;).

Mam też jedno zastrzeżenie. Otóż jego energia jest tak silna, że czasem wywołuje we mnie zdenerwowanie...

 

A notkę o nim znalazłam taką:

"Kaduceusz to legendarna różdżka Greckiego boga Hermes-a.

Symbol uniwersalny, został odnaleziony w Egipcie, Mezopotamii i Indiach, gdzie zawsze oznaczał harmonie i zachowanie równowagi.

Kaduceusz został błędnie zutylizowany jako symbol medycznego przemysłu w miejsce różdżki Eskulapa, Greckiego boga uzdrawiania i medycyny. Różdżka Hermesa jest uskrzydlona a wokół niej wije się para węży . Różdżka Eskulapa nie jest uskrzydlona, wije się wokół niej tylko jeden wąż. Stała się (mimo wszystko drugim) tradycyjnym symbolem medycznej profesji, który się przyjął od milenium.

W hermetycznej tradycji, jest to symbol duchowego przebudzenia, odzwierciedlający wizje Hinduskiej wężowej energii kundalini. Oryginalny Kaduceusz był symbolem wywodzącym się z Mezopotamii, oznaczał władzę, noszony był przez boginię Tanit, Ishtar i innych.

Kaduceusz reprezentuje również, planetarny symbol Merkurego."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...