Skocz do zawartości

Kredyt hipoteczny


bibo

Rekomendowane odpowiedzi

Jak już wiadomo z mojego poprzedniego postu nie otrzymałam kredytu hipotetycznego

Pojawił się "problem" który postanowiłam wyjaśnić z bankiem.

 

Zrobiłam rozkład na ten mój problem

 

Znaczenia kart:

1. Tło problemu II BUŁAW to karta bierności? Kilka lat temu otrzymałam z banku list na, którego nie zareagowałam teraz ponoszę tego konsekwencje.

2. Sytuacja obecna 8 MIECZY mam związane ręce, nic nie mogę zrobić, jeśli nie rozwiąże tego problemu w banku nie otrzymam kredytu

3. Najbliższe wydarzenia KRÓL MIECZY wysłałam list do banku i jedyne co mi przychodzi do głowy, ze na ten list uzyskam odpowiedz właśnie od Króla mieczy, chłodny, wiec raczej nie będzie mi przychylny, będzie trzymał się swoich racji.

4. Rozwój sytuacji SMIERĆ - zmiany, ale jakie zmiany? W która stronę? Na moja korzyść?

5. Wsparcie w problemie WIEŻA - patrząc na kartę wyżej to raczej nie będzie wsparcia, a jakieś drastyczne zmiany

6. Przeszkody dla pytającego RYCERZ KIELICHÓW -

7. Ostateczny wynik 6 MONET dobrałam 9 BUŁAW 6 KIELICHÓW - będę musiała coś dać od siebie, wykazać skruchę. Ogólnie nie podobają mi się te karty i jakoś mało pozytywne są.

 

Mam nadzieje, ze wy zauważycie w nich trochę optymizmu...

Edytowane przez bibo
Odnośnik do komentarza

1. Tło problemu II BUŁAW to karta bierności?- Leku przed dzialaniem, decyzja

2. Sytuacja obecna 8 MIECZY -przeszkody, ale to tez karta brama, wyjscie z ograniczen, przeszkod.Pod warunkiem, ze cos zaczniesz robic w tej sprawie.

3. Najbliższe wydarzenia KRÓL MIECZY-to urzednik, przedstawiciel banku, komornik. pismo urzedowe, rozmowa wyjasniajaca...

4. Rozwój sytuacji SMIERĆ - transformacja, inne podejscie do problemu. Moze zobaczenie go teraz w innym swietle

5. Wsparcie w problemie WIEŻA - To niezbyt dobra karta, cos legnie w gruzach.Albo wieza symbolizuje dom, mieszkanie, budynek.Tak kiedys wyczytalam w kartach i interpretacjach.

6. Przeszkody dla pytającego RYCERZ KIELICHÓW - zbyt duzo emocji w Tobie i slomianego zapalu.Moze zbyt szybko odpuszczasz i nie doprowadzasz spraw do konca.

7. Ostateczny wynik 6 MONET dobrałam 9 BUŁAW 6 KIELICHÓW - jkies wsparcie moze od kogos kogo juz znasz.

Odnośnik do komentarza

Lady bardzo bardzo dziękuje za interpretacje

3. Tak to przedstawiciel banku

5. Czy tym wsparciem będzie nasza chęć zakupu domu? Czy raczej wieża nie bardzo? Właśnie nadmieniłam o tym w liście...

6 Emocji bardzo dużo we mnie, ale nie odpuszczam, działam, może zbyt słabo wierze w happy end

7. Wsparcie już jest, tak znam te osobę, pomaga mi, ale ostatecznego wyniku jakoś tutaj nie widzę

Odnośnik do komentarza
Gość SooYoung

Dostaniesz kredyt ale będzie jakieś ale - dodatkowa spłata, uregulowanie wcześniej jakiejś kwoty, albo większe koszta.Król mieczy miły nie jest, pilnuje swojej działki, będzie chłodny i wymagający, jego działania będą na zasadzie - pójdę wam na rękę, ale...

W każdym razie nie będzie to suma jakiej oczekiwałaś, bo będzie pomniejszona o coś, albo będą dodane dodatkowe obciążające was koszta, lub będzie taki zapis w umowie który Cię rozdrażni.

Ryc pucharów na przeszkodach - to iluzje, manipulacje i kłamstwa - dokładnie zapoznajcie się z umową i aneksami i dopytajcie jakie będą warunki spłaty żeby nie pojawiły się niekorzystne niespodzianki.

Odnośnik do komentarza
Gość Lianna

Też uważam, że dostaniesz ten kredyt. 6 Monet na wyniku to jest dobra oznaka ;). Ktoś z rodziny może Wam pomóc, bo też wyszły 6 Kielichów na wyniku ;). Z sumy Świat wychodzi, także też jak najbardziej na tak :)

Odnośnik do komentarza

arachnea nigdy nie mieliśmy problemów z płatnościami, kredytów etc wiec odmowa banku nie była spowodowana zadłużeniami, ale może otrzymamy wyższe oprocentowanie lub będziemy musieli wykazać wyższy wkład własny?

Odnośnik do komentarza
Gość ezopola

Karta wsparcia raczej wsparcia nie daje, mimo ze to tez jakas struktura (Wieza), a i to, co pomaga (Rycerz kielichow), to sie w obecnej sytuacji (8 mieczy) i przy najblizszym wydarzeniu (Krol mieczu) moze niespecjalnie liczyc, bo tu potrzebne konkrety i chodzi o twarde finanse, a na wyniku 6 monet..mozliwe, ze dostaniecie mniej, niz faktycznie potrzebujecie, albo na gorszych warunkach - Wasza pozycja wzgledem banku jest jakos slabsza w tej 6 monet, mimo wszystko, biorac pod uwage rowniez poprzednie karty - w tej 2 bulaw, to moze liczenie na cos lepszego (standard domu), niz realnie mozecie mierzyc? Jakos mi tu sie rzuca w oczy roznica miedzy wyobrazeniami i pragnieniami, a tym, co mozecie w obecnej sytuacji dostac, ale bedzie mi bardzo milo, jesli sie myle w tej mojej skromnej probie interpretacji Twoich kart - powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Ezopola nasza zdolność kredytowa przez bank została już wyliczona, wiec wiem do jakiej kwoty możemy szukać domu. Myśle, ze oni postawią nam jakieś warunki, które nie będą dla nas korzystne. Już sama nie wiem co mam myśleć... :(

Odnośnik do komentarza
Gość ezopola

Gorsze warunki, to w rezultacie chyba mniejsze pieniadze z banku - ja sie na tym wcale nie znam, tylko tak po tych kartach (2 bulaw, Wieza, 8 mieczy, Rycek kielichow), to jakos brakuje twardego gruntu teraz, to i byla odmowa, ale moze sie sytuacja zmieni w tej Wiezy? To tez zalezy od tego, jak dana osoba ma spojrzenie na swoje wlasne karty - w 8 mieczach widac Twoja pewna niemoc, ale przeciez wszystko jest (w ten, czy inny sposob) do przeskoczenia.

 

Daj znac, jak bedziesz wiedziec cos nowego, a poki co, to sie cieszcie, ze np. zdrowi jestescie i tak dalej - martwienie sie tu i tak nie pomoze. Postanowilas wyjasnic sprawe z bankiem i dobrze, ze zadzialalas, a teraz, to juz decyzja banku w tym Krolu mieczy, przypuszczam. Trzymam(y) kciuki!

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

No ale ten rozkład to ja bym czytała w powiązaniu z poprzednim, to jest ciąg dalszy.

Tam wskazywało na zmienne koleje sprawy, na początku 10 pokazała pełnię, czyli nic się więcej nie da się tu zrobić, ale dalsze karty: "zmiany, zaczynamy od nowa" a ostateczny wynik sugerował ogólnie rzecz biorąc pomyślne załatwienie. Zdarzenia przesuwały się jak w kalejdoskopie, jest ciąg dalszy, wysłałaś list do banku, tu też widać niejasności z przeszłości, może być, że rzeczywiście ktoś się czegoś dokopał. Ale wynik tu jest nienajgorszy, 6 monet wprost mówi o pomocy, którą otrzyma osoba pytająca, 9 buław że sytuacja dojrzała do rozwiązania, a 6 kielichów - wracamy do tego co było.

Wieża na wsparciu może być zastanawiająca, ale skoro jest na wsparciu, może oznaczać, że przeszkody, które są na waszej drodze, także stawiane ze strony osób zajmujących się waszą sprawą (może tych, które się dokopały tego czegoś co zlekceważyłaś) rozwalą się wreszcie, widać też jakiś poślizg czasowy, ale to już jak wiemy zaistniało.

Nie wiem czy rzecz w dalszym ciągu dotyczy tego domu, co w pierwszym rozkładzie, jeśli tak to może Wieża mówi, żeby rozejrzeć się za innym, bo ten z jakichś powodów może nie okazać się korzystną inwestycją.

Odnośnik do komentarza

Ezopola wiem, ze masz racje, ale każdy w życiu ma plany, marzenia i nagle nici z tego. Nie potrafię o tym nie myśleć...

Ismer nie zareagowałam wtedy na ten list ponieważ moja znajomość języka obcego 6 lat temu była za słaba, aby zrozumieć o co w nim chodzi. Mój błąd, ze nie poprosiłam wtedy kogoś o pomoc.

Pomoc już otrzymaliśmy i myśle, ze ta osoba jeszcze Nam w tej sprawie pomoże.

Jak najbardziej sytuacja już dojrzała do rozwiązania, bo to dotyczy się listu z przed 6 lat i nie może ona trwać w nieskończoność.

No i właśnie hipoteka została nam wtedy (na poprzedni dom) przyznana, ale właśnie ktoś się dokopał, dopatrzył tej sprawy z przed 6 lat (o której ja nie miałam pojęcia) i decyzja została cofnięta.

Raczej już nie mamy szans kupić tego domu (mieliśmy czas do 20 stycznia) chyba, ze jakimś cudem nikt nie kupi tego domu do czasu wyjaśnienia naszej sprawy, ale aż tak optymistyczna to ja nie jestem.

Będę się rozglądać za nowym, innym domem gdy już będę miała pewność, ze wszystko zostało wyjaśnione.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

List do banku zostal wyslany pare tyg temu i nadal btak reakcji ze strony banku. Kontakt z bankiem tez byl, pracownik mial sie dowiedziec co z moja sprawa i nadal cisza, wiec postanowilam polozyc karty...

 

Kiedy otrzymam odpowiedz z banku na moj list?

 

Mag As mieczy 5 monet

 

Mag to juz sie w tej sprawie cos dzieje, as mieczy moze oznaczac pismo urzedowe, wiec moze zostal juz wyslany? Ale ta 5 monet mnie zastanawia, nie wiem co ona moze oznaczac w kontaktach, dla mnie to taka karta samotnosci, wiec raczej braku kontaktu.

Odnośnik do komentarza
Gość ezopola

Narazie może skupmy się na poprzednich kartach, co? Jakąś odpowiedź, informację, czy wskazówkę od banku i tak dostaniesz. Popatrz sobie jeszcze raz na poprzednie rozkłady..

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem na chwilę obecną masz związane ręce wvtej 8 mueczy i król mieczy dalej w moim odczuciu, to by wskazywało na jaką fachowa poradę albo prawnika albo może jakiś analityk.Ta karta wieży,to też karta szukania ratunku już w takiej gorącej sytuacji. Te karty czy dostaniesz kredyt to uważam,że bez czyjejś pomocy będzie to nierealne.

Odnośnik do komentarza

To dobrze. Mimo zdaniem ktoś tu musi pomóc, żeby to poszło dalej i to ktoś kto się zajmuje analizowanie pod kątem praw i podejmowania kroków w relacjach bank klient . Powodzenia; )

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Odpowiedzi z banku na mój list nie otrzymałam, ale osoba, która mnie reprezentuje kontaktowała się z bankiem, pracownik banku do tej osoby oddzwonił, musiałam złożyć wyjaśnienia i czekam na decyzje.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...