Skocz do zawartości

Wybór odpowiedniego fachowca


mike.x033

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem mechanikiem pasjonatem i remontuje mój samochód. Aktualnie dotarłem do takiego etapu remontu gdzie zabrakło mi umiejętności, wiedzy i narzędzi. Muszę skorzystać z pomocy profesjonalistów i tu pojawia się problem, mam do wyboru 2 polecanych mechaników A i B. Zadając pytanie czy dany mechanik wykona usługę uczciwie i dobrze, mam wrażenie że odpowiedzi karty są w obu przypadkach negatywne i ciężko mi zinterpretować wynik (czy ludzie którzy są specjalistami w swojej dziedzinie naprawdę to źle zrobią ?). Poproszę o pomoc w interpretacji

 

Czy mechanik wykona usługę uczciwie i dobrze?

Mechanik A - Sprawiedliwość - As Kielichów - 3 Monet - As Denarów - Kapłan - As Buław

Mechanik B - Wisielec - Umiarkowanie - Gwiazda - 6 Monet - 2 Mieczy - 2 Pucharów

 

Uczę się na podstawie Tarot. Pełny przegląd znaczeń kart: wprowadzenie Wojciech Jóźwiak czyli po 6 kart

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Jak dla mnie to mechanik A będzie rzetelniejszy od mechanika B i lepiej wykona swoją pracę.

 

Twoje pytanie brzmi "który z nich wykona usługę uczciwie i dobrze", wskazując dwie opcje - a karty spośród nich wskazują na pana A.

Nie znaczy to, że pan B jest jest złym mechanikiem /i nie takie wszak było pytanie ;)/ - po prostu według kart pan A jest dla Twego samochodu lepszą opcją niż pan B, który innym klientom wykonał usługę dobrze, ale w Twoim przypadku może akurat coś skiepścić.

Powody mogą być różne, przecież nie wszyscy wykonują swoją pracę codziennie idealnie. I dobremu piekarzowi zdarzy się przypalić zakalca ;)

 

Nie znaczy to też, że pan A jest lepszy od pana B w ogóle, obaj mogą być świetni w tym co robią ale w tej konkretnej, Twojej sprawie - wygląda na to, że jest.

 

Dlaczego uważasz, że w obu przypadkach odpowiedzi są negatywne? Czy wynika to ze szkoły p. Jóźwiaka (my tutaj interpretujemy każdy podług swojej szkoły i doświadczenia, więc nie wszyscy znamy jego podejście) czy też tylko "tak czujesz", patrząc ogólnie na te karty?

Odnośnik do komentarza
Gość Lianna

Też skłaniam się ku mechanikowi A, dlatego że wszystkie karty pozytywne, natomiast jeśli chodzi o mechanika B, to nie podoba mi się Wisielec i Umiarkowanie w tym kontekście. To są karty przeciągające w czasie, tak jakby miało to dłużej trwać.

Jeszcze co do mechanika A- 3 Monet i As Buław kojarzą się z działaniem, rzetelną robotą, a w przypadku mechanika B- nie ma za bardzo kart działania. I nie do końca mi się podobają te 2 Mieczy. Także zdecydowanie mechanik A :).

Odnośnik do komentarza

ale w rozkładzie Jóźwiaka każda z tych pozycji odpowiada na jakieś pytanie, myślę ze powinieneś opisac te pozycje, wtedy rozkład bedzie czytelny

 

Z tego co pamietam ostatnia karta jest wynikiem, pierwsz sytuacją, druga ostrzeżeniem. No chyba że to nie ten rozkład, ale jak Jóźwiaka to na pewno sa w nim pozycje

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...