Skocz do zawartości

Jak dbać o cienkie i łamliwe włosy?


Jary Czewski

Rekomendowane odpowiedzi

Jary Czewski

Moje pytanie brzmi może mało męsko, ale nieciekawie wygląda to w praktyce. Co robić z włosami cienkimi, które się łamią? Odżywki obciążają, czyli powodują przetłuszczanie się włosów, które już po kilku godzinach wyglądają nieświeżo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja choć mam grube włosy, niestety również łamliwe i dłuższy czas dość ostro mi wypadały. Są bardzo wrażliwe, więc po pierwsze nigdy ich nie wycieram ręcznikiem (jedynie owijam) i nie suszę suszarką, nie farbuję, itp. Z odżywkami też miałam problem, bo włosy się przetłuszczały, ale fryzjerka zawsze mi powtarzała, że odżywkę dobiera się indywidualnie, żebym się nie zrażała. Aktualnie stosuję odżywkę Joanny z jedwabiem, taką w sprayu, na przemian z odżywką z olejkiem arganowym (kończy mi się jedwab, to kupuję z olejkiem) i jest naprawdę bardzo ok. Nie muszę też stosować po każdym umyciu- teraz nakładam przez dwa mycia, potem 1-2 mycia przerwa. Pamiętam zawsze o codziennym dodatku owoców i warzyw w diecie i oliwie z oliwek, bo jej dodatek jest ważny dla tych witamin, które rozpuszczalne są jedynie w tłuszczu (A, D, E, K). Co poza tym ? Przyjmuję witaminę A+E (w dawce zaleconej przez dermatologa), beta karoten, fryzjerka zaleciła mi też przyjmowanie wit. C. Przy okazji miałam robione badanie stężenia hormonów, mam strasznie rozchwianie. To kwestia o tyle ważna, że np. niedobór estrogenów może powodować, że włosy są słabe, łamliwe i wypadają. Teraz biorę więc również tabletki hormonalne. Efekt tych działań na razie jest dla mnie bardzo zadowalający, przestało mi nawet przybywać siwych włosów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...