Skocz do zawartości

Wyganianie ducha albo czegos podobnego ze snu


JagodowaTruskawka

Rekomendowane odpowiedzi

Co jakiś czas pojawia się u mnie we śnie podobny motyw. Polega on na tym, że w danym motywie sennym pojawia się nieproszony gość, zły, jest to duch lub coś innego, wywołuje we mnie niepokój i nieprzyjemne uczucie, nie widzę tego ale czuje i wiem że tam jest. Zdecydowanym głosem karzę mu odejść, po jednym lub dwóch rozkazach odchodzi i czuje się od razu lepiej.

 

Dziś śniło mi się dziecko, najprawdopodobniej było z mojej sennej rodziny. Nie moje, ale kogoś z rodziny własnie. Robiłam obiad i poszłam umyć ręce do toalety. Pod prysznicem, w pełnym ubraniu, siedziało dziecko. Chłopiec, blondyn o krótkich włoskach. Siedział wystraszony i mokry. Woda się nie lała. Przytuliłam go i pytam się, co tu robi, i abyśmy poszli stąd. Nagłe przerażony chłopiec mówi 'on tu jest' i patrzy się w korytarz widoczny przez otwarte drzwi. Popatrzyłam na ten korytarz, ale nic nie widziałam jedynie czułam. Całą mnie zmroziło, poczułam niepokój. Wtedy patrząc w ciemny korytarz powiedziałam, "masz stąd iść i więcej nie wracać'. Nadal go czułam. Wtedy powtórzyłam 'wynoś się stąd!" mój głos był pewny i zdecydowany, ale w środku czułam strach, że takimi słowami tylko wkurzę to coś i będzie dopiero katastrofa. Jednak po tych słowach to coś sobie poszło, ja poczułam uczucie odprężenia i bezpieczeństwa i się obudziłam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User2

Z perspektywy snu, oraz jego syboliki nie wytłumaczę ci tego snu ponieważ się tym nie zajmuję oraz nie znam na tym.

 

Jednakże prawdą jest, że demony oraz inne negatywne byty, a nawet te pozytywne mogą wchodzić lub pojawiać się w naszych snach.

 

Ja myślę, że jeden z ciemnych bytów mógł ciebie ponownie zaatakować, a ty się przed nim ochroniłaś.

 

Możliwe, że to dziecko symbolizuje tu ciebie samą, która się broni i lęka przed złym duchem lub po prostu przed złem w ogólności. Z jednej strony się obawiasz złego, a z drugiej wciąż pomimo strachu masz wewnętrzną siłę do tego by się przed złem bronić i to robisz.

 

Przy czym jest to moja własna interpretacja i jak już zwróciłem uwagę nie jestem specjalistą w czytaniu snów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Masz po prostu nieproszonego "gościa" a sen wskazuje że nabawiłaś się go przez brak odpowiednich zabezpieczeń - mycie rąk - symbol oczyszczenia przed sporządzaniem posiłku - symbolizuje kontakt z energiami (jedzenie to też energia).

Pozdrawiam:

Sławomir

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User2
Masz [...] nieproszonego "gościa" [...] nabawiłaś się go przez brak odpowiednich zabezpieczeń - mycie rąk

 

Litości!

 

Skąd wytrzasnąłeś to bezrozumne myślenie?

 

Nie raz, nie dwa razy zdarzało mi się jeść pożywienie bez mycia rąk i nie dlatego, że nie chciałem zachować higieny dłoni tylko dlatego, że nie było ku temu możliwosci, i nigdy nie miałem tego "nierposzonego gośćia" z faktu, że zapomniałem o myciu rąk. Swoją drogą czasem bezpieczniej jest ich po prostu nie myć. : P

 

symbol oczyszczenia przed sporządzaniem posiłku - symbolizuje kontakt z energiami (jedzenie to też energia)

 

Powietrze, które wdychasz też jest energią, a jakoś nie słyszę tu od ciebie, że i powietrze, które się wdycha powinno być przez ciebie oczyszcane zanim zaczerpniesz je do płuc.

Więc skoro tego nie robisz, że nie oczyszczasz powietrza zanim je zaczerpniesz, to idąc zgodnie z cytowanym na samym początku fragmencie twej wypowiedzi należy uznać, iż nie zabezpieczasz się oraz, że wraz z tym oddechem masz w sobie nieproszonego gościa. Nieprawdaż? Tak mi to wynika z twoich wypowiedzi. Więc proszę ciebnie nie pitol głupot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rożnych snach mialam juz 'gości' ale nigdy wczesniej od zadnego nie czulam takiego niepokoju. Czulam coś naprawde zlego. CO mam zrobić zeby to juz nie wrocilo?

 

Mialam tez kiedyś inna dziwną sytuację. Kilka lat temu, rok 2013. W nocy kiedy mój znajomy zginął, dokładnie o godzinie zgonu którą podały media na moj telefon zaczął wydzwaniać nr zastrzeżony. Kiedy odbierałam w słuchawce była cisza. Dwa razy nagrało mi się coś na poczcie i zapisałam to. Dzwięk jest bardzo niepokojący. Kiedyś podesłałam to znajomej z forum, powiedziała że wyczuwa zła energie z nagrania i to coś 'namówiło' mojego kolege do samobójstwa. Kazała się tym nie interesować. Po imprezie został odstawiony pod sam dom, poszedł przejść się kawałek wokół domu aby otrzeźwieć ale wszedł(albo wpadł?) do stawu...

Tu sa te dwa nagrania https://chomikuj.pl/onaira/Dokumenty/Poczta

Ja sama tego nawet nie posłucham, ale Ty AoiMizu po zabezpieczeniu się sprawdzisz materiał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lito

Mówimy tu o znaczeniu symboli sennych a nie o sytuacjach z życia - i w śnie jest kilka wskazówek mówiących o braku zabezpieczenia energetycznego a raczej skutkach jego braku - to właśnie symbolizuje mycie rąk, łazienka, prysznic ja próbuje analizować znacznie symboli a nie to co dzieje się w kuchni danej osoby.

Pozdrawiam:

Sławomir

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z perspektywy snu, oraz jego syboliki nie wytłumaczę ci tego snu ponieważ się tym nie zajmuję oraz nie znam na tym.

 

Jednakże prawdą jest, że demony oraz inne negatywne byty, a nawet te pozytywne mogą wchodzić lub pojawiać się w naszych snach.

 

Ja myślę, że jeden z ciemnych bytów mógł ciebie ponownie zaatakować, a ty się przed nim ochroniłaś.

 

Możliwe, że to dziecko symbolizuje tu ciebie samą, która się broni i lęka przed złym duchem lub po prostu przed złem w ogólności. Z jednej strony się obawiasz złego, a z drugiej wciąż pomimo strachu masz wewnętrzną siłę do tego by się przed złem bronić i to robisz.

 

Przy czym jest to moja własna interpretacja i jak już zwróciłem uwagę nie jestem specjalistą w czytaniu snów.

jak widzisz o tym samym mówimy porostu mnie nie zrozumiałeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...