Jump to content

Wybór odpowiedniego fachowca


mike.x033
 Share

Recommended Posts

Jestem mechanikiem pasjonatem i remontuje mój samochód. Aktualnie dotarłem do takiego etapu remontu gdzie zabrakło mi umiejętności, wiedzy i narzędzi. Muszę skorzystać z pomocy profesjonalistów i tu pojawia się problem, mam do wyboru 2 polecanych mechaników A i B. Zadając pytanie czy dany mechanik wykona usługę uczciwie i dobrze, mam wrażenie że odpowiedzi karty są w obu przypadkach negatywne i ciężko mi zinterpretować wynik (czy ludzie którzy są specjalistami w swojej dziedzinie naprawdę to źle zrobią ?). Poproszę o pomoc w interpretacji

 

Czy mechanik wykona usługę uczciwie i dobrze?

Mechanik A - Sprawiedliwość - As Kielichów - 3 Monet - As Denarów - Kapłan - As Buław

Mechanik B - Wisielec - Umiarkowanie - Gwiazda - 6 Monet - 2 Mieczy - 2 Pucharów

 

Uczę się na podstawie Tarot. Pełny przegląd znaczeń kart: wprowadzenie Wojciech Jóźwiak czyli po 6 kart

Link to comment
Share on other sites

Według mnie mechanik A powinien być całkiem ok, nie widzę tutaj żadnych negatywnych kart na jego pozycji. Co do wyboru B nie jestem przekonana.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrator

Jak dla mnie to mechanik A będzie rzetelniejszy od mechanika B i lepiej wykona swoją pracę.

 

Twoje pytanie brzmi "który z nich wykona usługę uczciwie i dobrze", wskazując dwie opcje - a karty spośród nich wskazują na pana A.

Nie znaczy to, że pan B jest jest złym mechanikiem /i nie takie wszak było pytanie ;)/ - po prostu według kart pan A jest dla Twego samochodu lepszą opcją niż pan B, który innym klientom wykonał usługę dobrze, ale w Twoim przypadku może akurat coś skiepścić.

Powody mogą być różne, przecież nie wszyscy wykonują swoją pracę codziennie idealnie. I dobremu piekarzowi zdarzy się przypalić zakalca ;)

 

Nie znaczy to też, że pan A jest lepszy od pana B w ogóle, obaj mogą być świetni w tym co robią ale w tej konkretnej, Twojej sprawie - wygląda na to, że jest.

 

Dlaczego uważasz, że w obu przypadkach odpowiedzi są negatywne? Czy wynika to ze szkoły p. Jóźwiaka (my tutaj interpretujemy każdy podług swojej szkoły i doświadczenia, więc nie wszyscy znamy jego podejście) czy też tylko "tak czujesz", patrząc ogólnie na te karty?

Link to comment
Share on other sites

  • Ekspert

Też skłaniam się ku mechanikowi A, dlatego że wszystkie karty pozytywne, natomiast jeśli chodzi o mechanika B, to nie podoba mi się Wisielec i Umiarkowanie w tym kontekście. To są karty przeciągające w czasie, tak jakby miało to dłużej trwać.

Jeszcze co do mechanika A- 3 Monet i As Buław kojarzą się z działaniem, rzetelną robotą, a w przypadku mechanika B- nie ma za bardzo kart działania. I nie do końca mi się podobają te 2 Mieczy. Także zdecydowanie mechanik A :).

Link to comment
Share on other sites

ale w rozkładzie Jóźwiaka każda z tych pozycji odpowiada na jakieś pytanie, myślę ze powinieneś opisac te pozycje, wtedy rozkład bedzie czytelny

 

Z tego co pamietam ostatnia karta jest wynikiem, pierwsz sytuacją, druga ostrzeżeniem. No chyba że to nie ten rozkład, ale jak Jóźwiaka to na pewno sa w nim pozycje

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...