Skocz do zawartości

Wróżba z jesiennych liści


Makrela

Rekomendowane odpowiedzi

  • Ekspert

Jesień jest tą porą roku, kiedy najłatwiej można zinterpretować magiczne znaki przyrody.

Ujawniają się one między innymi w kształtach i kolorach liści.

Przepowiadanie przyszłości z jesiennych liści oparte jest na starym przekonaniu, że w naturze ukryta jest nie tylko tajemnica całego świata, ale także losy poszczególnych ludzi.

 

Jedną z metod wróżenia z kolorów liści możesz posłużyć się podczas spaceru w parku lub w liściastym lesie.

W tym celu wybierz się na spacer sama, by nikt cię nie rozpraszał.

Wybierz miejsce spokojne, które jest rzadko uczęszczane i przykryte większą ilością liści.

Kiedy już znajdziesz odpowiednie miejsce stań i skup się na wróżbie: wycisz się, spróbuj przez chwilę o niczym oprócz wróżby nie myśleć. Możesz skupić się na sprawie najbardziej cię interesującej, w tym wypadku liść wskaże odpowiedź przeznaczoną dla tej konkretnej sprawy.

Spójrz prosto przed siebie, tak jakbyś patrzyła w czyjeś oczy, zrób kilka kroków w przód - pamiętaj by nie patrzeć na liście. Potem schyl się i szybko, bez zastanowienia i bez patrzenia na liście uchwyć w dłoń jeden z nich.

 

Jeśli podniosłaś liść

 

- czerwony oznacza to, że możesz spodziewać się wszystkiego dobrego.

Jest to najpomyślniejszy znak w tej wróżbie.

Teraz powinno ci się powieść w miłości lub w innych sprawach, które są dla ciebie ważne.

Jeśli jesteś teraz nieszczęśliwie zakochana, liść ten zapowiada, że twoje cierpienia się skończą. Może to oznaczać nie tyle zmianę uczuć dotychczasowego obiektu westchnień co poznanie kogoś innego - trafisz na takiego człowieka, którego pokochasz całym sercem i będzie to uczucie odwzajemnione.

Jeśli liść ma ładny kształt, wzmacnia to pozytywną wymowę wróżby.

 

- żółty oznacza to, że twoje życie zawodowe będzie stabilne, nawet jeśli nie będziesz pracować w wymarzonym zawodzie to nie stracisz pracy, a jeśli tak się zdarzy - z różnych przyczyn - to nie na dłuższy czas, szybko znajdziesz inną.

Im liść ładniejszy tym lepiej przedstawiać się będą sprawy zawodowe i płacowe.

Natomiast w uczuciach liść żółty wróży nieporozumienia w związku istniejącym, zaangażowanie się w związek, który przyniesie rozczarowanie lub bycie singlem przez dłuższy czas, ale ostatecznie wszystko skończy się dobrze.

Niektórym wróży wyzwolenie od niedobrego związku, jeśli taki istnieje, innym porozumienie jeśli się kłócą, a singielkom znalezienie odpowiedniego partnera po dłuższym wyczekiwaniu.

 

- brązowy (ale nie przez zwiędnięcie!) oznacza, że spotkasz szczęście (sukces, powodzenie) tam, gdzie się tego najmniej spodziewasz

Zostaniesz doceniona, czy to w pracy czy w rodzinie.

Ten liść zapowiada zmiany na lepsze i / lub ustabilizowanie się danej sytuacji.

Ty lub lub członek twojej rodziny może odnieść znaczący i/ lub trwały sukces, zrealizować marzenia, plany.

Zwiędły brązowy liść oznacza sytuację przeciwną.

 

- pomarańczowy oznacza życie "kreatywne", pełne zaskakujących niespodzianek i zbiegów okoliczności. Twoje plany, nawet te poważne, będą się zmieniały jak w kalejdoskopie.

Możesz mieć poczucie, że nie panujesz nad własnym życiem - tyle w nim zmian, ale zmiany te będą korzystne dla ciebie.

 

- zielony zapowiada "pecha" - niepowodzenie, nieprzyjemności, kłopoty, jakiś kryzys, przeważnie partnerski lub w pracy.

Im liść jest bardziej zdeformowany (postrzępiony, porwany, zwiędły itp.) tym będą one poważniejsze.

Ale: im żywsza jest barwa liścia (co jesienią już nie jest to tak oczywiste jak wiosną) tym bardziej zapowiada szybszy / łatwiejszy sposób (możliwość) pokonania tych kłopotów.

 

Gdy liść jest pomyślną wróżbą, zabierz go do domu.

Będzie pełnił rolę talizmanu - wzmocni spełnienie się wróżby.

Możesz go wkleić do mapy marzeń albo po prostu przykleić do kartki papieru, tak jak w laurce. Dbaj, by się nie zniszczył.

Gdy liść jest niepomyślną wróżbą spal go, dziękując sile Natury za ostrzeżenie.

To osłabia siłę działania niepomyślnej wróżby.

  • Lubię to! 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Ekspert

Trafił mi się ładny brązowy listek. No ciekawa jestem czy wróżba sie spełni...

a jaki jest czas, określony jakoś czy jak się pomyśli np. czy w ciągu pół roku albo 3 tygodni spełni się to o czym pomyślałam? bo jakoś tak bez intencji czasowej pomyślałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Podniosłam żółty, ciekawe czy się sprawdzi :)

Sprawy zawodowe są stabilne i cieszy mnie, że liść mówi o dalszej trwałości, ale zawirka związkowa to mi się mniej podoba. Jak co się wydarzy to wrócę z weryfką :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • Moderators

Minął miesiąc, może jeszcze za wcześnie by mówić o całkowitym finale mojej sprawy, ale już dziś mogę powiedzieć, że ta liściasta wróżba spełniła się w bardzo ważnej dla mnie części. A nawet jak i finał byłby nie taki jak bym chciał, to i tak już nie ma to większego znaczenia niż to, że może mi jedynie trochę popsuć humor. To co ważne jest już ustawione jak chciałem, victoria! Czerwone wygrywa! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...