Jump to content

Uroda z Księżycem w tle


Recommended Posts

Guest Jaga_Wiedzma

Oto jeszcze jeden z moich artykułów z cyklu "Porady Wiedźmy Jagi"

 

 

Nasz satelita – Księżyc - ma wpływ na wiele zjawisk zachodzących na naszej Planecie. O jego oddziaływaniu na ruchy wód oceanicznych, przypływy i odpływy wie chyba każdy. Ale Księżyc oddziałuje nie tylko na wielkie zbiorniki wodne. Podobnie działa na mniejsze zbiorniki takie jak jeziora, rzeki, stawy oraz na .... rośliny i zwierzęta. A człowiek? W końcu my ludzie też jesteśmy istotami, które w około ¾ składają się z wody.

A jaki wpływ ma ten Satelita na naszą urodę. Okazuje się, że spory, bowiem zabiegi pielęgnacyjne wykonywane w odpowiedniej fazie Księżyca olśniewają efektem długi czas.

Oto kilka przykładów, co jest dla nas najlepsze gdy Księżyc jest w Pełni (widoczna cała tarcza księżyca), a co kiedy jest w Nowiu (Księżyc jest zupełnie niewidoczny).

 

PRZYBYWAJĄCY KSIĘŻYC I PEŁNIA: dni przed pełnią i sama pełnia są idealnym czasem na wszelkie zabiegi kosmetyczne związane z odżywianiem, wzmacnianiem i szybkim odrastaniem. Teraz jest więc odpowiednia pora na wizytę u fryzjera. Podcięte w tym czasie włosy szybciej odrosną i będą mocniejsze. Trwała ondulacja dłużej się będzie trzymała, podobnie jak farby i szampony koloryzujące, które dodatkowo będą intensywniejsze. W tych dniach lepiej się wchłaniają wszelkie maseczki odżywcze, witaminowe „zastrzyki” dla skóry i włosów. Kojące okłady na oczy też najlepsze efekty przynoszą w tych dniach. Dodatkowo przed pełnią (najlepiej od nowiu do pełni, kiedy Księżyca przybywa) możemy zastosować dietę wzmacniającą organizm. Teraz lepiej będą przyjmowane wszystkie witaminy i składniki mineralne. Ale uwaga: teraz łatwiej tyjemy. Pełnia natomiast jest dobrym dniem na przeprowadzenie leczniczej głodówki.

 

UBYWAJĄCY KSIĘŻYC I NÓW: to najlepsza pora na pozbywanie się defektów urody. Od Pełni do Nowiu możemy z dużym powodzeniem pozbywać się trądziku, wszelkich wyprysków i przebarwień skóry, łatwiejsza też będzie walka z celulitem. W tych dniach możesz bezpiecznie poddać się operacji chirurgicznej (rany szybko się goją i szybciej można zatamować krwotoki) czy kosmetycznej, gdzie konieczna jest interwencja skalpela (np. usunięcie brodawek).

Od Pełni do Nowiu możemy też z powodzeniem wykonywać zabiegi depilacyjne. Usunięte w tym czasie włosy nie odrastają tak szybko, są słabsze. Zabiegi nie są też bardzo bolesne.

Ubywający Księżyc jest sprzymierzeńcem w walce z nałogami, teraz będzie nam znacznie łatwiej zerwać np. z paleniem. Wszelkie diety cud stosowane w tym czasie naprawdę czynią cuda i łatwiej ubywa nam zbędnych kilogramów. To także dobry okres do pozbycia się z włosów łupieżu.

 

O wpływie Księżyca na nasze zdrowie i urodę wiedzieli już starożytni mędrcy, wiedziały to nasze babcie, wiedzą to zwierzęta. Upiększające kuracje w blasku Srebrnego Globu zalecały Czarownice, teraz zalecają je kosmetyczki i fryzjerzy. Może więc warto spróbować?

 

Dla zainteresowanych tym tematem podaję link do strony z kalendarzem Księżycowym. Sa tam wszystkie cykle Księżyca na kilka lat, 2009 rok też tam jest :D

Kalendarz faz Księżyca

Link to post
Share on other sites
  • Ismer pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych.