Skocz do zawartości

Sen - morze, piękna pogoda, zagranica


Inez2503

Rekomendowane odpowiedzi

  • Maestro

Śniło mi się dzisiaj, ze byłam za granica nad morzem, w jakimś ciepłym, egzotycznym kraju. Morze było piękne, niebieskie, czyste. Pogoda również bardzo słoneczna, niebo niebieskie, bez chmur. Byłam tam z byłym partnerem ( z którym zerwałam z powodu jego nałogu alkoholowego,ale który kreci się przy mnie i wspiera w problemach). Pamiętam, ze szliśmy jakby przez piaszczyste molo, z prawej strony widać było jakby wysoki most (rozpościerający się wysoko ponad morzem), z lewej morze i przed nami też morze. Zastanawiałam się jak wrócimy, bo ja nie umiem pływać. Trochę się tego bałam, widziałam z daleka jakby łodzie i stwierdziłam, ze trzeba będzie poprosić przewoźnika,żeby nas zawiózł z powrotem na stały ląd. Ten ląd najpierw widziałam z daleka na wprost, potem był on z lewej strony, a na wprost otwarte, ale piękne morze. Wiem, że bałam się,żeby przewoźnik nie spytał mnie czy umiem pływać, bo nie umiem. Bałam się utopić w morzu.

Z tego snu jeszcze pamiętam, jakby pomost, z ktorego miałam zeskoczyć w dół na nizszą kondygnację, był koloru czerwonego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość SooYoung

Ładny sen. Mówi o rozwoju duchowym i pozytywnych zmianach w życiu, osobistym i duchowym.

Niebieskie niebo to symbol wznoszenia się ku nowym ideałom, zmiany na lepsze :)

Woda symbolizuje emocje, ciepło i egzotyczne klimaty to nowe impulsy które pojawią się w Twoim życiu, nie musza to być egzotyczne impulsy, będą po prostu inne, inne od tych w których wyrosłaś, czyli coś całkiem nowego.

 

Statek/ łodzie to środki transportu które na tzw. drodze duchowej przenoszą nas na kolejny etap to symbol zmiany w życiu, przejście na nowy poziom.

Partner symbolizuje potrzebę bezpieczeństwa i wsparcia. Stały ląd też symbolizuje potrzebę bezpieczeństwa i poukładanego życia.

Lęk przez utopieniem się to lęk przed niekorzystnymi emocjami, przez niszczącym uczuciem miłości.

 

Kolor czerwony to symbol nowej energii i nowego dopływu sił - skok symbolizuje zmianę. To ze skaczesz w dół we śnie, to tak naprawdę wznosisz się na poziom wyżej, za tym mówi kolor czerwony.

Przewodnik - warto poszukać swojego i zaprzyjaźnić z nim. Można zapytać siebie przed snem, kto jest Twoim przewodnikiem - często pojawia się we śnie. Nie obawiać się go, rozmawiać z nim we śnie. Nie zawsze taki przewodnik jest na całe życie, czasem jest tylko przez pewien ( trudny) okres czasu, a potem pojawia się inny przewodnik - nowa osoba, lub nawet zwierzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Rozpiszę Twój sen po symbolach i sama sprawdzisz co one dla Ciebie oznaczają bo moim zdaniem jest obraz twoich lęków i rozterek.

Odległe strony zagranica - to symbol tego że masz nadzieje że udało Ci się od czegoś uciec w jakieś "lepsze czasy" coś zakończyłaś w swoim życiu a przynajmniej tak uważasz co nie do końca jest zgodne z rzeczywistością ( to te piaszczyste molo symbol mostu bez końca)

Były partner to symbol tego z czym się mierzysz twojej niepewności (powtórzonej w kilku innych symbolach). Twoim zdaniem może być tylko lepiej (bezchmurne niebo, spokojna woda) ale tutaj poławia się symbol piaszczystego mola który na pozór nic nie wnosi ale gdy zgłębimy go od strony tego jak nam się chodzi po takim piasku to już pokazuje się drugie dno tego symbolu a mianowicie rozchwianie kroku a przede wszystkim trudność w chodzeniu to symbolizuje nam że są jakieś opory przed całkowitym zerwaniem z byłymi problemami - niepewność w tym że twoja postawa jest słuszna.

I tu dochodzimy do podkreślenia symbolu tej niepewności czyli samego symbolu mola - to symbol "niedokończonego " mostu coś co jest początkiem ale bez możliwości pójścia dalej jedynym możliwym rozwiązaniem jest zawrócenie i wrócenie tam skąd przyszliśmy - ślepa uliczka. Czyli widzimy że jest to przyczyna twoich leków nie jesteś pewna słusznej drogi którą obrałaś. Cała ta twoja niepewność jest podkreślona widokiem mostu z prawej strony to tak miała wyglądać twoja droga po podjęciu decyzji mieć jasno wyznaczony cel i nie bez powodu twoja podświadomość most umieściła po prawej stronie tej racjonalnej odpowiedzialnej za działanie ale WYZUTEJ Z UCZUĆ - to miała być droga rozsądku a nie niepewności ( to symbolizuje lęk przed powrotem) a jak dodamy że most - dzieło inżynierów sceptyków, racjonalistów przebiega nad wodą symbolem uczuć to chyba jest jasne że twoja decyzja powinna być wyrachowana i chłodna i inżyniersko dokładna.

Przewoźnik to symbol doradcy ktoś proponuje Ci jakieś wyjście połowiczne takie trochę zawrócenie, zmianę planów w stylu spróbujmy ja się zmienię będzie dobrze będziemy się wspierać to symbolizuje ta mała łódka na bezkresie morza mała zmiana duże nadzieje a jeszcze większe obietnice i ten wszechogarniający strach przed utonięciem.

A skoro się boisz łódki to jest kolejne rozwiązanie mające Cię skłonić do powrotu pomost - podobny symbol jak z molem - tylko powrót do tyłu. Dlaczego twoja podświadomość umieściła go poniżej mola? to symbol zejścia a raczej zeskoczenia z podjętej drogi zaś kolor czerwony to symbol namiętności i uczuć - "skacz przecież było nam tak dobrze, tak czule, a pamiętasz ten ogień między nami".

Pozdrawiam:

Sławomir

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...