Jump to content

Ulubione Marsy ;)

Recommended Posts

Wiadomo, że w zależności od indywidualnych horoskopów bardziej pasują nam jedne planety, a inne mniej. I chciałam założyć wątek, który by dotyczył Marsa w horoskopie, bo ciekawi mnie jakie macie doświadczenia i czy opisy podręcznikowe się sprawdzają ;)

W innym wątku pisałam o Marsie w Wadze - miałam do czynienia dwa razy (mam dużo powietrza i dobrze się czuję, gdy ktoś ma znaki powietrzne obsadzone). Jest to na pewno typ, który stawia bardzo wysoko partnerkę, bardzo ważna jest relacja, bliskość. Czasem zapomni o swoich potrzebach (pierwszy miał Słońce w Rybach), drugi by chciał wszystko robić razem (Słońce w Wadze). Rozumie kobietę doskonale, co nie oznacza, że to typ zniewieściały. Ze Słońcem w Wadze mieliśmy bardzo dużo aspektów Urana: trygon do mojego Słońca, mój Uran do jego Wenus (podwójny nelson), do Księżyca, gdy się poznaliśmy ja miałam tranzyty Urana i on miał, a przy pierwszym spotkaniu on miał zerowy aspekt Urana na MC, a ja zerowy aspekt Marsa na Marsie. Była to bardzo dynamiczna, uraniczna, szalona relacja.

Mars w Skorpionie - też miałam do czynienia z takim Marsem, to prawda, że idzie za nim siła fizyczna, u niego w I domu - bardzo męski, wysportowany, ale gdy się wkurzył potrafił dogadać bezwzględnie i szczerze. Mój ex miał wielki trygon powietrzny, więc się doskonale dogadywaliśmy, mówilismy równocześnie, mogliśmy rozmawiać długo o wszystkim. Minusem relacji było to, że mój Saturn tworzył opozycję do jego Księżyca, a Wenus kwadraturę do Urana - rozstaliśmy się.

Mars w Strzelcu - mój wymarzony partner :) Koniunkcja Marsów, ascendentów, jego Słońce też na moim Marsie. Wysportowany, inteligentny uduchowiony. Byliśmy w pokręconej relacji, ale do tej pory łączy nas głęboka przyjaźń. Jednak jego Saturn na moim Księżycu, mój Saturn na jego Marsie - czasem czułam, że on za bardzo chce się mną opiekować, a ja z mocnym wodnikiem źle się czuję w takich relacjach, muszę mieć partnera, nie kogoś kto matkuje ;)

Edited by Lee_Loo
Guest No-emi

Ja zwykle trafiam na osoby z Marsem w znakach wody.

Mars w Raku najczęściej trafiał się z połączeniem Wagi i Skorpiona - zawsze dobrze się dogadywałam, dało się wyczuć wielką wrażliwość, empatyczne podejście np. do zwierząt jak i spore blokady natury psychicznej.

Mars w Skorpionie - no cóż... człek to słaby psychicznie był w gruncie rzeczy, uciekał przed rzeczywistością, urazy długo chował i był mocno poblokowany, acz wrażliwa strona potrafiła się również ukazać.

Mars w Rybach - podobnie jak wyżej przy czym mam wrażenie, że to jeszcze większy manipulant i osoba niezwykle na nic niezdecydowana. Płytka emocjonalność ogólnie, acz to też spore wpływy Barana pewnie dały o sobie znać.

Mars w znaku Wagi mi się jako partner czy bliska osoba nie trafił, znam jednego tylko agresora domowego :P

Guest Jaglanka

Mars w Strzelcu - mój wymarzony partner :)Koniunkcja Marsów, ascendentów, jego Słońce też na moim Marsie. Wysportowany, inteligentny uduchowiony. Byliśmy w pokręconej relacji, ale do tej pory łączy nas głęboka przyjaźń. Jednak jego Saturn na moim Księżycu, mój Saturn na jego Marsie - czasem czułam, że on za bardzo chce się mną opiekować, a ja z mocnym wodnikiem źle się czuję w takich relacjach, muszę mieć partnera, nie kogoś kto matkuje ;)

Tutaj wszystko bardzo ładnie przy czym nie brałabym samej kon ascendentów za aspekt przyciągający - jest wprost odwrotnie - przyciąga się opozycja ascendentów - jeśli brać pod uwagę same działanie osi. Ale te inne połączenia jak najbardziej powodowały to o czym piszesz :)

Mars w Rybach - podobnie jak wyżej przy czym mam wrażenie, że to jeszcze większy manipulant i osoba niezwykle na nic niezdecydowana. Płytka emocjonalność ogólnie, acz to też spore wpływy Barana pewnie dały o sobie znać.

Mogę praktycznie to samo powiedzieć o marsie w rybach, łącznie z płytką emocjonalnością. I nie wiem czy temu Twojemu przypadkowi płytkość emocjonalną dawał baran, bo ten o którym ja piszę nie miał nic w baranie a wenus także miał rybią - chyba, że ta kon mars wenus robiła swoje - bo chciał nie chciał nadawała wenus cech baranich.

Edited by Jaglanka
Guest No-emi

Ten mój to miał 3 planety w Rybach i 2 w Baranie, wszystko osobiste.

Wrażliwy to był wyłącznie na swoim punkcie, typowy bawidamek, który sam nie wiedział czego chce.

Mats zawsze mi sie sprawdza jako element "klotliwy" w horoskopie.

Tzn jesli ktos ma Marsa w 4d to konflikty ...u niego w domu, lub z rodzina.

W 2d.na temat pieniedzy, zdobywania ich I wydawania.

Itd.

Koma,Sorki, zapomniałam doprecyzować, że chodzi mi o facetów, jakie Marsy u facetów są według was fajne, czy podręcznikowe opisy pasują itd :) (dlatego w dziale o synastrii zaczęłam) :) Ale to też bardzo ciekawe co piszesz.

Edited by Lee_Loo
Guest Jaglanka

Ja najbardziej lubię u facetów marsy powietrzne i ogniste (ale raczej poza baranim) - to też wynika z tendencji mojego horoskopu. O marsie w strzelcu mogę powiedzieć dokładnie co Ty Lee Loo :)

Edited by Jaglanka
dopisek w nawiasie
Guest anhana

Ja uwielbiam marsa w baranie :P i na takich facetów zwykle trafiam. Z resztą to trochę zaskakujące bo u mnie brakuje ognia w horoskopie, mam dużo wody i powietrza.

Ja uwielbiam marsa w baranie :P i na takich facetów zwykle trafiam. Z resztą to trochę zaskakujące bo u mnie brakuje ognia w horoskopie, mam dużo wody i powietrza.

U mnie ten MArs w Wadze ze Słońcem w Rybach miał dużo wody, ja z kolei mam niedobór wody - to był mój najdłuższy i najlepszy związek. Może czasem szukamy tego, czego w nas brakuje :)

Koma,Sorki, zapomniałam doprecyzować, że chodzi mi o facetów, jakie Marsy u facetów są według was fajne, czy podręcznikowe opisy pasują itd :) (dlatego w dziale o synastrii zaczęłam) :) Ale to też bardzo ciekawe co piszesz.

A -to nie mam ulubionego chyba.

Ale faceci w ktorych sie zakochiwalam mieli czesto Marsa w Rybach na mojej Wenus.

Witam,

Ja jestem facetem i posiadam Marsa w Pannie. Jestem ciekaw, co sądzicie o takim zestawie?

Gdybym ktoś chciał "poszperać" w moim horoskopie, to kółko dostępne jest tutaj.

To proste-Mars daje nadaktywnosc, czy nadmiar energii a w Pannie, po prostu w pannowaty" klimatach"

U ciebie w 10 D jesli pamietam, wiec na arenie publiczne lub zeyczajnie jako ambicjami.

"Byc maksymalnie perfekcyjnym to moja ambicjami"- cos w tym stylu.

Ale Malo sie udzielasz- chyba nigdy nie weryfikujesz niczego, a-drogi Sydoniuszu, do tego rowniez sluzy to forum.

Moze czas byc, ehem, bardziej skrupulatnym I odpowiedziec czasem osobom ktore pytasz?...

Guest Jaglanka

Mars w pannie to pracuś i dobry analityk, u mężczyzny da także zaradność życiową i opiekuńczość - choć raczej taką w czynach, ściśle praktyczną.

To proste-Mars daje nadaktywnosc, czy nadmiar energii a w Pannie, po prostu w pannowaty" klimatach"

U ciebie w 10 D jesli pamietam, wiec na arenie publiczne lub zeyczajnie jako ambicjami.

"Byc maksymalnie perfekcyjnym to moja ambicjami"- cos w tym stylu.

.

Z tą maksymalną perfekcją to jest raczej prawda, aczkolwiek to przyszło dopiero z wiekiem. Sądzę, że to raczej wynik uwarunkowania, które ładnie koreluje z tą konfiguracją.

Ale Malo sie udzielasz- chyba nigdy nie weryfikujesz niczego, a-drogi Sydoniuszu, do tego rowniez sluzy to forum.

Moze czas byc, ehem, bardziej skrupulatnym I odpowiedziec czasem osobom ktore pytasz?...

Akurat tutaj nie mogę się z tym zgodzić - na wszystkie odpowiedzi dotyczące mojego kółka dołożyłem swoje "trzy grosze" i zweryfikowałem je. Jeżeli ktoś jeszcze ma wątpliwości, to zapraszam tutaj - może sam się przekonać.

Mars w pannie to pracuś i dobry analityk, u mężczyzny da także zaradność życiową i opiekuńczość - choć raczej taką w czynach, ściśle praktyczną.

I tutaj jest strzał w dziesiątkę :) Przyznaję się bez bicia, że jestem pracusiem i dobrym analitykiem. Na zaradność też nie narzekam. Generalnie, to podejście do życia też mam raczej praktyczne. Także np. o miłości od pierwszego wejrzenia można u mnie zapomnieć. Może to i wada, że wszystko tak najpierw analizuję? A może i nie... :P

Miałam do czynienia z Marsem w Pannie, niestety nie znam dokładnej godziny, mam samą datę. Mało spontaniczności, ostrożność, higiena i bezpieczeństwo :) Mamy trygon Słońc, jego Pluton w trygonie do mojej Wenus, mój Uran w kwadraturze do jego Wenus, kwadratura Saturna z Marsem. Miałam wrażenie, że dla niego najważniejsze jest wspólne dążenie do doskonałości, poprzez ciągłe ulepszanie się :) Krytyczny, mega inteligentny.

Edited by Lee_Loo
Witam,

Ja jestem facetem i posiadam Marsa w Pannie. Jestem ciekaw, co sądzicie o takim zestawie?

Gdybym ktoś chciał "poszperać" w moim horoskopie, to kółko dostępne jest tutaj.

Niby Mars w Pannie, ale za to w sekstylu z Uranem, Jowiszem i Słońcem. Plus koniunkcja z Księżycem. Mimo perfekcjonizmu i dokładności robisz na czuja, instynktownie wiesz jak działać (w takim sensie, że masz jakąś mocną intuicję, stawiam, że elektroniczno-techniczno-programistyczną ;) bo to typowe dla Urana). Jesteś w czymś mocno wyspecjalizowany i odnosisz z tego korzyści. Masz dużo energii, lubisz nietypowe rozwiązania, niekonwencjonalność, Uran na osi to wiadomo, na pewno silny indywidualizm i robisz po swojemu wszystko, tak jak Tobie pasuje. Mimo tej koniunkcji Wenus-Saturn, jesteś asertywny i śmiały. To, co robisz potrafisz robić dobrze i szybko, to jest jakaś Twoja zaleta – szybkość i precyzja. Bardzo dużo ambicji, łatwo osiągasz cele (choć czasem popełniasz błędy). Twój Mars w Pannie nie będzie typowym Marsem w Pannie, bo masz bardzo dużo Urana, a to już sprawia, że pewnie schematyczność jest ok, ale od czasu do czasu jakaś zmiana musi być. Masz bardzo twórcze pomysły.

Kobiety możesz czasem idealizować, chcesz się kimś opiekować, w taki sposób możesz wyrażać miłość.

Edited by Lee_Loo

No tak wladca 5 D w mega praktycznej I do bolu trzezwej Pannie.

I Ksiezyc w Pannie, czyli , jesli mowa o kobiecosci, to tez chlodna I rzeczowa analiza, niz porywy serca.

Niby Mars w Pannie, ale za to w sekstylu z Uranem, Jowiszem i Słońcem. Plus koniunkcja z Księżycem. Mimo perfekcjonizmu i dokładności robisz na czuja, instynktownie wiesz jak działać (w takim sensie, że masz jakąś mocną intuicję, stawiam, że elektroniczno-techniczno-programistyczną ;) bo to typowe dla Urana).

Mogę się z tym po części zgodzić. Instynktownie to postępowałem ostatnio pracując np. z obróbką zdjęć w programie graficznym.

Jesteś w czymś mocno wyspecjalizowany i odnosisz z tego korzyści. Masz dużo energii, lubisz nietypowe rozwiązania, niekonwencjonalność, Uran na osi to wiadomo, na pewno silny indywidualizm i robisz po swojemu wszystko, tak jak Tobie pasuje.

Odnośnie specjalizacji - w zasadzie to jestem raczej typowym człowiekiem renesansu. Także o wąskiej specjalizacji nie może być mowy. Jestem indywidualistą, ale odnośnie rozwiązań to czasami preferuję rzeczy sprawdzone, a czasami chcę spróbować czegoś nowego.

Mimo tej koniunkcji Wenus-Saturn, jesteś asertywny i śmiały.

Nie zawsze i nie w każdej sytuacji. Ale jak ktoś mi nadepnie na odcisk, to potrafię dać nieźle popalić :icon_smile:

To, co robisz potrafisz robić dobrze i szybko, to jest jakaś Twoja zaleta – szybkość i precyzja.

Ja bym to ujął inaczej: robię szybko i dobrze to, co już potrafię i w czym mam doświadczenie.

Bardzo dużo ambicji, łatwo osiągasz cele (choć czasem popełniasz błędy).

To chyba jak każda osoba :icon_smile:

Twój Mars w Pannie nie będzie typowym Marsem w Pannie, bo masz bardzo dużo Urana, a to już sprawia, że pewnie schematyczność jest ok, ale od czasu do czasu jakaś zmiana musi być. Masz bardzo twórcze pomysły.

To akurat jest prawdą, ale czy każdy człowiek nie zmienia się co 7 lub 9 lat? A czy każdy pomysł nie jest w pewnym sensie twórczy (materializacja myśli)? :icon_smile:

Kobiety możesz czasem idealizować, chcesz się kimś opiekować, w taki sposób możesz wyrażać miłość.

:icon_smile:

No tak wladca 5 D w mega praktycznej I do bolu trzezwej Pannie.

I Ksiezyc w Pannie, czyli , jesli mowa o kobiecosci, to tez chlodna I rzeczowa analiza, niz porywy serca.

Prawda, tak jak napisałem wcześniej :icon_smile:

To akurat jest prawdą, ale czy każdy człowiek nie zmienia się co 7 lub 9 lat? A czy każdy pomysł nie jest w pewnym sensie twórczy (materializacja myśli)?

Może to ujęłam niezgrabnie ;) U Ciebie ta kreatywność i pomysłowość jest bardzo duża. A co do zmian - może czasem jakieś nieoczekiwane sytuacje przyciągasz, albo całkowicie zmieniasz coś (pracę, miejsce zamieszkania, relacje)? U Uraników te zmiany są mocniej zaznaczone, przynajmniej podręcznikowo :) Np. coś nagle się zmienia, albo dokonują jakiejś rewolucji w swoim życiu. Wprawdzie u Ciebie MArs i Księżyc w Pannie, Wenus z Saturnem, i Słońce z Jowiszem w Raku, więc nie jesteś jakąś szaloną i nieprzewidywalną osobą :) To ciekawe jak odczuwasz tego Urana na osi?

Guest Jaglanka
Także np. o miłości od pierwszego wejrzenia można u mnie zapomnieć.

To już głównie sprawka zsaturniełej (o mało że co) na maxa wenus ;)

Edited by Jaglanka
Może to ujęłam niezgrabnie ;) U Ciebie ta kreatywność i pomysłowość jest bardzo duża. A co do zmian - może czasem jakieś nieoczekiwane sytuacje przyciągasz, albo całkowicie zmieniasz coś (pracę, miejsce zamieszkania, relacje)? U Uraników te zmiany są mocniej zaznaczone, przynajmniej podręcznikowo :) Np. coś nagle się zmienia, albo dokonują jakiejś rewolucji w swoim życiu.

:icon_smile: Jeśli chodzi o te nieoczekiwane zmiany w życiu i rewolucje to jest to prawda. Widać to bardzo dokładnie po moich zainteresowaniach. Co ciekawe, zmiany te następowały w bardzo krótkim czasie. Aczkolwiek u mnie ma to raczej charakter takiej spirali: dziedzina/zainteresowania A -> nowe dziedzina/zainteresowania B -> powrót do dziedziny/zainteresowania A z zupełnie innym nastawieniem i nowymi doświadczeniami, itd.

Wprawdzie u Ciebie MArs i Księżyc w Pannie, Wenus z Saturnem, i Słońce z Jowiszem w Raku, więc nie jesteś jakąś szaloną i nieprzewidywalną osobą :) To ciekawe jak odczuwasz tego Urana na osi?

Raczej powiedziałbym, że osoby trzecie mogą uważać mnie raczej za osobę nieprzewidywalną, ale nie szaloną. Podchodząc do Urana bardzo podręcznikowo to mogę u siebie wymienić takie cechy jak np: nadwrażliwość, ekscentryczność, wizjonerstwo, a także zainteresowanie w kierunku techniki/nowoczesnych technologii oraz ezoteryki.

• 2 months later...

Mars w pannie zbyt analityczny, drobiazgowy, wcuaz wymaga logicznego tlumaczenia postepowan, na wszystko chce miec dowod a przeciez uczuc nie da sie racjonalizowac.

Mars w raku fajny emanuje cieplem ale dobrze jesli ma cos w ognistych znakach. Lecz niekoniecznie tak jest, moj ojciec marsowy rak nigdy nie pokazywal uczuc uczucia pokazywal w materialny sposob, poza tym wiekszosc planet ma w blizniaku.

Mars w wadze chce kobiete dla siebie ale lubi czarowac inne i obecnosc partnerki mu nie przeszkadza.

Jakiegi marsa lubie? Ciezko stwietdzic bo poznalam wzor na mezczyzne szytego dla mnie na miare i musi miec ktoras z planet osobistych w konkretnych znajach a jakie miejsce dla ktorej byloby najlepsze musialby pokazac czas. Slonce ksiezyc wenus mars - musza byc rozlokowane miedzy skorpionem rakuem ew rybami a baranem strzelcem, cos moze byc w wadze lub pannie. Ogolnie pociaga mnie namietnosc zywiolu ognia, z glebia uczuc wody, odrovina ziemi dla powagi.

A ja zauważyłam u siebie pattern - przyciągam facetów z Marsem w Wadze, a najczęściej Marsem, Plutonem i Saturnem w Wadze. Wolałabym przyciągać więcej facetów z mocnym Strzelcem, no ale cóż ;) To chyba kwestia mojego mocno obsadzonego Wodnika.

Edited by Lee_Loo