Jump to content

sen o lustrach

Szmek
 Share

Recommended Posts

Dziś popołudniu miałem takowy sen:

Śniły mi się trzy lustra , lustra były płaskie,czyste bez skazy każde z nich miało na tylnej stronie namalowane białą farbą rzymskie cyfry I II oraz III.

Miałem za zadanie ustawić te lustra w rożnym ustawieniu, po ustawieniu kombinacji I II III moim oczom ukazała się plażą, ładna pogoda ludzie siedzący na tej plaży ogólnie klimat i sielanka, dotykają c tafli lustra mogłem że tak to nazwać przejść na drugą stronę, jednak tego nie zrobiłem bo nie chciałem żeby ktoś mnie zobaczył.

Kolejna kombinacja III I II ukazała mi świat pochmurny , deszczowy , ale ludzie nadal w nim będący byli zadowoleni , siedzieli na tej plażyu i jakby nie przejmowali się tym że panuje taka pogoda

Kombinacja II III i nie pokazała nic, ale też nie pokazała mojego odbicia , panowała ciemność.

Proszę o interpretacje w miarę czasu. Pozdrawiam

Dziękuję za interpretacje, coś z tą moją duszą się dzieje, ostatnio dużo rozmyślam w sprawach życiowych, uczuciowych może to ma coś z tym wspólnego.

Ostatnie zdanie rozbawiło mnie:D, dziękuję za to rozbawienie :D

W stwierdzeniu o homoseksualizmie nie ma nic śmiesznego. Szczególnie dla ludzi do których dociera do świadomości, że są nimi. W naszej kulturze nadal są ludzie, którzy nie potrafią zrozumieć, że człowiek się z tym rodzi.

Odnośnie snów o lustrach, proszę opis z...

Lustro jest symbolem duszy. Może jednak wskazywać na próbę samokontroli, obiektywnego przyjrzenia się fasadzie, jaką prezentujemy światu i skonfrontowania jej z prawdziwą osobowością śniącego.

Od czasów średniowiecza lustro uchodzi też za symbol próżności.

Przeglądanie się w lutrze oznacza więc,że egotyzm i narcyzm, są właściwe naturze śniącego.

Motyw ten może również być oznaką autoerotyzmu.

Niektórzy psychoanalitycy są zdania,że podobne sny ujawniają stłumiony homoseksualizm.

Widzenie w lustrze kogoś innego, a nie siebie, ujawnia niepokój śniącego, co dana osoba o nim myśli.

Widok czyjeś twarzy w lustrze, szczególnie, gdy jest ona smutna czy gniewna, może być wyrazem wyrzutów sumienia.

Piękne lustro, od dawien dawna zapowiada jakąś katastrofę lub śmierć.

W tradycji folklorystycznej widzenie siebie w lustrze wróży dla panny zamążpójście, dla mężatki urodzenie pięknego syna, dla żonatych zamożność i wiele dzieci, dla kawalerów zaś powodzenie u kobiet.

Edited by Elie-1
lit.