Jump to content

Karty Lenormand vs Cygańskie


Coen
 Share

Recommended Posts

Cześć... Tak przeglądam sobie różne istniejące rodzaje kart wróżebnych i zastanawiam się nad Lenormand i Cygańskimi. Oba rodzaje kart oznaczają konkretne hasła i czyta się je jako pewną historię, układając konkretne zdania. Są dużo dokładniejsze i bardziej konkretne niż Runy albo Tarot. Czy to jest prawda? I czy poza innymi słowami-kluczami kart jest między nimi jakaś różnica w czytaniu kart?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Nie znam się na lenormandach, ale o cygańskich mogę powiedzieć, że na pewno nie są dużo dokładniejsze od tarota. Uważam właśnie, że są dobre do pytań, na które nie potrzebujemy szczegółowych odpowiedzi. Czy bardziej konkretne? Jeżeli miałbym wybrać, które karty odpowiadają bardziej ogólnie to byłyby to cygańskie i to się łączy z tym, że są dobre do tego o czym pisałem na początku, bo z tarota więcej da się wyciągnąć.

A do cygańskich podobne są też karty kipper :)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrator

Nie ma kart z których da się więcej czy mniej wyciągnąć, tak samo jak z każdej innej wyroczni. Jak dla mnie nie ma żadnej różnicy w czytaniu ponieważ wszystko zależy od warsztatu i intuicji - tego daru odczytu, który niewielu jest danym. Poza tym każdy ma swoje preferencje, jeden na to samo zapytanie wyciśnie maxa z tarota a inny z lenormandów i naprawdę nie jest ważne z czego uzyskasz odpowiedź - ważne jest to czy Twój odczyt jest prawidłowy.

 

Mówisz o konkretnych hasłach - to znaczy o czym? Zobacz jak te "konkretne hasła" rozrosły się, do każdego przypisane jest multum informacji i mimo że lenormandów i cyganów jest mniej niż tarotowych to tak samo łatwo jest się w nich zagubić jak i w nim. Tarot przecież też ma konkretne słowa - klucze, które na początku nie były tak obito kwieciste jak dziś.

Link to comment
Share on other sites

Guest gość5

ja uwielbiam lenormand i cały czas ucze sie cyganek- znam je juz lepiej niz kipper, których zaczęłam się uczyc od pol roku. Najłatwiej uczyc sie kart i odczytu kladąc karty, które się zna + te, których chcesz sie nauczyc.... bardzo często pięknie sie uzupełniaja. Co do "wyciskania" informacji- to kwestia umiejetnosci składania wszytkiego w jedną całość.... w lenormandach, ktore maja swoje znaczenia uzupełnieniem są również klasyki, na podstawie których można "dokładać" zdarzenia, opis tych zdarzeń.

poza tym - ćwiczenie czyni mistrza :) i z całą pewnością mozna tę samą historię dokładnie opowiedzieć wszystkimi tymi taliami.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Ja mam wrażenie, że lenorki i cygany to tak za bardzo się w tych hasłach nie różnią, z ciekawości zrobiłam sobie zestawienie figur i znaczeń i stwierdziłam, że większość z nich oznacza właściwie to samo, z niewielkimi różnicami. A talie - wybieram tylko te, które mi się wizualnie podobają i są proste, tzn. bez zbędnych ozdóbek i pseudoezoterycznych odniesień.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...