Jump to content

Nowy horoskop, 13 znaków?


goodchoice
 Share

Recommended Posts

Witam serdzecznie! Właśnie przeczytałam artykuł, w którym napisano, iż NASA unowocześnia horoskop. Dodany ma być 13 znak "Wężownik", a pozostałe mają być przesunięte o miesiąc. W sumie mój znak (Lew) się dla mnie nie zmienia, ale ogólna zmiana jest dość duża. Zapraszam do dyskusji czy takie unowoczesnienie jest potrzebne i jak dostosować się do zmiany zodiaku w przypadku jej zajścia? Tutaj link do artykułu:NASA zmieniła znaki zodiaku: nowe znaki zodiaku

Link to comment
Share on other sites

  • Administrator

No cóż, powiem tak: NASA może zmieniać co chce, ale nie horoskop, bowiem interpretacja horoskopu nie leży w zasięgu zainteresowań astronomicznych. Astrolodzy opierają się na symbolice i dalej opierać się na niej będą.

Kto chce niech dyskutuje, temat Wężownika, podobnie jak zjawisko precesji był już wiele razy poruszany przez laików, którzy o zasadach rządzących astrologią wiedzą tyle, co mrówka o ekskrementach; łazić po nich może ale i tak nie wie, co to jest ;)

W sumie to taki ogórkowy temat, poruszać może niezorientowane umysły "miłośników astrologii", lecz dla profesjonalisty ten temat po prostu nie istnieje.

Link to comment
Share on other sites

Mnie się to nie podoba bo według nowego jestem Baranem, a ja się Baranio nie czuję ;)

Wyobrażam sobie panikę wśród miłośniczek horoskopów... "Boshe, w horoskopie mówili żebym wyszła za Wodnika a on od dziś jest Lwem, muszę się rozwieść" :D

ahhh ...

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedzi. Szczerze uważam, że taka zmiana jest niepotrzebna i też wątpiłam czy ktoś na dobrym poziomie astrologicznym by się do niej dostosował. Pomyślałam jedynie, że jeśli szukać jakiś odpowiedzi to tu, a nie od kogoś kto powie tylko "tak napisano, więc tak będzie" ;) Gdybym ja nagle "zmieniła się" w Pannę to pozostałoby się tylko śmiać. A ogólnie lat astrologicznych obserwacji uważam, że nie da się zmienić jednym artykułem. Pozdrawiam :)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrator

Ale to nawet nie jest artykuł - to jakiś krótkometraż obliczony na wejścia internautów.

Natomiast swego czasu było sporo dyskusji związanych z wymienionymi tematami, gdzie astrolodzy tłumaczyli punkt po punkcie jak takie "newsy" mają się do praktyki astrologicznej. Nie pamiętam gdzie to było, ale na pewno nie tylko na jednym portalu. Ale po raz pierwszy usłyszałam to dość dawno, bo pamiętam, że taką "rewelację" przyniósł na zajęcia jeden z uczniów, a szkołę skończyłam wieki temu xd.

Link to comment
Share on other sites

"Boshe, w horoskopie mówili żebym wyszła za Wodnika a on od dziś jest Lwem, muszę się rozwieść" :D

ahhh ...

 

Ja byłam już w 1. poście uspokojona informacją Goodchoice, gdyż mój mąż też jest zodiakalnym Lwem..za Wodnika to bym w życiu nie wyszła, a jak przez "przeoczenie", to bym się już dawno rozwiodła ;)

Moim zdaniem może coś w tym być, tak jak w każdej plotce jest ziarnko prawdy, ale czy to ma taki wymiar, jak podany w tym artykule, to wątpię. Porównując rodzinę i znajomych, to mnie wychodzi, że nie.

Sama też widzę, że nie mam wiele z Bliźniąt..wręcz przeciwnie! Mój znak (Rak), to i owszem..choć widzę ogólnie spore różnice pomiędzy Przedstawicielami tego samego znaku, a w kontekście, która jest to dekada danego znaku.

Link to comment
Share on other sites

Pytanie czy w ogóle rozumiemy, o czym chcemy dyskutować ?;)

Cytat z Piotra Gibaszewskiego

". Dla porządku i w skrócie... Zodiak to pojęcie astronomiczno-matematyczne. Zodiak NIE JEST związany z gwiazdozbiorami – przynajmniej w europejskiej tradycji astrologicznej. Znak zodiaku to 1/12 ekliptyki, czyli drogi niebieskiej po której wędrują planety (wraz ze Słońcem i Księżycem) i zaczyna się znakiem Barana w dniu wiosennej równonocy. Gwiazdozbiory to mityczno-romantyczne luźne nieforemne skupiska gwiazd, którym ktoś kiedyś nadał barwne nazwy. Na ekliptyce jest 13 gwiazdozbiorów. Było ich 13 i jest nadal. Każdy kto ma choćby minimalne pojęcie o astronomii wie o tym doskonale. Tym trzynastym jest gwiazdozbiór Wężownika między Skorpionem i Strzelcem. W europejskiej tradycji astrologicznej uznajemy zodiak tropikalny. Hindusi uznają ten "gwiazdowy". Około 2,5 tys. lat temu, gdy nadano ostateczny wygląd zodiaku, znaki zodiaku mniej więcej pokrywały się z gwiazdozbiorami. Na skutek zjawiska tzw. precesji dnia równonocy, gwiazdozbiory przesunęły się na tle zodiaku. Zjawisko to jest dobrze znane. Wiedzieli o tym nie tylko dziennikarze Interii i naukowcy NASA, ale również Egipcjanie i Babilończycy 2-3 tys. lat temu. Znaków jest 12. 12 jest symetryczną liczbą podzielną, więc Babilończycy i Grecy stworzyli harmonijną strukturę dwunastkową. Tak jest i będzie. Amen! A jak ktoś chce mieć 13 znaków zodiaku i 13 godzin na cyferblacie zegarka - to życzę doskonałej zabawy. Cały temat to ciągle odgrzewany kotlet. Sensacja ta "wybucha" mniej więcej co pół roku."

 

I potwierdzam-astrologia indyjska troszkę inaczej oblicza przebywanie planet w znakach (najprosciej mowiac-sa jakby "cofniete" kilkanascie stopni I...wedlug mnie blednie ;)

Sprawdzilam wiele razy- ta metoda nie sprawdza sie.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...