Skocz do zawartości

Jak zapobiec kłótniom i złej energii?


Ert.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem totalnym laikiem jeżeli chodzi o feng shui. Chciałem się spytać co mogę zrobić, by zapobiec kłótniom rodzinnym w domu, oraz poprawić nastrój, przepływającą energię.

Wydaje mi się, że w naszym mieszkaniu jest coś ''nieświeżego'', stara energia która nie została ''zbita'' w odpowiednim czasie dzięki której sytuacja naszej rodziny się nie zmienia od wielu lat. Chodzi mi o poprawienie relacji rodzinnych, przepływu pieniędzy, miłości. Nie znam się na tym wszystkim, także prosiłbym kogoś doświadczonego o radę w tej kwestii.

Może feng shui nie jest do tego konieczne, a wystarczy samo kadzidło, lub świeca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim to cała rodzina powinna sobie nawzajem wybaczyć, ale tak szczerze.

 

Usunięcie niepotrzebnych starych rzeczy też jest dobrym pomysłem pomaga to w udrożnieniu energii: stare odeszło przyszło nowe.

 

Jest to rytuał na oczyszczenie określonej przestrzeni. Bardzo fajny rytualik gdy chcemy zrobić porządek w domu czy to energetyczny czy fizyczny a nie mamy woli ku temu i siły.

 

Sprawdzone nie raz mej strony.

 

Pomijając energetyczne działanie, czyli wyczuwanie płynącej energii, w moim wypadku głównie czuję działanie poprzez moją koronę, a także ogólne poczucie, że przestrzeń się czyści to w moim przypadku przekłada się skuteczność omawianego rytuału poprzez to, iż zaczynam faktycznie sprzątać, porządek fizyczny łątwiej mi zaprowadzić, a przynajmniej zacznę się zajmować porządkowaniem co przekłada się na całą resztę, a nie będę was oszukiwał, iż ruszenie tyłka by sprzątać jest dla mnie bardzo ciężkie.

 

Niniejszy rytuał pochodzi z książki Beaty Mautuszewskiej, Rytuały na każdą okazję, praktyczne wykorzystanie magii świec.

 

Przygotuj:

 

- jedną czarną świece,

- olejek z drzewa herbacianego,

- kadzidełko,

 

Książka nie opisuje jakie to ma być kadzidełko, ja jeśli już to używam kadzidła biała szałwia, lub po prostu sam liście.

 

Dotychczas nie korzystałem z kadziłem i rytuał działał więc nie widzę przeciwwskazań do tego by z niego nie korzystać, lecz uważam, iż kadzidło wzmocni rytuał swoimi wibracjami/zapachem. W tym w mej ocenie jeśli ma to być kadzidło to w mej ocenie należny wykorzystać kadzidło, którego naturalne właściwości są albo ochronne albo oczyszczające, nie widzę przeszkód by jedne i drugie.

 

Mi się czasem zdarza pomodlić do Anioła w intencji by wzmocnił energetycznie rytuał: by albo energia oczyszczała mocniej, albo mocniej chroniła gdy pomieszczenie jest oczyszczane przed syfem.

 

W mej ocenie w pewien sposób rytuał oczyszcza nie tylko pomieszczenie, lecz również i osobę rzucającą zaklęcie.

 

Zawsze gdy rozpoczynacie rytuał uściślijcie obszar na który ma płynąc energia by czyścić lub chronić.

 

1. zapal kadziło, obejdź oczyszczane miejsce okadzając każdy kąt,

2. wywietrz pomieszczenie,

3. namaść świecę z góry na dół wizualizując zmniejszenie zagrożenia,

4. namaść świecę z dołu do góry wizualizując zwiększenie ochrony,

5. umieść świecę w świeczniku,

6. pozwól, aby świeca wypaliła się do końca,

7. powtarzaj rytuał przez trzy dni po pełni.

 

Rytuał oczyszczający.

 

Niniejszy rytuał również pochodzi z książki Beaty Mautuszewskiej, Rytuały na każdą okazję, praktyczne wykorzystanie magii świec.

 

Jest to rytuał na oczyszczenie twojej duszy lub duszy innej osoby.

 

Rytuał wielokrotnie stosowany przez moją osobę z bardzo pozytywnym skutkiem.

 

Nie widzę przeszkód by stosować to równolegle dla kilku osób naraz choć z treści teoretycznie wynika, iż dotyczy tylko jednej osoby na raz.

 

Przygotuj:

 

- dwie świece białe,

- dwie świece błękitne,

- białą apaszkę lub białą kartkę,

- miseczkę z wodą.

 

1. apaszkę/białą kartkę rozłóż na stole,

2. na białych świecach napisz imię osoby lub osób, dla których odprawiasz rytuał,

3. świece umieść w świecznikach (najlepiej szklanych lub kryształowych),

4. postaw świeczniki w rogach apaszki (świece w tym samym kolorze powinny stać po przekątnej),

5. na środku apaszki postaw miseczkę z wodą,

6. zacznij zapalać świece, naprzemiennie białe i błękitne,

7. po zapaleniu każdej świecy zamocz palce w wodzie pozostawiając w niej wszelkie złe energie dręczące duszę,

8. pozwól świecom wypalić się do końca,

9. wodę wylej na ziemię, poza miejscem zamieszkanym przez ludzi.

 

ad. 1:

 

nie musi to być koniecznie stół, szafka, biurko a nawet podłoga będą odpowiednimi miejscami pod warunkiem, że będzie się stosowało BHP, pamiętajmy, iż pracujemy tutaj z ogniem,

 

ad. 2:

 

w książce nie jest opisane czy mamy pisać kredką, flamastrem, mazakiem, długopisem czy czymś innym.

 

W mojej ocenie albo pisać porządnym czarnym flamastrem albo specjalnie do tego przygotowanym nożem rytualnym czyli athame.

 

Czarny flamaster jest o tyle dobry, że łatwo się nim pisze na wosku i litery są bardzo wyraźne, widoczne. Co zaś się tyczy athame to tak naprawdę w świecy nie tyle co piszemy, co drążymy w wosku litery, lecz należy tu mieć na uwadze to, iż mogą one być niewidoczne.

 

Czy to, że brak widoczności narysowanym literom ma wpływ na powodzenie rytuału?

 

Na powyższe twierdzenie odpowiadam przecząco. Zdarzało mi się robić rytuał wykorzystując flamaster i wykorzystując athame do wyrysowania imion, (a właściwie mego imienia) które nie było widoczne), w celu oczyszczenia z negatywnych wibracji. Zawsze działało bardzo ładnie.

 

Widoczność lub brak widoczności na świeczkach ma wpływ na świadomość osoby. Czy się widzi imię czy nie, to jednak ma się świadomość, iż ono tam jest więc energia płynie i można się nie przejmować kolorem, i ich widokiem, jednakże mając na względzie to, iż nie każdemu może to pasować jeśli uważasz, iż większy komfort w rytuale będzie dla ciebie gdy imię/ona będą widoczne to tak zrób.

 

ad. 3:

 

autorka pisze o tym żeby postawić świece w świeczniku ale faktycznie nie musi to być koniecznie świecznik. Ja najczęściej małe salaterki wykorzystuję, czasem zdarza mi się wykorzystać podstawkę pod filiżankę. Choć nie da się zaprzeczyć, iż najłatwiej wykorzystać do tego świeczniki.

 

ad. 7:

 

wizualizacja jest tutaj też bardzo ważna.

 

ad. 8:

 

z mojego doświadczenia wynika, iż nie zawsze jest konieczne wypalenie się świec do końca.

 

*********************************************************************************************************************************

 

Z mojego doświadczenia wiem, że energia przy tym rytuale bardzo ładnie płynie, odprawiając rytuał należny liczyć się z tym, iż ciało może poczuć się zmęczone, ospałe, należy się liczyć z wpływem na głowę w ten sposób, iż można czuć uścisk na czakrze korony, co jednoznacznie oznacza, iż energia wpływa na czakrę korony, dla niektórych może to być ból głowy ale to nie ból głowy. Należy liczyć się z tym, iż mogą być stany emocjonalne, które spowodują, iż osoba może chcieć płakać, że zacznie się rozklejać, takie uczucia są jak najbardziej słuszne i mają wpływ na oczyszczanie swojej istoty, bo w końcu emocjonalną strukturę własnego wnętrza trzeba też oczyścić. Bo systematycznym stosowaniu tego rytuału tego typu stan jak wyżej opisałem mija.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczyć komuś.

 

Uprzątnąć stare śmieci, to co przeszkadza i zawadza wyrzucić.

 

Zrobić bardzo proste zaklęcia z magii świec.

 

I ty to nazywasz czymś skomplikowanym?

 

Nic dziwnego, że nic się wam w rodzinie nie układa. Chcecie żeby ktoś zrobił coś za was i za was wziął odpowiedzialność, a sami nic nie dajecie w zamian, sami odpowiedzialności unikacie.

 

Wskazane przeze mnie metody są proste i bardzo skuteczne tylko trzeba tyłek ruszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za radę, ale może są jeszcze jakieś sposoby, mniej hmm.. ''skomplikowane''? :)

 

Są, można zatrudnić doradcę feng shui. Problem w tym, że nawet mimo tego, że mu zapłacimy, to jeszcze trzeba będzie zastosować się do podanych przez niego wskazań. Nic nie dzieje się samo ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy tu również zwrócić uwagę na fakt, iż samo ułożenie mebli, ubrań i innych elementów mieszkania, w tym pozbycie się tego co zbędne owszem w pewien sposób oczyści, udrożni przepływ energii co będzie miało wpływ na domowników, lecz na dłuższą metę będzie to tymczasowe działanie bo bez zmiany siebie, swego nastawienia i tak negatywna energia wróci za sprawą domownika/ów, którzy pozytywny wpływ feng shui znacznie zniwelują lub po prostu go pozbawią mieszkanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przyczyna złych zachowań (np. agresji, kłótliwości) tkwi głównie w feng shui (mamy taką energię w domu, która to wywołuje), to zadziałanie na tę energię spowoduje jej złagodzenie. W efekcie domownicy przestaną sobie skakać do gardeł. Feng shui to nie jest jakieś tam przesuwanie sobie mebli bez składu i ładu, a jedynie z wizją poprawienia przepływu "czegośtam" , ono może rozwiązać bardzo konkretne problemy. Jeśli zaś akurat tak się złożyło, jak napisał AoiMizu i to domownicy są wszyscy bojowo nastawieni (bo po prostu mają taki charakter) no to nie pozostaje nic innego jak praca nad sobą :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Co ozn. określenie - gwiazda wody -. Proszę mnie oświecić bo nie wiem.

 

Gwiazda Wody albo inaczej Wodny Smok, to energia Yang wynikająca z wykresu urodzeniowego domu.

Więcej znajdziesz w Feng Shui dla żółtodziobów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...