Skocz do zawartości

Krzyż Celtycki, jak działa?


Gość Jaga_Wiedzma

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jaga_Wiedzma

Kto z Was wie jak dokładnie działa Krzyż Celtycki, bo tyle ostatnio o nim czytałam w necie, ale kilka z tych informacji była dość sprzeczna. Czy ktoś z Was może napisać coś więcej o Krzyżu Celtyckim jako takim i jego właściwościach. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem:

 

krzyż celtycki powstał, poprzez przeprowadzenie linii na kalendarzu kołowym. Pkt dotknięcia krzyża z okręgiem to 2x równonoc i 2x przesilenie.

 

Z własnego myślenia:

koło (całość, świat materialny) dzieli się na cztery żywioły, które je tworzy. Środek koła, przecięcie lini, centrum, miejsce zbliżenia wszystkich 4 żywiołów dają nam piątą domenę- eter/astral.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KRZYŻE CELTYCKIE -ODWAGA I ZAUFANIE - Krzyże celtyckie są połączeniem symboli religijnych celtyckich i chrześcijańskich. Krzyż celtycki otoczony okręgiem symbolizuje tarczę słoneczną. W ten sposób Celtowie łączą swoją starą religię z nową. Tarcza słoneczna odpowiada za zdrowie, odwagę i pewność siebie; krzyż - za opiekę aniołów stróżów. Tradycyjny krzyż dawnych Celtów równoramienny i zawiera poplątane wzory, które spotykają się w środku. To wskazuje na zgodność zrównoważonego własnego JA z całym wszechświatem. Krzyż przedstawia także skrzyżowanie dróg, miejsce magicznych spotkań. Szamani celtyccy nosili ten amulet, by nawiązać kontakt z innym tajemniczym światem i by móc bezpiecznie podróżować pomiędzy tamtym światem i naszym -rzeczywistym.

Jako talizman pomaga: -uzyskać i utrzymać doskonałe zdrowie- zdobyć odwagę i pewność siebie udać się w pozazmysłowe światy.

Jako amulet chroni przed: -niebezpieczeństwami podczas podróży, także duchowych ustępowaniem w sporach.

Takie informacje znalazłam w ebooku, który posiadam.

Może się przydadzą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Miała "dziwną" przygodę z krzyżem celtyckim. Z 7 lat temu znalazłam taki krzyżyk (prawdopodobnie urwał się komuś z łańcuszka) leżący na chodniku, nie wiedziałam co to dokładnie jest, chciałam przejść obok ale jakoś mnie przyciągał. Ostatecznie podniosłam i "przywłaszczyłam" go sobie. Po jakimś czasie i mi się zawieruszył. Przypadek, że akurat natknęłam się na ulicy na takie coś? Wtedy byłam w sporym dołku, może jednak ktoś nade mną czuwał :) wszakże są rzeczy co się filozofom nie śniły ;)

A mam pytanie odnośnie amuletów i talizmanów, czy je ktoś musi nam podarować czy ja kupimy sobie talizman sami, działa tak samo? Pytam, bo spotkałam się z różnymi opiniami. Jaka jest dokładna różnica między amuletem a talizmanem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jaga_Wiedzma

Amulet ma nas chronić, talizmany to przedmioty przynoszace szczęście. To podstawowa różnica.

własciwy amulet należy wykonać smodzielnie w odpowiedniej porze dnia lub nocy. Kupny także moze działać ale moja rada: kupować nie pzrez internet. Amulet czy talizman trzeba poczuć.

Poszperaj w tematach o amuletach i talizmanach, tam już o tym pisałam, zresztą nie tylko ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

krzyż celtycki wywodzi sie od tzw. kregu słonecznego, atrybutu Odyna, jednego z najstarszych symboli solarnych.

 

krzyz celtycki jaki najczesciej mozna spotkac to juz niestety wplywy chrześcijanskie ktorzy przerobili go w ten sposob aby bardziej przypominal klasyczny krzyz lacinski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miała "dziwną" przygodę z krzyżem celtyckim. Z 7 lat temu znalazłam taki krzyżyk (prawdopodobnie urwał się komuś z łańcuszka) leżący na chodniku, nie wiedziałam co to dokładnie jest, chciałam przejść obok ale jakoś mnie przyciągał. Ostatecznie podniosłam i "przywłaszczyłam" go sobie. Po jakimś czasie i mi się zawieruszył. Przypadek, że akurat natknęłam się na ulicy na takie coś? Wtedy byłam w sporym dołku, może jednak ktoś nade mną czuwał :) wszakże są rzeczy co się filozofom nie śniły ;)

A mam pytanie odnośnie amuletów i talizmanów, czy je ktoś musi nam podarować czy ja kupimy sobie talizman sami, działa tak samo? Pytam, bo spotkałam się z różnymi opiniami. Jaka jest dokładna różnica między amuletem a talizmanem?

 

Co by to miało nie być, kupuj to sobie zawsze sama jeśli chcesz być pewna że będzie dobrze działał. Jak dotykał tego ktoś inny to mógł nacechować go energią, nie taka jakiej bys oczekiwała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wszystkim co mi tu wytłumaczyli jaka siłe a ten krzyż gdyż szukam go juz jakis czas by dopiąc sobie go do łańcuszka ale właśnie widizałem diw wersje tzw crześcijanska i zwykłą który wybrać ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wszystkim co mi tu wytłumaczyli jaka siłe a ten krzyż gdyż szukam go juz jakis czas by dopiąc sobie go do łańcuszka ale właśnie widizałem diw wersje tzw crześcijanska i zwykłą który wybrać ??

 

nie mozna Ci odpowiedziec ktory wybrac, sam musisz wiedziec czy chcesz miec oryginal czy nie. poza tym sa tu wazne Twoje wierzenia, bo niby po co kupowac pierwotny znak solarny gdy jest sie np katolikiem? i na odwrot, zaden nordyk nie zalozy pozniejszej wersji krzyza celtyckiego, tzn moze ale wg mnie to bez sensu

 

dla mnie krzyz celtycki z wydluzona dolna czescia jest jakby symbolem zwyciestwa chrzescijanstwa nad pierwotnymi wierzenia wiec bym go nie zalozyla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mozna Ci odpowiedziec ktory wybrac, sam musisz wiedziec czy chcesz miec oryginal czy nie. poza tym sa tu wazne Twoje wierzenia, bo niby po co kupowac pierwotny znak solarny gdy jest sie np katolikiem? i na odwrot, zaden nordyk nie zalozy pozniejszej wersji krzyza celtyckiego, tzn moze ale wg mnie to bez sensu

 

Ja myślę, że bycie czy nie bycie katolikiem może nie mieć tu wiele do rzeczy, bo to tylko wartość wyznania tu w tym wcieleniu, a przedmiot mógłby np działać właśnie celtycki czy nordycki i kogoś do takiego by ciągnęło.

 

Samemu poczujesz, który jest lepszy dla Ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...