Skocz do zawartości
Gość paulab23

studium zaćmienia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość paulab23

Hej,

przeczytałam niedawno, że należy brać pod uwagę zaćmienia słońca w metodach prognostycznych w horoskopie.

Czy ktoś z Was zgłębiał temat ? możecie polecić jakieś źródło informacji.

staram się przyjrzeć tematowi. W dn 1.09.2916 r było zaćmienie słońca w 9'21 Panny ja mam tam wenus natalną ponadto zaćmienie słońca było koniunkcji do mojego natalnego słońca oraz w opozycji do tranzytu neptuna i w kwadraturze do tranzytu saturna.

Narazie nie zauważyłam, żeby to "odbiło się" na moim życiu..

tak więc czy warto analizować zaćmienia słońca ?

macie jakieś doświadczenia ?

pozdrawiam

Paulina

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ismer

Paula, temat jest dość rozległy, bo zaćmienia Słońca i Księżyca bierze się pod uwagę tak w natalu jak w prognozie.

Nie mają one jednak jednakowej wagi w każdym horoskopie - chociaż we wszystkich jest to zjawisko niekorzystne - inaczej ocenia się zaćmienia w horarnej, elekcyjnej czy mundalnej, a inaczej w natalu czy tak jak podałaś, w tranzytach, gdyż te bierze się pod uwagę łącznie z natalem, podobnie jak inne techniki predykcyjne.

Co do literatury - spójnej nie ma, tzn. tylko na ten temat, są za to wzmianki tu i tam ;) - trudno mi na szybkiego wymienić co kto i gdzie o tym wspomina.

W jednym miejscu co nieco skrobnął L.Zawadzki (Fala studium zaćmienia), ale jak dla mnie to żadna rewelacja. Książkę miałam i nie mam, gdzieś mi wsiąkła, a to znaczy, że nie jest dla mnie znacząca. I nie pamiętam, co on tam napisał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi