Jump to content

jaszczurka, dżdżownica, szczur ze skorupą żółwia


wariatxyz1
 Share

Recommended Posts

dzień dobry, proszę o zinterpretowanie snu

 

Śniło mi się, że obudziłem się we własnym pokoju. Gdy spojrzałem na podłogę zobaczyłem biegnącą po niej zieloną jaszczurkę, która natychmiast wbiegła pod szafkę.

Zamknąłem oczy, a gdy je otworzyłem to zobaczyłem na swoim dywanie pełzającą dżdżownicę. Pomyślałem, że przydałoby się usunąć ją z mojego pokoju, ale ta szybko wpełzła pod szafkę.

Chwilę potem z pod szafki wylazł szczur, który zaczął biegać po całym moim pokoju. Uznając, że trzeba zabić szkodnika wstałem z łóżka, wziąłem klapek i kilka razy walnąłem nim szczura, ale ten nieprzejęty dalej biegał po pokoju. W końcu założyłem klapek na nogę, przydepnąłem szczura i stanąłem na jednej nodze by ciężarem swojego ciała zgnieść szkodnika, ale o dziwo i to nie zrobiło mu żadnej krzywdy. Wtedy wziąłem cyrkiel z półki i nadziałem szczura na igłę tego cyrkla, po czym podniosłem go na wysokość mojej głowy. Zobaczyłem wtedy, że szczur ma na sobie pancerz przypominający skorupę żółwia, co tłumaczyło dlaczego nie mogłem go zabić. Zaciekawiony poszedłem do pokoju mojej mamy, aby pokazać jej to dziwadło. Mama jak tylko spojrzała na tego szczura to kazała mi go wywalić za okno. Podszedłem więc do okna i w tym momencie się obudziłem.

Link to comment
Share on other sites

Ciekawe symbole się tu pojawiły :) Ogólnie moje pierwsze skojarzenie jest takie, że wszystkie zwierzęta, które Ci się przyśniły są jakby blisko związane z ziemią - dosłownie. Albo żyją w niej, jak dżdżownice, albo poruszają się po niej większością swojego ciała, jak jaszczurki ("szurają brzuchem po ziemi"). Zwykle, gdy śnią się mi zwierzęta, raczej je interpretuję pozytywnie, jako "znaki", które dostaję. Ważny w tym śnie może być zatem Twój opór i niechęć do tych zwierząt. Z tego, co piszesz, zwierzęta nic nie robiły Ci we śnie, po prostu były, a Ty czułeś potrzebę pozbycia się ich. Być może oznacza to, że walczysz z czymś w swoim życiu, co tak naprawdę wcale nie jest dla Ciebie szkodliwe, a może przynieść pozytywne zmiany, jeśli zmieni się trochę Twoje podejście. Idąc dalej, zwierzęta związane z ziemią kojarzą mi się z potrzebą ugruntowania, uzyskania poczucia bezpieczeństwa. Jaszczurka i dżdżownica uciekające pod szafę mogą symbolizować to, że "coś Ci umyka", czegoś nie dostrzegasz. Warto się zastanowić, jakie są Twoje pierwsze skojarzenia, gdy myślisz o tych zwierzętach i przeanalizować emocje, które przeżywałeś we śnie usiłując się ich pozbyć. Może analogiczne emocje odczuwasz wobec jakichś zjawisk w swoim życiu i wtedy będzie jasne, czego dotyczył sen :)

 

Nie jestem ekspertką, raczej próbuję pomóc w oparciu o to, jak sama rozszyfrowuje moje sny. Może coś z tego, co napisałam będzie miało sens.

 

Pozdrawiam :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...