Skocz do zawartości

kiedy znajdę mieszkanie :)


NarratorkaHorrorow

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z faktem, iż zbliża się czas mojej wyprowadzki, a mieszkanie w którym będę koczować jest niepewne czasowo (skomplikowana sprawa, ale zakładam, że mogę w nim mieszkać max 3 msc) zastanawiam się kiedy znajdę mieszkanie w którym będzie mi dobrze( bez dziwnych wanien, nietoperzy, szalonych najmujących, etc)

 

Kiedy znajdę mieszkanie w którym będę mogła zostać dłużej i w którym będzie mi dobrze (chce spokoju,uczciwości,etc)

IV Mieczy

Paź pałek

Papieżyca

 

Patrząc po czasie skłaniam się ku czasie teraźniejszym, tj paziu pałek, ale czuje, że jest to moja życzeniówka. Bardzo mi zależy na znalezieniu mieszkania, kilkanaście razy dziennie przeglądam ogłoszenia, dzwonie umawiam się na oględziny-słowem namiętnie i nieustępliwie szukam. Jak dotąd bezskutecznie (albo ukryte opłaty rzędu drugiego czynszu, albo brak pralki/lodówki/OKIEN, albo wynajęte już po 2h bez oglądania z wpłatą na konto. O stanie mieszkań w rzeczywistości w porównaniu do załączanych zdjęć sprzed dobrych kilku lat nie wspomne, istna posucha! IV mieczy jest trudna do określenia, a same AW traktuje jako aktualny czas :)

 

Z drugiej strony karty układają się w pewną hisotoryje. IV mieczy to mój aktualny stan- nerwy,stres, pakowanie. Paź pałek- dobra wiadomość od kogoś z znajomych, jakby ktoś podrzucił mi inf. o nieruchomości do wynajecia od znajomych ( tak rozpuszczam wici, że szukam, że proszę o informację gdyby ktoś coś słyszał) a szanowna papieżyca może mówić o tym, że jakaś kobieta po "cichu" udostępni mi informacje o dobrym lokalu.

Intuicja mi podpowiada, że dobrze będzie i do końca roku zmienie mieszkanie na takie w którym będzie mi dobrze, i czynsz z opłatami nie zedrze zemnie koszuli wraz z skórą :)

 

Czego proszę mi życzcie, no i trzymajcie kciuki :)

Odnośnik do komentarza

4 mieczy - to obecna sytuacja, chorujesz na brak lokum.

 

paź buław - dobra, szybka! wiadomość. Wiadomość o nowym mieszkaniu powinna pojawić się wciągu tygodnia lub nawet za 2 dni, góra do lutego (o tym mówi Kapłanka najsilniejsza z kart). Jednocześnie karta Kapłanki mówi: nie śpisz się, przyjdzie na to czas, bądź cierpliwa.

 

Jakie będzie to mieszkanie: północny-wschód, skromne, wystrój niezbyt z modą, ale komfortowe, w jasnych barwach, pod nieobecność mieszkańca nieogrzewane - czuć wilgoć. To będzie prawdziwa oaza spokoju. Wcześniej mieszkała tam kobieta. Są tam zasłony, książki, gazety, czasopisma.

 

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Gość SooYoung

Kiedy znajdę mieszkanie w którym będę mogła zostać dłużej i w którym będzie mi dobrze (chce spokoju,uczciwości,etc)

IV Mieczy

Paź pałek

Papieżyca

 

Do końca roku zmienisz tylko nie wiem czy Ci tam będzie dobrze - Papieżyca to bycie w ukryciu, u kogoś, u znajomej.

Paź pałek jako szansa, a także jako młoda osoba - przez nią informacja o mieszkaniu lub u niej wynajęcie mieszkania.

 

Myślę że jeszcze raz będziesz zmieniać mieszkanie.

Odnośnik do komentarza

Wydaje mi się, że duża szansa że w znaku Strzelca, czyli do 21 grudnia :). Giermek Buław to coś się szybko zadzieje, może to też być wiadomość. Może jakaś kobieta być w tym pomocna ;). Kapłanka może czasowo oddalić, także jeśli się nie uda do końca grudnia, to do lutego powinnaś mieć już na bank to mieszkanie.

Powodzenia! :)

Odnośnik do komentarza

"Jakie będzie to mieszkanie: północny-wschód, skromne, wystrój niezbyt z modą, ale komfortowe, w jasnych barwach, pod nieobecność mieszkańca nieogrzewane - czuć wilgoć. To będzie prawdziwa oaza spokoju. Wcześniej mieszkała tam kobieta. Są tam zasłony, książki, gazety, czasopisma"

 

Grahamko, mieszkanie które opisujesz, to wypisz-wymaluje mieszkanie w którym będę tymczasowo koczować- nawet lokalizacja na mapie miasta się zgadza :)

Arachnea, kiedy napisałaś, że "Do końca roku zmienisz tylko nie wiem czy Ci tam będzie dobrze - Papieżyca to bycie w ukryciu, u kogoś, u znajomej.

Paź pałek jako szansa, a także jako młoda osoba - przez nią informacja o mieszkaniu lub u niej wynajęcie mieszkania"- skojarzyło mi się to z moją aktualną sytuacją, tj, mieszkaniem które wynajmuje po cichu od początku grudnia.Okoliczności najęcia itp pasuje. Obawiam się, że to odpowiedź na moje pytanie- a wiem, że nie mogę tam zostać długo, bo mieszkanie nie ma ustabilizowanej sytuacji prawnej, a gdy już w księgach stanie się jasność- właścicielka zechce je sprzedać.

 

Mogę także do katalogu osób wynajmujących mieszkania dodać nowy typ:

Pan który szuka kochanki za mieszkanie, dziś się właśnie naciełam, mimo, że ogłoszenie nie budziło żadnych ostrzegawczych lampek.

 

Dziękuje za dobre życzenia, bardzo mi się przydadzą :) Trzymajcie kciuki, by następnym moim mieszkaniem nie był karton pod mostem :)

Odnośnik do komentarza

4 mieczy i Kapłanka ograniczają ruchliwego Pazia buław

 

4 mieczy - zostanie tak, jak jest

Kapłanka - jak wyżej u innych, tajemnica

Paź buław - widać, że szukasz, działasz energicznie, ale otoczenie nie sprzyja

 

raczej w kolejnym roku, lato/jesień, może okolice listopada (karty skojarzyły mi się z dbaniem o groby)

Odnośnik do komentarza

Kiedy znajdę mieszkanie w którym będę mogła zostać dłużej i w którym będzie mi dobrze (chce spokoju,uczciwości,etc)

IV Mieczy

Paź pałek

Papieżyca

To nie będzie łatwe zadanie. Trochę czasu Ci to zajmie. Do końca roku coś powinnaś znaleźć, ale to może nie być jeszcze to czego szukasz.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

mogę powrócić z weryfikacja.

 

dziś podpisałam umowę na czas określony (rok(, w mieszkaniu nieopodal mego miejsca pracy. samo lokum, jest niewielkie, urządzone skromnie, ale przytulne. z perspektywy czasu mogę zweryfikować 4 mieczy jako moją bolączkę wynikająca z bezowocnego szukania mieszkania ( byłam na tylu oględzinach, każde kolejne mieszkanie było gorsze od poprzedniego, zaś ceny były zupełnie nieadekwatne do stanu technicznego lokali tj. brak mebli, okien w framugach, w jednym lokalu nie było łazienki i wody w lokalu- bo uwaga były wspólne na korytarzu, betonowe wylewki zamiast podłóg, które cyt "można przykryć dywanem i nic nie będzie widać"(

paź pałek- przypadkowo okazało się, że mieszkanie które mam obejrzeć, pragnie oddać w najem kuzyn dobrej koleżanki.

papieżyca- ww. koleżanka podszepnęła kilką miłych słów o mnie, w wyniku czego przeszłam pozytywnie casting( pan sam powiedział, że przede mną mieszkanie oglądało 14 osób, i jeszcze kilką spotkań przed nim(

 

bardzo dziękuje

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...