Jump to content
Sign in to follow this  
Ismer

Inne piramidki

Recommended Posts

Ismer

Odpowiadam tu na pytanie Percontor, żeby nie robić offa w temacie 6 kursu numerologii ;p

 

A jak się liczy te piramidki z imieniem?

 

Na przykład tak:

 

Sumy całościowe (czyli zredukowane do liczby jednocyfrowej i bez rozbijania na składniki) wypisujesz w podanej niżej kolejności (na wzór cykli) i robisz z tego choinkę (czyli obliczasz tak jak białe i czarne szczyty, czyli PZ i Wyzwania)

 

"układ indywidualny" ma pokazywać lata, w których coś się ważnego wydarzy.

 

Imię drugie - nazwisko - imię pierwsze / i suma tego wszystkiego, która jest podstawą do obliczenia trwania tych, lat w ten sam sposób co w choince/

 

Tak samo robi się kombinacje ze spółgłoskami, samogłoskami, miesiącem urodzenia, "karmicznymi królestwami".

 

Szczerze powiem, że "przypuszczam iż wątpię" w trafność tego czegoś, bo systemem trudno to nazwać. Jednak nie stosując tego na co dzień nie mogę stwierdzić, w jakim stopniu jest sprawdzalne, stąd - na razie przynajmniej - wątpię ;)

Jak mówiłam kojarzy mi się to z teoriami W. Zylbertala, które są - jak dla mnie - częściowo przydatne i z tych korzystam, a o reszcie zapomniałam.

Ten sposób znajdziesz u Rekusa, ale że on nie ma zwyczaju podawać co od kogo skopiował, ja zaś nie mam czasu na przekopywanie zaśniedziałych lektur, to na pewno nie powiem Ci skąd ten sposób pochodzi; w każdym razie wędkę masz i jak chcesz to szukaj ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Eufemia

To ja jeszcze dopytam: a co jak nie drugiego imienia? nie robi się choinki?

i to tak ma wyglądać: imię drugie = 3, nazwisko = 5, imię pierwsze = 6 suma

 

9

1

8 2

3---5---6 /suma 5

2 1

1

 

i one trwają tak: pierwszy okres wydarzenia typu 8 , będące pod wpływem 8 przez 31 lat a potem co 9 lat zmiana na kolejne wpływy znaczy będzie to 2, 1 i 9 ? czy tak?

a dół co oznacza wtedy, no bo jak wydarzenia to jak to wszystkie górne i dolne na raz?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ismer

Nie wiem jak konkretnie w tym przypadku to wygląda, bo nie stosuję tych prognoz. Ale przy podobnym rozpisywaniu Nazwy na czynniki była wzmianka, że jak nie ma drugiego imienia, to wtedy za imię drugie bierze się samogłoski a za pierwsze spółgłoski pierwszego imienia (albo odwrotnie albo ten podział jest rozparcelowany na imię i nazwisko).

No nie pamiętam tego, jak będę mieć czas to poszperam.

 

Piramidka dobrze jest obliczona.

Te liczby na górze mówią o ważnych wydarzeniach będących pod wpływem tych liczb w przedziale czasowym, czy będą dobre czy nie to wyniknie z analizy całościowej, po prostu ma to być "idea" - jak masz tą 8 to zainteresowanie jest typu ósemkowego, przeważnie dotyczące spraw finansowych czy władzy (stanowisk, pozycji w społeczeństwie, w rodzinie jeśli to pierwszy szczyt itp) oraz tzw. karmicznych - oddawania i przyjmowania długów, w tym również niematerialnych.

Dół jest przeszkadzający, więc jeśli są to zdarzenia to wywołane "niewłaściwymi cechami", nieprawidłowym podejściem do spraw sygnalizowanych przez liczby tam się znajdujące (jak każdy dół) itp. i ma tym większą wagę, im więcej odpowiedników znajdzie się na górze, bo i takie kwiatki się zdarzają.

Może też być tak, ze nie będzie "ważnych wydarzeń" zewnętrznie ale mogą być znaczące wewnętrznie, mieć wpływ na psychikę, na zdrowie.

No i trzeba brać pod uwagę prognozy główne, przede wszystkim choinkę oraz lata osobiste.

 

Percontor, odnoszę wrażenie, żeś Ty wybrała sobie nick dokładnie zgodny z Twoją dociekliwością :biggrin:

 

Może reaktywuję ten sposób w celu czynienia obserwacji... xd

Share this post


Link to post
Share on other sites
Eufemia

Percontor, odnoszę wrażenie, żeś Ty wybrała sobie nick dokładnie zgodny z Twoją dociekliwością :biggrin:

Może reaktywuję ten sposób w celu czynienia obserwacji... xd

 

Dzięki :)

Skąd wiesz? ;p

lubię wyjaśniać coś do końca bo to zmniejsza możliwość popełnienia błędu. Ale w sumie te piramidki wszystkie są chyba bardziej wróżebne niż logiczne a sama podstawowa choinka to też, przecież opiera się nie na wiedzy o liczbach znaczy w stylu pitagorejskim czy chaldejskim tylko jest koncepcją nowożytną i w zasadzie na czym się to opiera?? - bo nie jest to system jednolity a suma różnych idei raczej. Jak to widzisz?

ja też sobie to rozpiszę na siebie tą piramidkę i wyniki wrzucę tu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ismer

Wiem, bo uczyłam się i słyszałam w otoczeniu nie tylko lingua Latina vulgaris ale też Lingua Latina i trochę z tego jeszcze pamiętam :tongue2:

 

O tym na czym opiera się koncepcja choinki może będzie w innym temacie, to też zależy od moich mocy przerobowych, nie siedzę nad ezo i przy kompie 24 h na dobę ;)

W każdym razie masz rację, że jest to wynikiem studiów na różnymi dziedzinami wiedzy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...