Jump to content

Czereśnie i wiśnie

Recommended Posts

Myślę, że jest tak, jak piszesz, mógł to być po prostu skrót myślowy autorki. Tylko pomiędzy kladem, a rodziną, jest różnica. Ja po prostu biologiem jestem, więc mi się czerwona lampka przy Rosaceae zapaliła. A zwracam uwagę dlatego, że potem ktoś kto czyta, a w temacie jakoś nie siedzi, tak właśnie zapamięta. My wiemy, ale czytelnik niekoniecznie. Niby mu aż taka wiedza może nie być potrzebna, ale potomnym będzie opowiadał i w pierś się uderzał, że tak właśnie jest ;)

Ok ;) Sama za bardzo nie mam czasu na pisanie czegoś bardziej obszernego, bo chętnie bym i ja dodała jakiś temat, ale z przyjemnością będę śledziła wpisy i jakby coś, to dam znać. Jeśli wolisz na prive, będę pisać na prive.

• Administrator

Nie tam, nie będę Ci głowy zawracać PW - co napiszę to zobaczysz od razu a jeśli walnę gdzieś byka, to nie mam nic przeciwko korekcie, to jest przeze mnie naprawdę mile widziane - i bardzo dobrze, że jest nas więcej, bo się głupoty nie prześlizgną :)

Mnie zależy na jakości informacji a nie na pitoleniu o rzyci Maryni :D

• Like 1

• 1 month later...
  • 1 month later...
  • 4 years later...

Ja mam świra na punkcie czereśni i wiśni, mogę powiedzieć, że w sezonie jestem od nich uzależniona, ale do jakiegoś konkretnego leczenia ich nie stosowałam. Mogę stwierdzić jedynie, że są moczopędne co nie jest bez znaczenia dla czyszczenia pęcherza ze złogów.

• Like 6