Jump to content

Muzułmanie masowo nawracają się na Chrześcijaństwo


jarek_999
 Share

Recommended Posts

Czy słyszeliście o rzekomo powszechnym w obecnych czasach zjawisku nawróceń muzułmanów na chrześcijaństwo w krajach typowo muzułmańskich?

Podobno, w ciągu ostatnich 10 lat na chrześcijaństwo przeszło więcej muzułmanów niż w ciągu całej historii islamu.

Jest na ten temat książka, wydana w 2012r., pt.: „Dreams and visions: Is Jesus Awakening the Muslim World?”, w której autor przedstawia świadectwa muzułmanów, którzy przeszli na chrześcijaństwo po tym, gdy przyśnił im się Jezus.

 

W internecie można zobaczyć wiele świadectw ludzi, którzy nawracają się przez ujrzenie Jezusa Chrystusa podczas snu lub w wizji na jawie, np.:

 

https://www.youtube.com/watch?v=upEpOHL0moM

 

https://www.youtube.com/watch?v=LE1UKWryJ9A

 

Szczególnie świadectwo osoby z tego drugiego filmu porusza.... Czy to możliwe, co o tym myślicie?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Fałszywych proroków nigdy nie brakowało. A co powiedzieć o Afgańczyku który pozbawił życia pięcioletnie dziecko w Niemczech? On też przeszedł na chrześcijaństwo.... Pytanie tylko czy on się zmienił, czy to tylko gra pozorów.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest User2

Muzułmanie nie nawracają się na chrześcijańśtwo oni mordują chrześcijań, szkoda, że chrześcijanie jeszcze nie rozumieją, że trzeba zacząć robić to samo z nimi.

Link to comment
Share on other sites

Propaganda i zasłona dymna, nie wspominając o tym że to jest ruch MNIEJSZOŚCIOWY oraz NIEOFICJALNY i to że w Niemczech niemiecka biała kobieta dawała wyssane z palca świadectwo odnośnie niesprawiedliwego traktowania uchodźców, to że polscy uchodźcy oczekiwali więcej niż to co DOSTALI i co DOSTAJĄ chcąc przenieść się do Niemiec, twierdząc że Polska nie zapewniła im OCZEKIWANEGO standardu życia, czy też to że Afroamerykanie w USA traktują białych jako winnych zniewolenia Afroamerykanów przez te wszystkie lata, oczekując sowitej rekompensaty, uwzględniając zarówno procenty odnośnie należności, inflację jak i wysokie warunki życia współczesnego świata. (nie mylić z powszechnym standardem życia okresu gdy te 'należności' powstały) BA! Wspomnę jedynie o ataku na profesora wypowiadającego się w obronie mniejszości społecznych przez... mniejszość społeczną, grupę których praw bronił.

 

Ostatecznie, im więcej ludzi i im większy liberalizm tym większy rozpierdziel.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrator

Już ja widzę jak muzułmanie masowo się nawrócą xd

Jarku, Ty naprawdę wierzysz w tą propagandę?

Moim zdaniem to oni mają tą przewagę nad chrześcijanami, że twardo wierzą w swoje i nie mają wątpliwości, wahań i rozterek duchowych, to twardogłowa wiara, oni się tam nie zastanawiają nad niczym i idą za Allahem w ogień a i dżihad jest jednym z założeń tej religii.

Żadnych masowych nawróceń nie będzie, taki sam plus minus odsetek muzułmanów przechodzi na chrześcijaństwo jak chrześcijan na islam.

Link to comment
Share on other sites

No właśnie, ja im zazdroszczę tej wiary w swoją wiarę. Jasne, że niektórzy będą się nawracać, bo samo zetknięcie z inną kulturą i wiarą zwiększy odsetek odstępców, bez względu na to czy im się przyśni Jezus czy nie - ale to nie jest masowe zjawisko, a normalny tryb rzeczy, wpisany we współczesny czas zmian na świecie.

Autor tej książki zapewne przytacza świadectwa tych nawróconych muzułmanów, ale mogę się założyć, że takie same świadectwa - w drugą stronę - dałoby się bez trudu zebrać wśród nawróconych na islam chrześcijan.

Obserwując to co się dzieje nie mam złudzeń, że nie tylko nie ma i nie będzie masowych nawróceń na chrześcijaństwo, ale mam obawy, że islam nas zaleje, ot co.

Link to comment
Share on other sites

Witam,

 

ok, ręka w górę kto miał do czynienia z muzułmanami w PL? Kto miał z nimi do czynienia przez kilka lat? Kto miał do czynienia z więcej niż 4 różnymi muzułmanami przez okres około 2 do 3 lat? Tak na dobrą sprawę, może to przez pech miałem z nimi do czynienia, czy też to że z własnego kraju pozbywali się... pewnej grupy ludzi pokroju Gump'a... ale wszyscy co do jednego traktowali białych ludzi jako tych z którymi się normalnie gadało, do czasu aż przychodziła kolej do odwzajemnienia przysługi, oj nienienienienienienienienie, takiej opcji nie przyjmowali. W zamian za wykonaną przysługę mogli naobiecywać czego tylko chcesz, ale tylko gadali, machali rękami i zmieniali temat, nie przechodząc do realizacji obietnic czy nawet prób odwzajemnienia przysługi, a gdy z kimś skończyli, przechodzili do kolejnej ofiary która nie miała z nimi jeszcze do czynienia. Jak dla mnie, są mistrzami mydlenia oczu, uzurpowania sobie praw których nie mają, naginania praw które ich obowiązują, narzucania własnych praw komuś kto jest dla nich obcą osobą (na serio, dochodziło do patologii), natarczywości kiedy czegoś potrzebowali oraz całkowitego ignorowania drugiego człowieka jeżeli coś od nich potrzebuje lub kiedy nie jest im w danej chwili potrzebny. Wypisuję to z pełną świadomością, lecz mam nadzieję że osoby to czytające mają świadomość tego iż nie czytałem o tym w gazetach czy nie usłyszałem o tym w telewizji, zobaczyłem to na własne oczy i poczułem to na własnej skórze, 'rany' ciała się zagoiły, ale niesmak w ustach pozostaje...

 

Pozdrawiam,

Auegamma

Link to comment
Share on other sites

  • Administrator

Aue, zdaje mi się, że Twoja wypowiedź nie dotyczy tematu wątku, którym jest kwestia "masowego nawracania się muzułmanów na chrześcijaństwo", za to zaczyna się wywlekanie "całego syfu", jak to zgrabnie określił Aoi Mizu.

Co do ludzi - tak się składa, że od prawie dwudziestu lat za miedzą mam arabskiego sąsiada, znam też więcej niż 4 muzułmanów. Nie mogę powiedzieć o nich tego co Ty o swoich znajomych. Ale nie mam również złudzeń co do mentalności ogółu wyznawców islamu, zaś berety, sorry - tutaj turbany - znajdują się w każdym społeczeństwie ;)

Jeśli zaś chodzi o temat tytułowy - nie sądzę, żeby muzułmanie masowo się nawracali, uważam, filmiki są robione "pod wrażenie", książka też nie jest dla mnie wiarygodna - w tej kwestii mam zdanie podobne jak przedmówczyni.

Link to comment
Share on other sites

Witam,

 

@Ismer, kwestia dwulicowości jest ściśle związana nie z głównym wątkiem, lecz sensem głównego wątku ;)

 

Pozdrawiam,

Auegamma

Link to comment
Share on other sites

  • Administrator

Aue, ja nie chcę abyśmy w tym wątku wylewali swoje żale (prezentowali poglądy) nt. muzułmanów jako ludzi, nt. islamu jako religii itd., po prostu - jeśli chcemy - odpowiadajmy Jarkowi na jego pytanie ;)

Link to comment
Share on other sites

Czy słyszeliście o rzekomo powszechnym w obecnych czasach zjawisku nawróceń muzułmanów na chrześcijaństwo w krajach typowo muzułmańskich?

 

Czy to możliwe, co o tym myślicie?

 

Marzenie scietej glowy! (nomen omen)

Edited by Lakshmi
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...