Jump to content

Węzły księżycowe

Lee_Loo
 Share

Recommended Posts

Chciałam zacząć dyskusje na temat węzłów. W astrologii współczesnej wiąże się je z karmą, z czymś co albo już przerobiliśmy (południowy), albo mamy do przerobienia (północny). JEdnak czytając teksty tradycyjne zauważyłam, że sprawa jest bardziej skomplikowana. Północny ma naturę Jowisza (powiększa), południowy ma naturę Saturna (pomniejsza). I spotkałam się z dwoma podejściami: w pierwszym południowy jest bardzo szkodliwy i jeśli jest np. w koniunkcji z Saturnem, albo w domu XII, to wzmacnia negatywną naturę tego aspektu, czy domu, z kolei północny powiększa pozytywne działanie planet/aspektów. W drugim podejściu południowy pomniejsza wszystko, nawet maleficzność aspektów/domów, jest takim opróżniaczem, tam, gdzie jest, robi się pusto. Które podejście według was częściej się sprawdza? Czy ma ktoś ciekawe doświadczenia z węzłami?

Ja mam podejscie ze poludniu to "karmiczny" w sensie z przeszlych wcielen.

Tzn u mnie to dziala tak ze "znam to tak dobrze, czuje sie jakbym juz to zrobila setki razy", cos takiego.

Niemalze automatycznie, wlasciwie nic nie musze robic, samo sie dzieje.

I jest takie...latwe ;)

Co wcale nie znaczy ze wychodzi mi to na dobre, wrecz przeciwnie, zawsze jakos zle sie konczy a ja nie wiem dlaczego.

Z kolei polnocny to takie "o, fajnie ,ale co sie z tym robi?".

Jakby "nie znam terenu," nie jestem przyzwyczajona :D

W sensie , nie ze to jest obce, tylko takie...nieznane, nowe ?

Polnocny mam w 5d., Poludniowy w 11.

I rzeczywiscie mialam zawsze mnostwo przyjaciol I taka...latwosc zdobywania nowych.

I zawsze jakos to sie zle konczy, byc moze dlatego ze rzadzi nim.Mars, do tego stopnia ze mam uraz zyciowy I teraz sie blokuje bo"znowu to sie tak skonczy".

I to z obserwacji mi sie potwierdza tez u innych(nie ze zle sie konczy) tylko jedna rzecz , ta z poluniowego jest dobrze znana i "oswojona", a ta z polnocnego "nowa".

P.S Od rana mi chodzi ppo glowie temat wezlow, teraz juz wiem czemu , ha;)

Edited by Koma

Guest Jaglanka
Północny ma naturę Jowisza (powiększa), południowy ma naturę Saturna (pomniejsza).

Tak jest - północny jest beneficzny a południowy maleficzny w swojej naturze. Czy automatycznie przez to jeden "powiększa" a drugi "pomniejsza" to może nie o to do końca chodzi. Na pewno działają zgodnie z naturą tych planet i działają jako ta "dobra" i "zła" karma - adekwatnie do węzła. Ja także czuję podobnie, że południowy znam ale mi szkodzi (i np. takie znajomości gdzie ktoś mi aspektuje kon światła czy osobówki węzeł południowy mi zazwyczaj szkodzą albo okazują się co najmniej kłopotliwe) a północny już bardziej sprzyja (i analogicznie ludzie tacy mi sprzyjają co mi aspektują kon światłem czy osobówką ten węzeł). Ale u mnie i tak sprawa jest bardziej skomplikowana bo do obu węzłów mam trudne aspekty trzech planet a tylko jednej planety aspekt pozytywny - także to i tak wnosi trudność tak w "dochodzeniu" do węzła północnego jak i trudności w takich relacjach co mi te węzły aspektują. Ale na pewno te relacje, które aspektują węzeł północny są budujące a południowy niszczące/ograniczające. Te, które aspektują węzeł południowy to wprost czuję, że ktoś mnie "ścignął" z poprzedniego życia by wyrównać rachunki - jakkolwiek by to nie brzmiało ;)

• 2 years later...
  • Ismer changed the title to Węzły księżycowe
  • 3 years later...

Nie zauważyłem tego tematu na forum, więc czy moje pytanie o węzły na osiach ASC-DSC oraz MC-IC może zostać tu przeniesione?