Jump to content

Łapanie ryb rękami


malwina.krol5
 Share

Recommended Posts

Witam,

 

Miałam ciekawy sen o rybach. Stałam na jakimś wysokim klifie, skale w kształcie jaskini i nigdzie nie było wyjścia. Pogoda była ładna słoneczna. Stałam sama prawie na krawędzi skały, spoglądam w dół a tu morze, woda spokojna. Spoglądam w bok a na ziemi-skale leżą dwie duże ryby. Po chwili one ożyły i ześlizgnęły się do wody. Pomyślałam, że muszę je złapać. W skoczyłam do wody, pływałam, nurkowałam tuż pod powierzchnią wody i widziałam pod sobą przepływające ławice ryb. Postanowiłam jakąś złapać. Wybrałam jedną wyciągnęłam ręce i ją złapałam. Była spora i miała ostry grzbiet, z którego wystawały jakby oście (pomyślałam, że ryba ma taką funkcję obronną przed drapieżnikami). By się nie skaleczyć wyrzuciłam tą rybę na moją skałę i sama też na nią wskoczyłam. Byłam z siebie zadowolona, że złapałam sama rybę. Odwracam się i widzę, że pojawiła się kolejna skała-jaskinia jakby za moją i na niej stoi mój znajomy kolega z pracy. Jakby czekał? Ciało ma skierowane w moją stronę ale nie patrzy na mnie tylko na morze... chyba. Nic nie mówił tylko stał. Dziwny sen... co może oznaczać?

Link to comment
Share on other sites

Zwykle, gdy śnimy o zanurzaniu się w wodzie, to może to symbolizować "zanurzanie się" we własnych emocjach, uczuciach, bo to symbolizuje woda. Ryby w tym przypadku byłyby "fragmentami" naszej sfery emocjonalnej, podświadomej. Zobaczenie ryb na skale, ześlizgujących się z powrotem do wody mogłoby oznaczać, że zauważasz, że obecna sytuacja sprawia, że coś z Twojej podświadomości "wypływa na powierzchnię", a złapanie ryby to w tym wypadku uzyskanie wglądu. Ryba, która się broniła i miała ostry grzbiet może być czymś, przed czym odczuwasz opór - mam na myśli, że jakby sytuacja zmusza Cię do stawienia czoła np. dawnym, trudnym przeżyciom, ale jest to dla Ciebie trudne i najchętniej byś o tym zapomniała. Sen jednak pokazuje, że pokonujesz opór i łapiesz rybę, więc generalnie pozytywnie :)

A co oznaczał kolega z pracy to nic mi się nie kojarzy, mógł to być przypadek, że to akurat on i po prostu chodziło o obecność kogokolwiek, chyba, że ten konkretny kolega z czymś Ci się kojarzy, to wtedy można samemu dojść czemu akurat on, a nie ktoś inny :)

Link to comment
Share on other sites

Dziękuje za pomoc;) co do kolegi-konkretnie on bo jestem nim zainteresowana, ale mam faktycznie dylemat uczuciowy. .może podświadomie żywię do niego uczucie i spycham to głębiej w psychikę. Co do złapanej ryby-ona się nie broniła, z łatwością ją złapałam..ale jak już miałam ją w rękach to zauważyłam, że ma ostry grzbiet i żeby się nie poranić szybko rzuciłam ją na skałę i sama na nią wskoczyłam. Potem zauważyłam jego..stał za mną na innej skale... wyglądał jakby czekał.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...