Skocz do zawartości

kody, wzorce i niejasne zachowania z dziecinstwa


Dirty

Rekomendowane odpowiedzi

Obserwujac wlasne dziecko przypomnial sobie swoje wlasne zachowania ktore obecnie mnie zadziwiaja. Zastanawiam sie czy moga wskazywac na podloze... czegokolwiek! Lubie poznawac soebie a dziecinstwo to ogromnezrodlo wiedzy o nas

Psychologowie zwracaja uwage na rysunki dzieci zaczne moze wiec od tego. Mialam pelna rodzine nawet wielopokoleniowa a często rysowalam samotne matki w malych biednych domach, rysowalam plany mieszkan z szczegolowym wyposazeniem , to dosc dziwne jak na dziecko. Rysowalam dla nich jedzenie zeby nie byli glodni i cieple ubrania. Bardzo chcialamoec dziecko juz odkad sama nim bylam, smulam wyobrazenia o nim ale nigdy nie bylo w nich meza, vhoc jako dziewczynce podobali mi siechlopcy i niejednokrotnie bylam zairoczona.Do tego sama zawsze bylam wiecznoe glodna choc w domu go nie brakowalo pozywoenia, najadalam sie do bolu brzucha wszystkim co bylo pod ręką. Zastanawiam sieczy to drugie nie bylo zwiazane z tym jak moja mama przechodzila ciążę - nie mogla jesc wymiotowala, bylam potem krotko jarmiona naturalnie bo pokarm zanikl. Tyle sie teraz mowi o wplywie zycia plodowego..

Co mnie jeszcze zastanawia - bylam bardzo wrazliwa ale gdzies tam w podswiafpmosci czulam jakis rodzaj przyjemnosci gdy ktos mnie zranil i moje uczucia ( choc nigdy nie gralam cierpietnicy wszystko odgrywalo sie wewnątrz mnie). Czasem cos wewnątrz mnie kazalo mi zrobic powiedziec cos zlego nie wlasciwego, ale to chyba raczej wynik tlumienia przez rodzine mojej natury wymaganie posluszenstwa itp. Co ciekawe czulam pewnego go rodzaju obrzydzenie do ludzi innych ras ale za to bardzo pociagaly mnie rozne kultiry w swej pierwotnej formie, a do niektorych czul nieuzasadniona niechęć. Czy cos z tego da sie wyczytac? Prosze o sugestie ;-)

Edytowane przez Dirty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...