Jump to content
Sign in to follow this  
Guest anhana

Piątka

Recommended Posts

Guest anhana

Ja mam takie przemyślenie z obserwacji, jak to możliwe, że osoby z "piątką" z dnia albo miesiąca, czyli wibracją jakby nie patrzeć dynamiczną, działającą, chaotyczną są bardzo nieśmiałe i jakoś tej piątki w ich działaniu wcale nie widać

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Jaglanka

Z m-ca może być jeszcze 5-ki nie widać na "pierwszy rzut oka" (choć zawsze jest to jakaś nerwowość lub ruchliwość) ale z dnia to niemożliwe ;) Takie osoby są co najmniej żywe, ruchliwe, lubią dużo się przemieszczać, często obierane takie zawody, które im to umożliwiają, widziałam też przypadki b. częstych przeprowadzek, sprawny intelekt, ciekawość świata, ludzi - wiele kontaktów, częste zmiany środowiska, człowiek dość szybko się nudzi tym co robi, nie jest zbyt wytrwały. W negatywnym aspekcie to niestety także awanturniczość, skłonność do nałogów (głównie alkoholowego ale nie tylko), kłótliwość, nerwowość, duża pobudliwość, osoby które sprawiają problemy innym - zwł. bliskim, nie do końca poważnie traktują innych ludzi (zwł. chodzi o szacunek). W skrajnych przypadkach (przy innych wibracjach jak np. 8 w ważnym miejscu) to także zwykła agresja.

 

Co do bycia duszą towarzystwa to 5 tak naprawdę nią nie jest - duszą towarzystwa jest 3-ka - w pełnym tego słowa znaczeniu :) 5ki lub ludzie z 5 w ważnym miejscu to tak naprawdę introwertycy - otwierają się w dogodnych warunkach i środowisku, które ich nie ogranicza i w którym mogą czuć się pewnie. W innym przypadku nie zdziwi ani nieśmiałość ani mrukliwość. Tym bardziej w młodym wieku, kiedy to ludzie z podkreśloną 5-ką mają zazwyczaj dużo kompleksów. No i tak szczerze powiedziawszy ta towarzyskość osób z 5 bardziej objawia się wśród płci przeciwnej, tak ogólnie to już różnie - zależy co jest jeszcze w portrecie bo 5-ka to zaczepna wibracja i różne sytuacje z tego wynikają (chciane czy niechciane). W skrajnych przypadkach osoba z 5 może się w sobie zamknąć identycznie jak 9 lub 7.

Edited by Jaglanka

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ismer

Anhana, jest to możliwe gdy 5 "się pojawiła" ale nie jest dominującą lub choć znaczącą liczbą, to raz.

Dwa: patrząc na człowieka nie można oceniać go z perspektywy jednej liczby, bo na to składa się wiele liczb.

Trzy: piątka jest dynamiczna, ale to nie znaczy iż działa (jest widoczna) tylko na zewnątrz, bo rzecz nie dotyczy tylko zachowania. Wiele osób dużo przeżywa wewnętrznie, w tym także 5, inaczej mówiąc 5 może być aktywna w życiu wewnętrznym i Ty nie musisz tego widzieć, w ogóle albo w danym czasie (o czym niżej)

Cztery: liczba może być widoczna w zachowaniu okresowo, uaktywniać się w pewnych okresach czasowych, a poza najbliższymi tak naprawdę nie jesteś w stanie obserwować innego człowieka na co dzień, poza tym to co obserwujesz u innego nie oznacza, że jest on takim jakim go ty widzisz zawsze, może liczba być bardziej aktywna (widoczna) właśnie wśród grona najbliższych, gdzie się czuje swobodnie, gdyż: patrz. p. poniżej

Pięć: piątka piątce nierówna, inaczej będzie zachowywać się introwertyczna osoba z piątką a inaczej ekstrawertyczna, że nie wspomnę o położeniu planet osobowych w znakach i Asc, które precyzują opis temperamentu osoby.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest anhana

no ja mam przykład :P 5 numerologiczna, I cykl 4, II cykl 5/14, III cykl 5/23

 

Z resztą obecnie ta osoba jest w I cyklu o wibracji 4, to może się ruszy co nieco później :D

 

Osoba jest baaardzo introwertyczna, przeżywa wewnętrznie to niewątpliwie. Nie ukrywam, że gdybym zobaczyła datę bez osoby to bym myślała, że to ktoś mega dynamiczny. No ale rozumiem wasze argumenty

Edited by anhana

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Jaglanka

Trzy i więcej 5 (jak i każdej innej wibracji) w portrecie to już dość często odwrócenie znaczenia tej wibracji - czyli niejako jej przeciwieństwo. Niejako - bo tak naprawdę jak pisała Ismer wiele może dziać się wewnętrznie i to i tak rzutuje na życie takiej osoby w "piątkowy" sposób :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...