Jump to content

Znak nieskończoności


Auril
 Share

Recommended Posts

Zamierzam nabyć drogą kupna bransoletkę ze znakiem nieskończoności, zastanawia mnie tylko jakie ma konkretnie właściwości, ktoś posiada?

Link to comment
Share on other sites

Guest Cordeli

Wydaje mi się, że znak nieskończoności nie ma większych właściwości jeśli jest noszony jako amulet. Przy rzucaniu zaklęcia, czy uczestniczeniu w rytuale, krąg jest tym symbolem. Nieskończoność jest ogólnie też łączona z postacią maga (np. w tarocie, w talii Ridera Waitea), ponieważ łącząc się z nią i stając się w pewnym sensie nieskończonością, może dopiero wpływać na rzeczywistość. Zależy też z czego jest zrobiony i co sam dla ciebie znaczy. Teraz jest dosyć skomercjalizowanym symbolem więc też trudno powiedzieć.

Edited by Cordeli
Link to comment
Share on other sites

ZNak nieskończoności raczej nie ma żadnych właściwości. Może prędzej coś z uroborosem? Też symbolizuje nieskończoność, odrodzenie, regenerację. I ciekawie wygląda.

Link to comment
Share on other sites

W amuletach nie chodzi o wygląd, bo takim narzędziem może być dosłownie wszystko. Jak się ktoś mocno napali to i widelec może sobie nosić jako tarczę.

Link to comment
Share on other sites

Nosze go od soboty. Zwykle lubię wiedzieć co jaki znak oznacza, gdyż daje mi to znak z jaką energią będę pracować. Ten akurat bardzo mi się spodobał, dlatego uznałam że kupie i zakoduje wedle własnych potrzeb. Musze przyznać że bardzo dobrze sie sprawdza.

Rokka, wygląd jest bardzo ważnym elementem amuletu/talizmanu przynajmniej dla mnie, bo pomaga mi się skupić na tej konkretnej energii.

Link to comment
Share on other sites

Dla Ciebie ma zapewne znaczenie czy Ci odpowiada kształt, kolor, itp. Z punktu widzenia przydatności magicznej ważne co na niego "nałożono" ;p

Link to comment
Share on other sites

No właśnie lubie łączyć te obie rzeczy :) Stąd moja fascynacja tym znakiem. Dobrze mi się na niego patrzy, i działa tak jak powinien. Więc strzał w 10tkę :))

Link to comment
Share on other sites

Oczywiście nie można zapomnieć o dwóch rzeczach, które są związane z symbolem nieskończoności: analemmie oraz lemniskacie.

 

Analemma (analema) – linia zakreślana na nieboskłonie przez punkt, w którym znajduje się Słońce widziane z określonego punktu codziennie o tej samej godzinie. Na Ziemi linia ta ma kształt ósemki.

 

A oto i przykład analemmy:

Analemma_pattern_in_the_sky.jpg

 

 

Lemniskata – nazwa różnych figur geometrycznych przypominających kształtem symbol c26c105004f30c27aa7c2a9c601550a4183b1f21. Czasem tym słowem określa się również symbol nieskończoności.

 

Więcej na:

1. https://pl.wikipedia.org/wiki/Analemma

2. https://pl.wikipedia.org/wiki/Lemniskata

Link to comment
Share on other sites

Update. Dobrze naładowany znak nieskończoności bardzo mi pomaga w obecnej sytuacji, usuwa nadmiar stresu i emocji, pomaga mi osiągać balans

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...