Jump to content

Alfabety i litera Y


Recommended Posts

 • Ekspert
Eufemia

Jak to jest z wartościami liczbowymi liter, znaczy chodzi o to, że każdy naród ma swój alfabet, a tymczasem większość tabel podaje alfabet łaciński a przecież w Rosji albo Niemcy nie liczą według tego, a widziałam książkę z rynku USA, gdzie S była o wartości 2.

My Polacy też mamy swój alfabet, gdzie są ą,ę,ó itd ale przykłada się łaciński, dlaczego?

Przecież co innego znaczy bak a co innego bąk (nazwisko) to dlaczego nie uwzględnia się tych liter jako wartości zgodnie z używanym zapisem narodowym?

 

No i litera Y, jak to właściwie jest, kto ma racje, to samogłoska czy spółgłoska jest?

Dla mnie to samogłoska jest, jak może być inaczej w polskim języku? dlaczego mamy się kierować obcym językiem i nawet nie podstawowym alfabetem łacińskim tylko hiszpańskim?!?

 

no ja pytam dlatego że mam ą i y i próbowałam zapisać je na różne sposoby ale trudno coś samemu wykombinować, no nie jestem chyba obiektywna i nie umiem siebie ocenić.

 • Like 5
Link to post
Share on other sites
 • 2 years later...
 • 1 year later...
Mili84

Pozwolę sobie odświeżyć temat.

W załączniku wklejam screen strony Książki autorytetu światowej numerologii Juno Jordan.

Pisze ona wyraźnie,że owszem litera y ma dwojką naturę i może być zarówno spółgłoską jak i samogłoską ALE przy obliczaniu dążenia serca ( ekspresji wewnętrznej) należy brać pod uwagę TYLKO samogłoski a,e,i,o,u, a jeśli y występuje to nie włączamy go do obliczeń!!! ( na stronie którą wkleiłam jest podane dlaczego y jest wyłączone z obliczenia) Jest to pokazane na kilku przykładach w książce. Nie wiem dla czego przez tyle lat nikt nie pokusił się,żeby przeczytać to mądre dzieło i wyciągnąć wnioski zamiast spierać się bezsensownie o gramatykę.

Niestety, wychodzi więc na to,że pani Gladys nie do końca pobłądziła... Ona liczyła jak Juno! 

I nie mnie tu osądzać cokolwiek.

Zajmuję się numerologią od dłuższego czasu i próbowałam liczyć wibracje na dwa sposoby. Dopiero kiedy udało mi się zdobyć książkę Juno otworzyły mi się oczy. 

Spróbujcie policzyć siebie. Porównajcie wyniki. U mnie bez przeliczania y wychodzi idealny portret. 

 

Dodatkowo jeszcze uwaga. 

Transformację numerologiczną wprowadziła pani Gladys.

Juno się tym nie zajmowała jak zresztą nie zajmuje się tym numerologia kabalistyczna,która odrzuca taką możliwość że względu ingerencji w karmę..

 

Mam nadzieję,że komuś się to przyda,tym bardziej że w sieci krąży milion informacji z różnych systemów numerologicznych które mam wrażenie są upchane do jednego wora, tworząc totalny haos.

 

Screenshot_20200621-182616.png

 • Like 5
 • Medal 1
Link to post
Share on other sites
 • Administrator
Ismer
12 godzin temu, Mili84 napisał:

Pisze ona wyraźnie,że owszem litera y ma dwojką naturę i może być zarówno spółgłoską jak i samogłoską ALE przy obliczaniu dążenia serca ( ekspresji wewnętrznej) należy brać pod uwagę TYLKO samogłoski a,e,i,o,u, a jeśli y występuje to nie włączamy go do obliczeń!!! ( na stronie którą wkleiłam jest podane dlaczego y jest wyłączone z obliczenia)

No właśnie - może być spółgłoską i samogłoską, o czym tu właśnie mówimy, ale to dotyczy całej nazwy. Tak więc tam, gdzie analizujemy imiona i nazwiska jest zależna od alfabetu, Natomiast jeśli J.Jordan uważa, że przy obliczaniu ekspresji  Y nie powinno się włączać do obliczeń - to wolna wola każdego, jak do tego podejdzie. Ja włączam i nie mogę powiedzieć, żeby to było "złe". 

Gladys Lobos nie pobłądziła, ale i nie liczy jak Juno, ponieważ ona liczy według swojej, hiszpańskiej tradycji, czyli traktując Y jako spółgłoskę dlatego, że tak jest w jej języku, natomiast częściowo pokryło się to z koncepcją Juno w zakresie ekspresji wewnętrznej. 

Tą kwestię znam akurat od podszewki i z pierwszej ręki, ponieważ G.Lobos kilka razy spotkała się z Donką Madej i obie panie wyjaśniały sobie kto, kiedy, z kim i dlaczego ;)

 

12 godzin temu, Mili84 napisał:

Dodatkowo jeszcze uwaga. 

Transformację numerologiczną wprowadziła pani Gladys.

Juno się tym nie zajmowała jak zresztą nie zajmuje się tym numerologia kabalistyczna,która odrzuca taką możliwość że względu ingerencji w karmę..

To prawda, "transformacja" to dzieło G.Lobos, ale na ile to jest przydatne a na ile szkodliwe to zależy wyłącznie od doświadczenia numerologa. Na pewno nie należy korzystać z porad zamieszczanych na forach - to jest zgroza. 

 

12 godzin temu, Mili84 napisał:

Mam nadzieję,że komuś się to przyda,tym bardziej że w sieci krąży milion informacji z różnych systemów numerologicznych które mam wrażenie są upchane do jednego wora, tworząc totalny chaos.

Na pewno się przyda, a to co krąży w sieci - i w literaturze tematu - tworzy taki chaos, jaki podobno istniał na początku tworzenia świata :D o czym niejednokrotnie tu na forum mówione było. Ale chyba najbardziej mętny chaos stworzył Henryk mistrzu Rekus ... 

 • Like 5
 • Cool 1
Link to post
Share on other sites
 • Administrator
Ismer
W dniu 22.06.2020 o 13:21, Mili84 napisał:

Nie wiem dla czego przez tyle lat nikt nie pokusił się,żeby przeczytać to mądre dzieło i wyciągnąć wnioski zamiast spierać się bezsensownie o gramatykę.

Pokusiło się parę osób, w tym wspomniana przeze mnie w wątku "Transformacja numerologiczna" p. I. Łukiewska, a w tym mądrym dziele Juno Jordan wskazuje, że jeśli już Y ma być spółgłoską, to dotyczy imienia.

Nie jest to bezsensowny spór o gramatykę - ta właśnie gramatyka jest bardzo istotną rzeczą i jest ona kluczem do oznaczenia - i w związku z tym liczenia litery Y -  jako samogłoski lub jako spółgłoski.

 

W dniu 22.06.2020 o 13:21, Mili84 napisał:

W załączniku wklejam screen strony Książki autorytetu światowej numerologii Juno Jordan.

Tutaj nie ma nic na temat zaliczania litery Y jako spółgłoski, jest tylko opis, dlaczego w imieniu J.Jordan uważa ją za spółgłoskę. 

 

"Dopiero w czasach nam współczesnych, gdy u schyłku XIX wieku tworzona była nowoczesna numerologia, zajęto się problemem określenia litery Y dogłębnie. Zrobiła to Pani Balliett, wskazując Y jako samogłoskę. Potwierdziła to również dr. Juno Jordan, wyraźnie wskazując Y jako samogłoskę, podkreślając przy tym, że kwalifikacja tej litery jako samogłoski lub spółgłoski, powinna wynikać z reguł językowych danego kraju". 

Gwoli wyjaśnienia: dr. Juno Jordan napisała kilka książek, nie tylko tą jedną, z której pochodzi screen.

 

W załączniku wklejam tylną okładkę najpopularniejszego na świecie podręcznika do numerologii -  "Your Days Are Numbered" autorstwa Florence Campbell, której drogowskazem była J.Jordan właśnie. 

Y przykład.jpg

 

Cały artykuł o literze Y jest tutaj: Kontrowersje wokół Y 

 

Należy też pamiętać o tym, o czym wspomniała Widja (temat: Transformacja numerologiczna) 

"Z kolei teorie dotyczące Nazwy zapożyczone są z nurtu teozofii, poczynając od R.Steinera i H.Bławatskiej, a te z kolei mają korzenie w większości hinduskie i hebrajskie."

Chodzi o to, że numerologia współczesna nie jest numerologią pitagorejską. 

" Gdziekolwiek nie zajrzymy, czy to książka czy też strona internetowa, niezmiennie, kiedy czytamy o historii numerologii pojawia się wątek, że ojcem numerologii jest Pitagoras.
Wielu uznawanych za autorytety autorów utrzymuje nawet, że przeczytało wszystkie dzieła Pitagorasa, co jest tym bardziej dziwne, że wiedza Pitagorasa nie istnieje w formie pisanej, nie ma żadnych dzieł [na ten temat] autorstwa Pitagorasa.

Sam Pitagoras zdziwiłby się niezmiernie, gdyby się dowiedział, czego ojcostwo mu się przypisuje. Niewątpliwie zajmował się liczbami oraz stworzył klucz przypisujący wartości liczbowe poszczególnym literom, opisał również aspekty rządzące każdą wibracją.

Jednak włączenie do numerologii daty urodzenia oraz rozbicie wibracji własnych (imiennych) na samogłoski, spółgłoski oraz ich sumę nastąpiło stosunkowo niedawno, bo właśnie na przełomie XIX i XX wieku".

 

 

 • Like 1
 • Medal 1
 • Super 1
 • Thanks! 2
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...

Important Information

Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych.