Skocz do zawartości

Łapanie ryb rękami


malwina.krol5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Miałam ciekawy sen o rybach. Stałam na jakimś wysokim klifie, skale w kształcie jaskini i nigdzie nie było wyjścia. Pogoda była ładna słoneczna. Stałam sama prawie na krawędzi skały, spoglądam w dół a tu morze, woda spokojna. Spoglądam w bok a na ziemi-skale leżą dwie duże ryby. Po chwili one ożyły i ześlizgnęły się do wody. Pomyślałam, że muszę je złapać. W skoczyłam do wody, pływałam, nurkowałam tuż pod powierzchnią wody i widziałam pod sobą przepływające ławice ryb. Postanowiłam jakąś złapać. Wybrałam jedną wyciągnęłam ręce i ją złapałam. Była spora i miała ostry grzbiet, z którego wystawały jakby oście (pomyślałam, że ryba ma taką funkcję obronną przed drapieżnikami). By się nie skaleczyć wyrzuciłam tą rybę na moją skałę i sama też na nią wskoczyłam. Byłam z siebie zadowolona, że złapałam sama rybę. Odwracam się i widzę, że pojawiła się kolejna skała-jaskinia jakby za moją i na niej stoi mój znajomy kolega z pracy. Jakby czekał? Ciało ma skierowane w moją stronę ale nie patrzy na mnie tylko na morze... chyba. Nic nie mówił tylko stał. Dziwny sen... co może oznaczać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykle, gdy śnimy o zanurzaniu się w wodzie, to może to symbolizować "zanurzanie się" we własnych emocjach, uczuciach, bo to symbolizuje woda. Ryby w tym przypadku byłyby "fragmentami" naszej sfery emocjonalnej, podświadomej. Zobaczenie ryb na skale, ześlizgujących się z powrotem do wody mogłoby oznaczać, że zauważasz, że obecna sytuacja sprawia, że coś z Twojej podświadomości "wypływa na powierzchnię", a złapanie ryby to w tym wypadku uzyskanie wglądu. Ryba, która się broniła i miała ostry grzbiet może być czymś, przed czym odczuwasz opór - mam na myśli, że jakby sytuacja zmusza Cię do stawienia czoła np. dawnym, trudnym przeżyciom, ale jest to dla Ciebie trudne i najchętniej byś o tym zapomniała. Sen jednak pokazuje, że pokonujesz opór i łapiesz rybę, więc generalnie pozytywnie :)

A co oznaczał kolega z pracy to nic mi się nie kojarzy, mógł to być przypadek, że to akurat on i po prostu chodziło o obecność kogokolwiek, chyba, że ten konkretny kolega z czymś Ci się kojarzy, to wtedy można samemu dojść czemu akurat on, a nie ktoś inny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za pomoc;) co do kolegi-konkretnie on bo jestem nim zainteresowana, ale mam faktycznie dylemat uczuciowy. .może podświadomie żywię do niego uczucie i spycham to głębiej w psychikę. Co do złapanej ryby-ona się nie broniła, z łatwością ją złapałam..ale jak już miałam ją w rękach to zauważyłam, że ma ostry grzbiet i żeby się nie poranić szybko rzuciłam ją na skałę i sama na nią wskoczyłam. Potem zauważyłam jego..stał za mną na innej skale... wyglądał jakby czekał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...