Skocz do zawartości

Gwiazda-Sygnifikator osoby?


kirsty16

Rekomendowane odpowiedzi

Za bardzo nie można pisać o rozkładach nieweryfikowalnych w dziale pomoc w interpretacji, więc mam nadzieję że nic się nie stanie, jak zapytam tutaj. :)

Nurtuje mnie cały czas jedna karta, która nie jest dla mnie dość łatwa w zrozumieniu, a chodzi mi o "GWIAZDĘ". Często powtarza się w rozkładach o kontakty z płcią przeciwną a jak :P i reprezentuje mnie, np. jak mnie widzi ten chłopak, jak mnie ktoś odbiera, co do mnie czuje, jaki mam na niego wpływ, albo też jakie na kimś sprawiłam wrażenie niekoniecznie facecie.

 

Śmiało, więc mogę powiedzieć, że ta karta jest sygnifikatorem mnie, że nie jestem żadną królową buław, cesarzową, królową kielichów, kapłanką, ale właśnie taką gwiazdką.

 

Czym więc właściwie różni się ta karta od reszty z grupy tzw. kobiecych, co ona reprezentuje, czego wcześniejsze nie posiadają. Czemu nie jestem np. kapłanką, a właśnie Gwiazdą?

 

A że karta odnosi się często do mojego wyglądu, jak i charakteru, to swoją interpretację widzę tak:

Jestem odbierana jako osoba wyglądająca młodo jak na swój wiek, bardzo kobieca, delikatna, wrażliwa, niewinna i czysta (naga kobieta), lekko bujająca w obłokach, ale też inspirująca i wzbudzająca zaufanie, bardziej platoniczna przyjaciółka niż żona, kochanka, taka dobra dusza.

 

Bardzo chętnie się dowiem, co Wam pokazuje ta karta, bo chciałabym lepiej wykorzystać jej dobrodziejstwa, no i lepiej poznać siebie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ogólnie o karcie możesz chociażby przeczytać tu -> http://www.ezoforum.pl/arkana-wielkie/3310-17-gwiazda.html

 

Czemu nie jestem np. kapłanką, a właśnie Gwiazdą?

No cóż... można by też zapytać dlaczego jesteśmy tym kim jesteśmy. Widocznie masz takie cechy a nie inne, inni postrzegają Cię tak a nie inaczej.

 

Dla mnie Gwiazda to nadzieja, może trochę taka jakby "eteryczna" osoba. Przyciągająca, mogąca się podobać... ale też jakby za wysokie progi dla nas. Ktoś z jakiegoś powodu nieosiągalny, możemy o nim tylko pomarzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Maestro

 

 

A że karta odnosi się często do mojego wyglądu, jak i charakteru, to swoją interpretację widzę tak:

Jestem odbierana jako osoba wyglądająca młodo jak na swój wiek, bardzo kobieca, delikatna, wrażliwa, niewinna i czysta (naga kobieta), lekko bujająca w obłokach, ale też inspirująca i wzbudzająca zaufanie, bardziej platoniczna przyjaciółka niż żona, kochanka, taka dobra dusza.

 

I bardzo dobra interpretacja. Ja też często w tej karcie wychodzę jako odp.na pytanie jak mnie ktoś postrzega (lub w 7 kielichów), w innych kobiecych kartach rzadziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w miarę radzę sobie z tym tarotem. ;) Eteryczność też mi pasuje, oraz sprawianie osoby jakby magicznej, bajkowej, co pasuje do mojej obecności na tym forum.

Kapłanka w przeciwieństwie do Gwiazdy, to byłaby kobieta starsza, dojrzalsza i mniej przystępna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kapłanka to też kobieta młoda, tutaj chodzi o tajemnicę - ukrywanie się, a to nie ma związku z wiekiem.

To dystans i oziębłość, zamykanie się na relację, a to spotykamy w każdym wieku. Widocznie nie przejawiasz takich zachowań.

 

Karta Gwiazdy to uroda i dbałość o siebie. Wszystko co medialne, co dobrze wygląda i jest atrakcyjne dla oczu.

Jeśli wychodzisz w karcie Gwiazdy tzn. ze jesteś bardzo dobrze odbierana przez otoczenia a zwłaszcza mężczyzn.

Gwiazda nie jest niewinna, jest wyzwolona, pewna siebie bo zna swoją wartość i wie jak się zaprezentować.

Niewinność to domena Kapłanki, bo ta nie zna zalet wyzwolenia i dlatego ceni sobie cnotę bo to jest jej skarb. Kapłanka jest skryta.

Dla karty Gwiazdy skarbem jest jej ciało i to że jest za to podziwiana i doceniona. W Gwieździe mamy przecież wszelkie zabiegi upiększające, a także sport i dobre zdrowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że zabiegi upiększające pasowały mi zawsze do Cesarzowej. Gwiazda na karcie jest naga, czyli jakby rezygnowała z podkreślania urody, ale opinia, że kapłanka jest tajemnicza, a gwiazda, bardziej otwarta, tzn. mniej się chowa, rozjaśniły mi różnice tych kart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...