Jump to content

Zmarły tata i dawny dom


Katarzyna30sa
 Share

Recommended Posts

Często śni mi się mój stary dom gdzie spędziłam dzieciństwo. Zawsze jak o nim śnię to mieszkamy tam z mamą jak gdyby nic. Co co może oznaczać? Drugi sen to. Często śni mi się mój zmarły tata. Sny są do siebie podobne chodź jest różna sceneria. Zawsze jednak mam ten sam przebieg. Najpierw tata umiera, potem wraca do nas jak gdyby nic cały i zdrowy. Jest z nami jakiś czas ale potem odchodzi. W ostatnim jednak coś się zmieniło, bo okazało się że tata ma nową partnerkę, a z nami już nie chce być. Od tego snu już o nim nie śnię. Co to może znaczyć?

Link to comment
Share on other sites

Jakie emocje towarzyszą Ci gdy myślisz o swoim starym domu? Czy kojarzysz go ze spokojem, miłością? Czy może wręcz przeciwnie? Jak to się ma do Twojej obecnej sytuacji emocjonalnej? - spróbuj to rozpatrzyć pod tym kątem.

 

Sny o tacie... Jakbym czytała o swoich snach. W tym roku straciłam bardzo bliską osobę z rodziny i ciągle mi się śni, codziennie, że ona wraca do nas jak gdyby nigdy nic i życie toczy się dalej, tak jak toczyło. Niestety u mnie nie ma jeszcze tego zwrotu akcji, że ta osoba od nas odchodzi tak jak u Ciebie. Moim zdaniem to dobry znak, może dusza taty znalazła spokój i zajęła się "nowym życiem" (jeśli ktoś wierzy w reinkarnację) bądź po prostu znalazła spokój na tamtym świecie (jeśli ktoś wierzy w "niebo" i życie po życiu po tamtej stronie) - zależy jakie są Twoje przekonania co do tematu.

Ja natomiast uważam, ale to tylko moje zdanie, że sny takie jak nasze oznaczają że dusza zmarłej osoby przeżywa różne wersje rzeczywistości, tak jakby nie umarła albo tak jakby wróciła do żywych a my to wychwytujemy.

Mam też sny, które są specyficzne. Ciężko to opisać, ale są jakby inne i w tych snach wiem, że ta najukochańsza osoba mnie odwiedziła. Udaje mi się czasem z nią porozmawiać i ciągle otrzymuję te same informacje - że trzeba cieszyć się życiem, nie przyjmować wszystkiego tak całkiem serio, że należy zrobić wszystko by odnaleźć w sobie szczęście a przede wszystkim nie rozpaczać i żyć dalej. Może się oswoiłaś z takimi myslami po śmierci taty więc przyśniło Ci się, że odszedł bo jest już spokojny, że dasz sobie radę?

Odszedł do innej partnerki - rozpatrz to pod kątem tego, że taki był jego wybór w śnie, chciał być szczęśliwy, znalazł miłość a jednocześnie wie, że sobie poradzisz i już zwyczajnie nie może Cię fizycznie wspierać.

 

Mam nadzieję, że to trochę pomoże :-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...