Skocz do zawartości

Wybór profilu w liceum


goodchoice

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm, wybacz, że jadę teraz trochę poza tematem, bo pewnie prosisz o interpretację astrologiczną w kierunku predyspozycji, ale tak na zdrowy rozsądek to biol-pol to dziwny tworek. Profile mają za zadanie przygotować do rozszerzonej matury z danych przedmiotów, a więc i do łatwiejszego dostania się na odpowiedni kierunek studiów. Powinnaś się przede wszystkim zastanowić na tą kwestią, albo chociaż nad tym, czy wolisz nauki ścisłe czy humanistyczne. Mimo wszystko połączenie humanistycznego i w sumie ścisłęgo przedmiotu jest trochę bez sensu, bo zazwyczaj tam, gdzie wymagają rozszerzonej biologii nie potrzebują polskiego i vice-versa, albo chcą jeszcze czegoś rozszerzonego dodatkowo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie czuję się bardziej humanistką, ale trochę obawiam się historii w liceum, bo mam problem z zapamiętaniem dat, a koleżanki na tym profilu same przyznają, że jest ciężko. Dalszą przyszłość wiąże z językiem polskim lub jakimś zajęciem artystycznym, ale za nim wybiore się na studia to muszę niestety wybrać coś z wyżej wymienionych profili bo tylko te są w liceum w moim mieście :l Profil polbiol nazywa się "psychologiczny", więc rozważam czy iść w tę stronę czy jednak pol-hist-ang.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wybierzesz profil psychologiczny to mocno zawęzisz swoje możliwości.

Do biologii lepiej dobrać chemię i fizykę. Jeśli masz dobrego nauczyciela i chęci to nie jest to wcale ani trudne ani straszne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. :) Chyba jednak pomęczę się z tą historią i angielskim, bo głównie chodzi mi o profil z rozszerzonym j.polskim. Fizyka odpada. Mam problem z naukami ścisłymi, ale nie wybieram humanistycznej drogi "bo będzie łatwiej", lecz dlatego że dobrze się w tym odnajduję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

goodchoice zadałaś pytanie horarne - sęk w tym, że są to dwa pytania.

Tutaj praktycznie nie ma pytania "czy" ponieważ żeby na nie odpowiedzieć trzeba poszukać odpowiednich domów dla dwóch opcji (pytań) - a jaki jest dom dla profilu polski-biologia i jaki dla profilu polski-historia-angielski? obawiam się, że niestety jeden. I na pewno nie był przewidziany w czasach tworzenia reguł astro horarnej xd

Oczywiście, że skoro dochodzą nowe pojęcia dla spraw i rzeczy, których wtedy nie było, to muszą być utworzone odpowiedniki współczesne, jednak konia z rzędem temu, kto wie gdzie to pytanie wsadzić: czy na asc, czy do 3 d jako szkoły średniej, czy jeszcze gdzie indziej - ale i tu pojedyńczo - nie da się tego załatwić inaczej.

 

Druga strona medalu to taka, że lepiej byłoby zajrzeć w Twój natal i zobaczyć, do czego masz inklinacje, co prawda tu też niełatwo, bo wiodący jest polski, a i Ty wolisz humanistykę, no ale od biedy można by spojrzeć, czy nauki przyrodnicze są czymś dla Ciebie absolutnie niedostępnym ;) to też nie jest zbyt łatwe do określenia, bo są to szczegóły, no ale można.

 

Poza tym jeśli czujesz się humanistką, to profil polski - historia - angielski jednak na zdrowy rozum byłby lepszy, nawet jeśli nie pamiętasz dat - dla chcącego nie ma nic trudnego, będziesz miała okazję wypróbować techniki wspomagające pamięć, szybkie i efektywne uczenie się;p Kursy NLP są raczej drogie, ale nie jedyne, zawsze coś się znajdzie.

 

Kolejna opcja to karty lub inne techniki wróżebne, ale... no cóż, opieranie ważnego wyboru na wróżce to bywa ryzykowne. Musisz mieć pewną i zaufaną osobę, jeśli zamierzasz dokonać wyboru na takiej podstawie, ale też wróżba może być podpowiedzią, wskazówką z której możesz ale nie musisz skorzystać; chodzi mi o to, czy odp. wyroczni jest zgodna z tym co czujesz w głębi serca, z tym co naprawdę Cię interesuje.

Zresztą jeśli Ci ta biologia nie podchodzi a chcesz pełną humanistykę - to nie oglądaj się na wyrocznie, zrób jak Ci serce dyktuje, bo to Ty masz mieć satysfakcję ze swego życia. Jak naprawdę szczerze tego chcesz - to dasz radę nawet z tymi datami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzę na Twój natalny, Merkury w Pannie, czyli swoim znaku :). Kwadratura Merkury- Mars, to aspekt nerwowości, podobnie opozycja Słońce- Uran. Poza tym nie widać jakiś przeszkód w nauce.

Masz ładny trygon powietrzny utworzony przez Księżyc, Saturna i Urana, to bardzo fajna figura, żywiołem jest powietrze, a ono ma związek z intelektem :).

 

Jeszcze miejsce urodzenia podaj ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie znam się za bardzo na astrologii ale...... Ja to tak patrzę na to kółko i coś mi mówi że na coś z socjologią by ci pasowało iść. Jakaś psychologia społeczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to spróbuję zawód Ci przepowiedzieć :P

 

Słońce na MC, możesz kiedyś pełnić funkcję jakąś publiczną, w jakimś stopniu być w centrum uwagi. Trygon Mars- Słońce sprawia, że energii Ci nie zabraknie.

Patrzę na dom VI ( praca)- władca Mars, a ten w Strzelcu, w II domu. Mówi to o tym, że będziesz zabiegać o pieniądze. Masz predyspozycje do własnej działalności. Jeszcze dom VI jest też w Byku, a Wenus w Raku, w IX domu. Kolejna opcja, że będziesz nauczać. Księżyc w Wadze- dobry gust, zainteresowanie sztuką, masz w ładnym aspekcie z Neptunem, także jesteś kreatywna, masz wyobraźnię. Jowisz w Raku jest dobry zarówno na własny biznes, jakaś rodzinna firma, albo właśnie coś ze sztuką/tworzeniem/kreatywnością. Także jak widzisz, możliwości masz wiele.

Patrząc na ten kosmogram, to bardziej jakoś opcja 1, czyli polska, historia, języki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profil humanistyczny, lub-jesli się da geograficzno-podrozniczo-filozoficzny, coś takiego.Lub nauczycielski-tak na przyszlosc.

Mars w Strzelcu, najbardziej zgode jest to z horoskopie, a I w przyszlosc bedzie zarabiac w ten sposob.

Patrzenie na D.3 czy 9 co niby da?

I tak sie bedzie ksztalcenie realizowac w ten sposob w jaki pokazuje horoskop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim :) Ja zawsze miałam dużo zainteresowań artystycznych i zwykle trudno mi się określić w tym co chciałabym robić w przyszłosci :P ( najchetniej wybralabym kilka zawodow :'D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie czuję się bardziej humanistką, ale trochę obawiam się historii w liceum, bo mam problem z zapamiętaniem dat, a koleżanki na tym profilu same przyznają, że jest ciężko. Dalszą przyszłość wiąże z językiem polskim lub jakimś zajęciem artystycznym, ale za nim wybiore się na studia to muszę niestety wybrać coś z wyżej wymienionych profili bo tylko te są w liceum w moim mieście :l Profil polbiol nazywa się "psychologiczny", więc rozważam czy iść w tę stronę czy jednak pol-hist-ang.

A tak z ciekawości to artystyczne zajęcie to bardziej śpiew, scena, taniec, aktorstwo?

 

Spojrzałam bardziej tradycyjnie i u Ciebie stawiam na Słońce jeśli chodzi o sygnifikator zawodu. To jak najbardziej może być coś związanego ze sztuką, ale też to rodzaj autorytetu, uczenie innych, bycie wzorem, a może będziesz tworzyła artystyczną biżuterię ze złota? :)

 

Ale też inne opcje widać, a Ty jesteś bardzo młodą osobą, więc może jeszcze zmienisz zdanie :)

A z Merkurym w Pannie powinnaś dać sobie radę z historią nawet te kwadraty z Saturnem nie powinny dokuczać :)

Edytowane przez Lee_Loo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce sie chwalic, ale jesli chodzi o zajecia artystyczne to duzo tego u mnie. Śpiew, rysowanie/malowanie, aktorstwo, pisze wiersze i rozne takie xd, wypowiedzi pisemne na jezyku polskim sa na dobrym poziomie, od poczatku roku ucze sie grac na gitarze (ale jestem samoukiem). Nawet jak mi cos nie wychodzi to i tak stwierdzam, że bardzo lubie takie zajecia :) Dlatego nie chce sie w przyszlosci ograniczac do jednego :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ograniczaj się :) A aktorstwo/śpiew ze Słońce w Lwie na MC i Regulusie - super opcja, podręcznikowa :) Ten język polski to pewnie przejaw Merkurego, czyli zdolności językowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...