Jump to content

Romantyzm, a sny. Jak to wpływa na naszą osobowość. Prośba o interpretację.


Ert.
 Share

Recommended Posts

Witajcie. Chciałbym prosić o interpretację krótkiego fragmentu z mojego snu. Znowu zapamiętałem tylko końcówkę.

Jest noc, święci pełnia księżyca (bardzo jasno), a niebo jest w bardzo jasnych kolorach (coś na wzór zieleni, nie żadnej purpury, coś w stylu tego, ale nie do końca [nie zwracajcie uwagi na księżyc]: https://jmnaszady.files.wordpress.com/2012/11/halloween-day-moon-3.jpg, tak na oko dałbym godzinę 3.00-4.00 bo to była końcówka nocy, a początek ranka).

Idę sobie dróżką (żwirówką) z jakąś tam dziewczyną o grubej twarzy. Rozmawiamy na jakieś tematy. Wtem ona (a właściwie to ja przybrałem potem jej postać) zauważa, że jakiś facet (cień) w dużym cylindrze z daleka jedzie karetą, potem zauważa (zauważyłem) że na dróżce leżą liście które spadły z drzewa które było obok (tu nadmienię, że przy drzewie świeciło słońce, coś w stylu tego: https://mytreetv.files.wordpress.com/2011/06/sun_tree_by_surrealswirls.jpg), biegnie (biegnę), zaczyna krzyczeć, że kocha jesień, a liście same dookoła niej (mnie) zaczynają latać jak szalone. Następuje tzw. tornado liści, a ona kręci się dookoła i cieszy się z tego machając włosami. Po tym wszystkim patrzymy sobie w oczy (tu już jestem jako chłopak), biegniemy dalej i akcja przenosi się w inne miejsce.

 

Wtem, idę do jakiegoś pokoju, śpiewam z tekstu przy nieznanych mi osobach i przy jakiejś starszej (50 lat) w blond włosach związanymi w kucyk i z okularami nauczycielce/kobiecie tę piosenkę: https://www.youtube.com/watch?v=muuvvJqFfd4, tu tekst i tłumaczenie, ale wideo nie działa: http://www.tekstowo.pl/piosenka,faun,bring_mich_nach_haus.html .

W świadomości mam zakodowane, że to piosenka po holendersku, chociaż normalnie to wiem, że po niemiecku (i swoją drogą to często ostatnio słucham Fauna :)).

Kiedy śpiewam z marnym skutkiem próbując odczytać te słowa to i tak ludzie biją mi brawo ''bo holenderski taki trudny''. Nie wiem czego to wina, ale zauważyłem, że na tablicy tekst był mocno przerobiony, a w świadomości miałem zakodowane, że tę piosenkę znam, w związku z czym starałem się ją śpiewać bez patrzenia w tekst, a z pamięci. Tekst mi tylko trochę pomógł z racji podobieństw słów. No chyba, że to był rzeczywiście język holenderski. :P Sprawdziłem w translatorze tłumaczenie tekstu, ale nie przypominam sobie, by takie słowa były na tablicy.

 

Dodatkowo mam pytanie. Czy sny są odzwierciedleniem naszej psychiki, osobowości, czy też może dają nam sygnał do tego jakimi powinniśmy być? Jak one wpływają na naszą osobowość?

Czy ten sen to jakieś przysłanie dla mnie? Zawsze staram się interpretować sny na swój sposób (w końcu siebie znam dobrze, tak mi się wydaje). Dróżka niby oznacza drogę którą powinniśmy iść, a cała reszta zakłada romantyczne usposobienie i/lub kobiecość.

Język holenderski (a właściwie to niemiecki, ale już się nie czepiam) = Holandia = prawa ludzi homoseksualnych. Czy coś ma mi to dać do zrozumienia? I tak się wybieram niebawem do seksuologa zajmującego się transpłciwością jakby ktoś już chciał wiedzieć.

Ostatnio także zastanawiam się czy nie rzucić chrześcijaństwa (z powodów światopoglądowych).

Co o tym sądzicie?

Edited by Ert.
Link to comment
Share on other sites

Tłumaczenie piosenki ze snu nieco pasuje do wcześniej opisanej scenerii. Droga, bieganie, noc.

Nadchodzi świt czyli początek czegoś nowego. Widzisz księżyc, ale jest jasno, a po chwili słońce. Jakiś cykl początku i końca. Jesień jest schyłkiem pewnego etapu. Te opadające liście. Dziewczyna oddająca się beztrosce, chwili. Próbujesz poczuć się nią. Zobaczyć świat jej oczami.

Dalej śpiewasz piosenkę, z której wynika że gonisz za czymś co było i minęło. Starasz się śpiewać po swojemu nie kierować się tekstem, który sprawia Ci trudność. Może szukasz w ten sposób tego co wierzysz, że jest dla Ciebie słuszne wbrew temu co pokazują ci obecnie. A ludzie nie rozumieją różnicy. Dla nich niemiecki jest holenderskim. Oceniają po swojemu.

 

Dodatkowo mam pytanie. Czy sny są odzwierciedleniem naszej psychiki, osobowości, czy też może dają nam sygnał do tego jakimi powinniśmy być? Jak one wpływają na naszą osobowość?

To może zależeć od snu. Czasem dają w nich znać o sobie emocje, a czasem znajduje się w nich odpowiedź na dręczące pytanie. Jakiś głębszy przekaz.

Link to comment
Share on other sites

Odnoszę wrażenie, że idealnie odczytał_ś mój sen, ale być może znalazłby się ktoś jeszcze kto ma własną interpretację? :)

Tamayu, jedno mi nie daje spokoju. Co moja świadomość przez to wszystko chce mi konkretnie dać do zrozumienia? I co znaczy kareta na drodze? To prawda, że szukam czegoś w co wierzę i uważam za słuszne, ale wydaje mi się, że przez mą osobowość i płeć biologiczną jest to strefa ''zakazana'' (jak wspomniał_ś - spojrzeć oczami dziewczyny, oddać się chwili). Owszem, mam przeświadczenie, że coś straciłem, ale co? Może to wynika z poprzednich wcieleń? Poza hipnozą da się to jakoś sprawdzić?

Mimo wszystko dzięki. :)

Edited by Ert.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Owszem, mam przeświadczenie, że coś straciłem, ale co? Może to wynika z poprzednich wcieleń? Poza hipnozą da się to jakoś sprawdzić?

Mimo wszystko dzięki. :)

W internecie są dostępne różne nagrania pozwalające cofać się do poprzednich wcieleń samemu prowadzonemu przez specjalistów od regressingu, więc chcąc zrozumieć co ciągnie się za Tobą z innego życia możesz spróbować tego.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...