Skocz do zawartości

Choronzon


Beoran

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś kiedyś słyszał o Chozonie (czy jakoś tak), często się na te imię napotykam, a nie wiem kto to taki. Słyszałem tylko, że ma to jakieś połączenie z Chaotami, ale i do tej informacji nie jestem pewien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem taką informację na jakimś forum:

"Choronzon wg. Aleistera Crowleya demon Otchłani w której Mag zostaje poddany ostatniej próbie i albo porzuca ego i realizuje Wielkie Dzieło i osiaga Oświecenie albo staje sie jego niewolnikiem i "rozszarpują go psy rozumu".

Moim zdaniem tożsamy z Marą którego ataki poprzedziły Przebudzenie Siakjamuniego. Często utożsamiany z ego."

 

Znalazłem też coś na wikipedii Google Tłumacz

 

i przekierowanie do odnośnika Google Tłumacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misterium Śmierci to inny wymiar, do którego zazwyczaj mają tylko dostęp ci co są, bądź byli magami nocy, ewentualnie mają nieludzkie moce, tzw. "wilkołaki i wampiry".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Genezy misterium powinno się szukać w starogreckich obrzędach zwanych Misteria eleuzyjskie. W średniowieczu był to jeden z dramatów religijnych. Pierwotnie chodziło o zainscenizowanie scen z greckiego mitu o Demeter i jej córce Persefonie, później scen wyjętych z biblii.

Odwoływano się w ten sposób do uczuć, chcąc poprzez specyficzną atmosferę, miejsce i obrzędy wywołać głębokie przeżycie religijne.

 

Nie wiem czym dokładnie jest misterium śmierci, ani na czym polega, ale mogę założyć, że jest to obrzęd mający na celu poszerzenie percepcji i świadomości przez zainscenizowanie własnej śmierci. Innymi słowy, wkręcasz sobie jazdę, że umierasz i tkwisz w tym przekonaniu do końca rytuału. Po wszystkim jesteś bogatszy o doświadczenie śmierci, bez potrzeby umierania.

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdefiniuj "wymiar".

Miejsce?

Nazwa "misterium śmierci" powinna oznaczać, lub sugerować czym jest. Nie sądzę, by została nadana dla fajnego brzmienia. Jeżeli misterium to silne przeżycie, to nie może być miejscem.

Nawet jeżeli jest to "miejsce" poza światem materialnym, to też nie potwierdza tego nazewnictwo.

 

Jedyne sensowne wyjaśnienie tego pojęcia to:

sztucznie wywołane odczucia/wrażenia, jakie odbiera się w chwili śmierci.

 

Siłą rzeczy "Misterium śmierci" musi być stanem umysłu.

 

Dobra! Po co komu takie przeżycia?

Odwołam się tu do "Liber KKK" i pojęć dywinacji i inwokacji.

 

Jeżeli się pomyliłem to niech ktoś mnie poprawi, jeżeli oczywiście może poprzeć jakoś swoje słowa. Inaczej zostaje przy swoim:dupa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Nie wiem czy wiesz ale po za światem astralnym, istnieją również inne, nazwa misterium śmierci, to nazwa ów świata.

 

 

Świat astralny to nasz świat nieograniczony gęstą materią w tym cielesnością. O innym świecie niż Nasz nie słyszałem. Jak wygląda te Twój ów świat i jak tam dotrzeć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś coś wie o Demonie Baltazarze? Demon Baltazar? Wogóle taki Demon istnieje?

 

Ja pierwsze słyszę. A coś więcej o nim? Ma być jakiś silniejszy/bardziej znany? Jest w jednym z 7 kręgów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadałem pytanie, z którego wynika to o co Ty pytasz.

 

No nie no tak, ale chyba cokolwiek o nim słyszałeś i teraz na podstawie jakiejś wzmianki można by go poszukać. Chyba, że właśnie sobie imię wymyśliłeś ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wymyśliłem. Kumpel mi powiedział, że jest taki Demon, i że jest jakimś tam zabójcą, skrytobójcą czy cosik, lecz nic więcej się od niego nie dowiedziałem na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien, że nie czerpał tego ze wzorców popkulturowych (Baldur's Gate, Buffy, Constantine)? Ogólnie upodobali sobie Balthazara pokazywać jako demona, czy pół-demona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wymyśliłem. Kumpel mi powiedział, że jest taki Demon, i że jest jakimś tam zabójcą, skrytobójcą czy cosik, lecz nic więcej się od niego nie dowiedziałem na ten temat.

 

To raczej wątpliwe, bo takowych "profesji" to one nie miewają, chyba że upadłe anioły zabijają, ale sam o takim przypadku jeszcze nie słyszałem.

A poza tym-jednak coś wiedziałeś, więc moje pytanie było słuszne : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady Jensen. Miewają swoje profesje. I myślę, że każdy z nich ma swoją, chociaż jest ich na tyle dużo, że oczywiście wielu robi w tym samym dziale :P Skądś się w końcu muszą brać te legiony, którymi władają Arcydemony. Co prawda demony - dla zdecydowanej większości ludzi niewidzialne, niesłyszalne etc. wszystkie mogłyby łatwo uchodzić za skrytobójców, ale pomijając dość naiwne określenie, to oczywiście może istnieć demon Baltazar, którego praca w jakiś sposób wiąże się z zabijaniem czy doprowadzeniem do śmierci tych, na których czas przyszedł lub powodowaniem np. wypadków, etc. (nie ma to jak upozorowany wypadek- to ci dopiero zabójstwo).

 

Tak czy siak AoiMizu, pewnie jest taki demon, ale po co Ci skrytobójca?

A co do kumpla- powiedział....bo? po co Ci powiedział? skąd o tym wie? Jest otwarty? rozwinięty? silny? ma kontakt z kimś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JanJensen powiedz kumplowi, że ja też lubię serial "czarodziejki":hahaha:

 

Tak na poważnie:

Baltazard - duch przywoływany w zaklęciach Salomonowych, których celem jest zdobycie damskiej podwiązki (zob. Grimorium Verum).

Bestiariusz Fantasy - Anioły i demony A-Z

więcej nic nie znalazłem, ten opis często się powtarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Gość User2

Czy ktoś z Was wie/zna/słyszał o Arcydemonie, którego formą jest niedźwiedzi? Ja właśnie szukam w Goecji, lecz jakoś nie przypominam sobie by ktoś o takiej formie w niej występował więc tu się dodatkowo pytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

W magii chaosu Demon Choronzon(właściwie grupa demonów) to istota(ty) które uosobiają podświadomą chęć posiadania jedynegosłusznego wyższego JA, wyższej Jaźni, prawdziwej Woli(w sensie egocentrycznym), odnośnika do wszystkiego; jest to nazwa obsesyjnych efektów ubocznych fałszywego poszukiwania Świętego Anioła Stróża(KIA), mylenie wytworów geniuszu(w tym oddawanie im czci) z samym geniuszem(w efekcie oddawanie czci Ego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...