Skocz do zawartości

Własna działalność gospodarcza


Geranium

Rekomendowane odpowiedzi

Od półtora roku zajmuję się branżą kosmetyczną (na razie na czarno). Interes bardzo się rozwinął, na tyle, że od dawna nie potrzebuję dodatkowych pieniędzy, jestem w stanie się utrzymać i jeszcze odłożyć. Jednak przyszła pora na krok do przodu. Chciałabym otworzyć własną działalność i zacząć od nowa już w pełni legalnie z zabezpieczeniem własnej przyszłości.Znalazłam ciekawy rozkład i trochę zaskoczył mnie on, szczerze mówiąc.

 

1 karta: czy posiadasz odpowiednie predyspozycje aby mój prowadzić własną firmę?

7 buław - to by dla mnie wskazywało na nieuczciwość i chęć chodzenia ścieżkami na skróty. No ale co to ma do predyspozycji? Właśnie nie chcę dalej na kocią łapę, więc zmiażdżyła mnie ta karta.

 

2 karta: czy obecny czas jest dobry aby założyć własną firmę?

wieża - no wiadomka, co to oznacza - nie, nie i jeszcze raz nie. No ale to co alternatywnie? Nic innego już nie biorę pod uwagę, znalazłam to, czego pragnę i nie widzę się w niczym innym. Karty popierają pracę na czarno jednak? W salonie już pracowałam, odeszłam, nie pasowało mi podporządkowanie, czuję, że jestem odpowiednią osobą do posiadania czegoś swojego i najlepiej się w tym sprawdzam.

 

3 karta: czy jesteś w stanie zdobyć odpowiednie środki finansowe na te działania?

9 monet - jestem w stanie, po prostu je mam.

 

4 karta: czy potrzebny jest wspólnik?

9 kielichów - wygląda na to, że tak, ale ja absolutnie nie biorę tego pod uwagę :( chciałam za jakiś czas kogoś zatrudnić,, ale na pewno nie wchodzić w spółkę, mam własny lokal i nie wyobrażam sobie dać komuś części udziałów.

 

5 karta: karta rada.

Słońce może po prostu wstrzymać się jeszcze z miesiąc, bo chyba wybrałam martwy okres, który rzeczywiście jest nieco gorszy od innych, ale już po prostu mam dość i chcę to zalegalizować.

 

6 karta: gdy założysz firmę jak będzie się ona rozwijać do roku czasu?

10 buław nie wiem za bardzo o jaki aspekt chodzi, a że będzie ciężko i dużo formalności oraz wyrównanie strat to wiadomo. Mogę być przemęczona.

 

7 karta: dalsza przyszłość firmy do 3 lat.

6 buław jeśli się nie poddam, dam radę i osiągnę to, czego chcę.

 

Co myślicie? Szczerze mówiąc, ten rozkład odebrał mi chęć do działania. Od półtora roku jest super a karty pokazują jakiś kryzys, nie do końca wiem z jakiej przyczyny i czy mimo wszystko warto... pomożecie? Muszę ruszyć dalej, nie wyobrażam sobie dłużej ciągnąć tego nielegalnie, bo chcę się rozwijać. Jestem umówiona na przyszły tydzień z księgową a tu takie klocki. Postawiłam karty, bo mam obawy, ale chciałabym czymś je poprzeć i jednak się zmobilizować, bo ze strachu działać dalej na czarno to jednak chyba głupota, bo mogę w końcu stracić jeszcze więcej.

Edytowane przez Geranium
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...