Jump to content
Chantalka

Kamienie- gdzie kupować

Recommended Posts

Chantalka

Chciała bym skomponować kilka rodzaji kamieni aby mieć swój "talizman". Niby wszystko ok, w internecie znalazłam multum ofert kamieni, które mnie interesują ale skąd mam mieć pewność, że kupując mam doczynienia z prawdziwym, naturalnym kamieniem a nie sztuczną, fabryczną podróbą? Macie może swoje sprawdzone sklepy/hurtownie gdzie bedę mieć pewność, ze kupuję towar naturalny?

 

I czy mozecie polecić mi jakieś godne uwagi książki dotyczące talizmanów i kamieni?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Auril

Jeśli chodzi o kupowanie kamieni, to najlepiej wybiera się je mogąc potrzymać w dłoni, wyczuć ich energię. Jesli masz możliwość odwiedź sklep ezoteryczny, większość z nich ma sklepy internetowe i stacjonarne. Oni sprzedają naturalne kamienie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest SooYoung
Macie może swoje sprawdzone sklepy/hurtownie gdzie bedę mieć pewność, ze kupuję towar naturalny?

 

Najlepiej kupować na giełdach minerałów. Tam masz duży wybór kamieni, możesz się potargować i najważniejsze spotkasz fachowców, którzy Ci doradzą, pomogą i jeszcze mogą podzielić się (częścią) wiedzy.

 

Z tego co widziałam to sklepy ezoteryczne mają w sprzedaż typowe zestawy kamieni i do tego schematycznie opisane, typu kwarc różowy to jest na miłość, a obsydian na ochronę, bo to ma się sprzedawać czyli jest to co jest popularne.

Natomiast jeśli szukasz czegoś co naprawdę zadziała, a nie tylko wpłynie na Twoją psychikę, dając Ci przekonanie że działa, to poszukaj na stronach o minerałach. Wygooglaj sobie symbolikę określonego kamienia, poczytaj różne strony, nie tylko ezoteryczne, warto poszukać i wybrać kamień tylko dla siebie :)

Edited by SooYoung

Share this post


Link to post
Share on other sites
Auril

W dobrym sklepie ezoterycznym sprzedawca umie doradzić nie czytając schematu z opisu. Należy znać przeznaczenie kamienia ale podobnie jak z kartami czy medalionami, uważam że powinno wybierać się je dotykiem bo wtedy czujesz wyraźnie czy to jest dla Ciebie

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ismer
Natomiast jeśli szukasz czegoś co naprawdę zadziała, a nie tylko wpłynie na Twoją psychikę, dając Ci przekonanie że działa, to poszukaj na stronach o minerałach.

 

Jeśli wpłynie na psychikę, to zadziała. To człowiek ma moc stwórczą, w tym wypadku nadając kamieniowi kierunek działania, tzn. energia w danym kamieniu jest - jeszcze "bezkształtna" a ty nadajesz jej formę i w tej formie ona ma zadanie się przejawić się.

 

Fachowców "od działania" jest niewielu, większość kupców, w tym giełdowych, sprzedaje informacje wyczytane z lektur, ale nie wypraktykowane przez siebie, w tym również sprzedawcy ze sklepów ezoterycznych - to są pracownicy, którzy teoretycznie powinni się orientować w temacie nie tylko na podstawie schematów, lecz praktycznie różnie to bywa, bo pasjonat tematu to biały kruk wśród sprzedających.

 

Kupować można na giełdach, na Allegro i na eBay (tu na rynku międzynarodowym jest ogromny wybór a ceny różnorodne) u sprawdzonych sprzedawców; to ma znaczenie przy kupowaniu kamieni "gotowych" tzn. bębniaków, szlifowanych / polerowanych, ponieważ one często są "podrasowane", czyli barwione lub jedne zastępują drugie (np. cytryn sprzedają jako topaz, howlit jako turkus). Jednak na ogół w tej kategorii nie robi się przewalanek, bo skórka nie warta jest wyprawki, ale z drugiej strony sprzedawcy raczej nie informują czy kamień jest barwiony czy nie.

Najczęściej można się naciąć na kamienie udające klejnoty, czyli mające jakąś wartość jubilerską i szlifowane w ten sposób (tzn. tak jak do biżuterii - pierścionków, kolczyków, wisiorów, bransoletek), no ale jeśli komuś zależy, by mieć tego rodzaju kamień szlachetny to powinien nabyć go u jubilera i nie na odległość.

Na giełdach i wystawach minerałów jest teraz najwięcej wyrobów jubilerskich, a naturalnych - surowych minerałów jest stosunkowo niewiele.

No i nie jest to jedynie droga biżuteria, w stylu szlifowanych szmaragdów z Kolumbii ;) jest tam duży wybór kamieni półszlachetnych, tak gotowców jak i komponentów do samodzielnego złożenia.

 

Najlepiej jest dobrać kamień wg swoich odczuć, czyli mając z nim kontakt i / lub posiłkując się jak najmniejszą ilością wyczytanych informacji, najlepiej takich, które opisują samo sedno działania minerału, bez zbędnego wodolejstwa.

Nie polecam informacji pochodzących ze stron sklepów internetowych, lepiej jest kupić sobie 2 - 3 książki traktujące o kamieniach.

 

Lektury na początek:

- S.Sharamon i B.J. Baginski "Kamienie szlachetne a znaki zodiaku"

- R.Marciniak "Uzdrawiająca moc kamieni"

to z tych książek powszechnie ściąga się opisy :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Auegamma

Witam.

 

Ja tam zbieram kamienie które mi się spodobają lub które wpadną mi w oko. Potem sprawdzam do czego można je użyć i stosuje je według tego co odczuje aniżeli tego jaki ktoś dał im opis, bo takie kierowanie się czyimś opisem to jak myślenie że przydrożny kamień przyniesie bogactwo bo znalazło się go we wsi 'Bogactwo'. Można też samemu wpłynąć na własności nawet przydrożnego kamienia, wiec nawet i minerałów nie trzeba kupować.

 

Pozdrawiam,

Auegamma

 

P.S. pisze z komórki z pracy x,D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Eufemia

ja myślę że kierowanie się opisem to nie to samo co ślepe posłuszeństwo czy też wiara w to działanie, ale chyba dobrze jest się orientować w podstawowym działaniu kamienia, które potwierdzają liczne zebrane przez pokolenia doświadczenia. A jeśli jest to wszystko jedno czy wybiorę polny kamień czy coś poleconego przez kogoś to dlaczego nie wybrać tego poleconego skoro i tak zadziała jeśli jak mówisz można wpłynąć na właściwości każdego jednego kamienia? no ale też przecież nie wszyscy umieją "wpływać" stąd są ludzie, którzy pytają innych i z tego co oni powiedzą mogą sobie wybrać jakiś kamyk który się im szczególnie spodoba, jak mówisz: wpadnie w oko.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Auegamma

Witam.

 

Jeżeli te kamienie mają jakieś tam własności to spoko, mi nic do tego. Ale tajemnicą Poliszynela jest fakt iż nikt nie ma pewności że te kamienie spełniają jakąkolwiek rolę, poza zwykłą estetykę lub próżnością. Subiektywnie może i pomagają się wyleczyć z depresji, znaleźć zaginione klucze czy motywować się do wypełnienia pitu, czego nie można powiedzieć o obiektywnych korzyściach, poza wspomnianymi powyżej. Dlatego jeżeli ma się świadomość ograniczeń świadomości to każdy przydrożny kamień będzie tak samo dobry co zakupiony rubin, szafir czy szmaragd. Ale motywacja że zapłaciło się majątek nie za kawałek skały wapiennej a za ezoteryczne własności oczyszczania z toksyn też się czasem przydaje, głównie desperatom, laikom i burżujom.

 

Pozdrawiam,

Auegamma

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ismer

Ja mam pewność, że spełniają inną rolę niż estetyka lub próżność. Co do moich kamieni oczywiście i nie do wszystkich. A wśród nich są nie tylko "rubiny i szmaragdy" ale również polne kamyki, które zbierałam od zarania tego wcielenia, a więc wtedy, gdy nie wiedziałam świadomie "po co" i jakie mają właściwości.

Poza tym niekoniecznie majątkowa motywacja się przydaje, ponieważ większość kamieni jest cenowo dostępna nawet na niezbyt zasobną kieszeń, drogie są kamienie jakości jubilerskiej i kolekcjonerskiej, no ale te akurat zbiera się / kolekcjonuje / posiada w innym niż "ezoteryczny" celu.

 

Percontor: można korzystać z doświadczeń innych a można je samemu gromadzić, to nie ma znaczenia, jeśli ktoś ma dar do współ/pracy z minerałami.

Z drugiej strony świat minerałów to taki sam dobry biznes - w tym dla oszustów - jak każdy inny, czy to ezoteryczny czy nie, i tak samo można dać się wpuścić w kanał, więc też dobrze jest wiedzieć co w trawie piszczy, stąd jednak dobrze jest przeczytać parę książek by się zorientować na ile są zbieżne i jak bardzo nieraz są rozbieżne opisy minerałów i skąd czerpią "wiadomości" sprzedawcy tychże.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...