Jump to content

Widzenie przyszłości we śnie - prośba o wskazówkę


obcyniestad
 Share

Recommended Posts

Cześć. Chciałem zapytać o jasnowidzenie w trakcie snu. Kiedyś, już wiele lat temu, byłem na spotkaniu z wróżką. Pani powiedziała mi, że mam zdolność "sennego wróża", a przynajmniej tak ją wtedy określiła. Polega na przewidywaniu wydarzeń w przyszłości w trakcie snu. Wróżka powiedziała, że to się albo ma, albo nie. Przyznam, że te lata temu sprawę zbagatelizowałem, ale na przestrzeni kilkunastu ostatnich miesięcy zauważam mocne nasilenie tego zjawiska. Często zdarza się, że w trakcie snu śnię o osobie, której bardzo dawno nie widziałem. Następnego dnia ta osoba dzwoni, wysyła smsa, albo kontaktuje się ze mną w inny sposób. Śnię również o wydarzeniach. Sprawach, które dotyczą mnie, lub bliskich mi ludzi. Widzę rozwiązania we śnie, niekiedy metaforyczne i zawsze dzień po śnie (to jest reguła, wydarzenie w świecie codziennym pojawia się dokładnie w dzień po śnie) okazuje się, że sprawa rozwiązała się tak jak śniłem: dobrze, albo źle z mojej/naszej perspektywy.

 

Chciałem w związku z powyższym zapytać, czy istnieje możliwość wyszlifowania tej umiejętności? Nauczenia się sprowadzania odpowiedzi na konkretne pytania? Do tej pory funkcjonowało to tak, że te przychodziły spontanicznie i były wybierane za mnie. Czy ja mogę wybierać? Czy mogę w jakiś sposób wywołać pytanie, osobę, zjawisko, problem i poprzez siłę woli/prośbę tudzież inny sposób, wyśnić jej rozwiązanie?

 

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi. Pozostaję również głęboko wdzięczny.

Link to comment
Share on other sites

Witam,

 

oooooooooooooookej.... caaaaaaaaaaaaała lista uwag odnośnie Twojego postu...

 

Jasnowidzenie w trakcie snu jest wyjątkowo... problematyczne... gdyż sen sam z siebie jest wyjątkowo subiektywny i podległy interpretacji czy oczekiwaniom. Przykład? Śnisz o tym o czym myślisz (najogólniej) i śnisz o tym co oczekujesz (częściowo), dlatego jeżeli myślisz że musisz wymienić olej w samochodzie i przyśnisz sobie zepsuty samochód a kilka dni później zatrzesz silnik to nie jest jasnowidzenie, tylko interpretacja Twoich własnych przypuszczeń, dlatego przyśnienie sobie przyszłych wydarzeń jest wyjątkowo problematyczne, gdyż nigdy nie masz pewności czy masz sen w kontekście jasnowidzenia czy w kontekście własnych przypuszczeń, nie wspominając już o samej problematyce interpretacji...

 

Kolejna kwestia odnosi się tego co powiedziała wróżka, wróżki bardzo lubią dawać jakąś zachętę używając bardzo zagmatwanych opisów czy wyjątkowo niekonkretnych wskazówek, same wróżki nie korzystają z jasnowidzenia gdyż wróżenie i jasnowidzenie wykorzystuje zupełnie inny zestaw narzędzi czy mechanizmów, we wróżeniu masz fusy, kości, karty czy numerologię, w jasnowidzeniu masz swój własny umysł, gdzie jasnowidz nie potrzebuje korzystać z tanich narzędzi jak fusy, kości, karty czy numerologia, które jedynie przeszkadzają w interpretacji wyników, więc ta wróżka albo nie wiedziała o czym mówi albo źle zinterpretowałeś co Tobie powiedziała, albo jedno i drugie.

 

W tym kontekście, ta wróżka pewnie miała na myśli proces w którym śnisz o latającym różowym słoniu który zrobił kupę i spadł gówniany deszcz, a interpretujesz to jako wielki sztorm na oceanie który wydarzył się dwa miesiące po tym jak miałeś ten sen, bo wróżki tak już mają że interpretują jedną rzecz w kontekście innej rzeczy aby skorelować losową obserwację z losowym zdarzeniem, i pewnie o to jej chodziło odnośnie samego sennego wróżenia, aka: samookłamywaniu i widzeniu powiązań tam gdzie ich nie ma.

 

Samo jasnowidzenie nie jest wrodzoną zdolnością, można się tego 'nauczyć' więc po raz kolejny, wróżka nie wiedziała o czym mówi, tak już bywa z osobami które zarabiają na niewiedzy innych ludzi, można takim osobom wmówić każdą bzdurę.

 

Co do Twoich obserwacji, czy jesteś pewien że nie bagatelizujesz całą sprawę i sprawiasz że całe to zjawisko ma większą wartość niż ma? Bo jeżeli śnisz o zdarzeniu które wiesz że będzie miało miejsce, to nie jest to jasnowidzący sen, tylko zwykłe przewidywanie.

 

A co do szlifowania... po co? Skąd wiesz czy jeżeli zaczniesz świadomie kontrolować proces sennego jasnowidzenia / wróżenia nie zaczniesz narzucać swojej własnej woli co do odpowiedzi? To jak zadawanie pytania i oczekiwanie dostania jednej ustalonej przez Ciebie odpowiedzi, co może wpłynąć na to że dostaniesz odpowiedź której oczekujesz a nie tego co będzie. Przykładowo, masz ten samochód który ma zużyty olej, oczekujesz że dojedziesz do pracy następnego dnia, zadajesz pytanie czy dojedziesz, dostajesz odpowiedź że dojedziesz a nie dojedziesz, bo w trakcie jazdy zatrzesz silnik, czy jesteś pewien że jesteś w stanie zadać pytanie bez oczekiwania jakiejś skonkretyzowanej / z góry ustalonej przez Ciebie odpowiedzi?

 

Jeżeli oczekujesz jakiejś odpowiedzi na zadany post, to oto rada: nie kombinuj, jeżeli teraz masz okres gdzie masz tego typu jasnowidzące / wróżące sny (jeżeli w ogóle je masz) to se je miej, najwidoczniej robisz coś co je wywołuje, jeżeli zaczniesz coś kombinować możesz przekombinować i zniweczyć wszelkie potencjalne dalsze korzyści, aka: przestać śnić o przyszłości.

 

Pozdrawiam,

Auegamma

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Dlaczego z góry zakładasz, że te sny to tylko projekcja myśli? Od wielu lat śnią mi się obce miejsca, miasta, ponieszczenia, ktorych nie znałam wcześniej. Po jakimś czasie, w podróży widzę to, co wcześniej mi się przyśniło.

Nie mam na to wytłumaczenia. Najczęściej jestem w miejscach że snu po kilku tygodniach lub nawet miesiącach. Tak się po prostu dzieje.

Nie będę tu wypisywać przykładów bo nie temu ma służyć ten post.

Sama zastanawiam się jak mogę rozwinąć tą umiejętność i czy jest to w ogóle możliwe.

 

Wiem, że takie sny będą się powtarzać.

Link to comment
Share on other sites

Witam,

 

nie ma sensu trenować umiejętności która nie przynosi realnych korzyści, której nie jesteś w stanie zweryfikować, której nie jesteś w stanie kontrolować, to że jesteś w stanie bardzo szybko i efektywnie otwierać puszki z piwem nie znaczy że musisz trenować tą umiejętność aż do śmierci (w tym przypadku, w bardzo młodym wieku z powodu wątroby :P).

 

Istnieje coś takiego jak przestrzeń wiedzy (psychologia biznesu), neurologiczny efekt deja vu, statystyka zdarzeń, neurologiczna przypadłość człowieka do tworzenia relacji nawet tam gdzie ich nie ma (kognitywistyka), neurologiczna przypadłość wypełniania luk wiedzy domysłami, efekt projekcji z psychologii (behawioryzm) oraz stosunkowo sporo odnośnie powodów dlaczego ludzie wierzą w istnienie nadprzyrodzonych sił (psychologia ewolucyjna), jednak losowe zdarzenie wcale nie musi być dowodem na istnienie jasnowidzenia, ba! Nawet sto takich zdarzeń wcale nie musi stanowić dowodu na istnienie jasnowidzenia, świadomość tych ograniczeń prowadzi do "konfliktu interesów" (dysonansu poznawczego), z jednej strony ludzie wierzą w istnienie jasnowidzenia, z drugiej strony ludzie POWINNI podejść do tej sytuacji racjonalnie, logicznie oraz naukowo. Jeżeli człowiekowi brakuje wiary w tego typu zdarzenia człowiek staje się zatwardziałym sceptykiem, jeżeli brakuje mu podejścia bardziej naukowego staje się fanatycznym wyznawcą, dlatego, jeżeli twierdzisz że masz predyspozycje do śnienia miejsc w których jeszcze nie byłaś bez żadnych dowodów, to raczej proponuję nie zajmowania się tymi tematami, no chyba że wierzysz w negatywne działanie szczepionek (podpowiedź: rtęć) czy też w pozytywny wpływ fluoru w pastach do zębów (podpowiedź: przetwarzanie aluminium), w takim wypadku...

 

Pozdrawiam,

Auegamma

Link to comment
Share on other sites

"Jasnowidzenie w śnie" jest BARDZO popularnym zjawiskiem, po prostu ludzie różnie to nazywają (np "prorocze sny"). Wystarczy przeglądnąć fora o tematyce ezoterycznej, paranormalnej, itp... Duża część z tych osób na siłę szuka w sobie czegoś wyjątkowego, jakiejś rzadkiej "supermocy". Jednak prawda jest taka, że KAŻDY ma zdolność "jasnowidzenia w trakcie snu" (chociaż moim zdaniem użycie słowa jadnowidzenie jest trochę nadużyciem). Po prostu niektórzy w ogóle nie zwracają uwagi na sny, inni nie chwalą się tą "super wyjątkową" umiejętnością na różnych forach (po prostu zatrzymują to dla siebie lub swojego bliskiego otoczenia), część osób w to nie wierzy i uzna takie sny za przypadek... Opcji jest wiele, ale to nie jest nic nadzwyczajnego.

Nie wiem w jaki sposób chciałabyś/chciałbyś (piszesz w różnych formach, więc nie wiem) tą niby "umiejętność" rozwinąć. Możesz ćwiczyć intuicję lub techniki świadomego śnienia.

Sam/a zastanów się czy wywoływanie na siłę/w sztuczny sposób jakiegoś snu ma sens... Czy wtedy będzie mieć jakiekolwiek wróżebne znaczenie? Czy będzie tylko projekcja myśli, pragnień, odreagowaniem różnych sytuacji...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
"Jasnowidzenie w śnie" jest BARDZO popularnym zjawiskiem, po prostu ludzie różnie to nazywają (np "prorocze sny")

Dokładnie tak.I jest różnica pomiędzy proroczymi snami a jasnowidzeniem,które polega na widzeniu przyszłości trzecim okiem.Umiejętność ta jest albo wrodzona,albo może dać o sobie znać w wyniku przeżycia traumatycznych wydarzeń w życiu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...