Jump to content

wibracja duszy


marika331
 Share

Recommended Posts

Witam,

proszę o pomoc.

Jak mam policzyć wibrację duszy, jeśli są dwa imiona i dwa nazwiska?

Przeczytałam, że bierze się wszystkie imiona i nazwiska.

Ale jest też wersja, że tylko pierwsze i imię i drugie nazwisko.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrator

Jak mam policzyć wibrację duszy, jeśli są dwa imiona i dwa nazwiska?

Przeczytałam, że bierze się wszystkie imiona i nazwiska.

Ale jest też wersja, że tylko pierwsze i imię i drugie nazwisko.

To zależy co kto rozumie pod pojęciem "wibracja duszy", co ona ma wyrażać, w jakim kontekście.

Jak wiadomo współczesna numerologia ma już wiele tych koncepcji. Te koncepcje albo mają wspólny mianownik albo nie, powstały albo z koncepcji macierzystej albo z fantzaji pseudoezoterycznych i wtedy zaliczają się do koncepcji wydumanych, nader często powstałych z wymieszania systemów.

 

Generalną zasadą jest to, że jeśli używa się danego systemu, to przyjmuje się jego system obliczeń i jego odniesienia.

 

Przykładowo we wspomnianej w innym temacie numerologii chaldejskiej wibrację duszy opisuje zarówno całość, czyli wszystkie imiona i nazwiska zapisane w dokumentach, także imię z bierzmowania jeśli jest używane i ważne dla osoby, jak też Imię Codzienne, czyli to (imię i nazwisko) którym inni się do niej zwracają/ znają je na co dzień. Badany jest również pseudonim / ksywka oraz zdrobnienie - a wszystko po to, by zobrazować wibracje, które działają aktualnie, tzn. są silne (wpływają najmocniej dzięki ich używaniu) w danym momencie.

 

Jednak prawdziwą, najważniejszą istotę liczby duszy - tzn. samogłosek - oddaje cała Nazwa, czyli to wszystko co mamy zapisane w dokumentach, w tym również imię z bierzmowania, jeśli jest używane.

 

Ten chaos interpretacyjny powstał właśnie dzięki wspomnianym fantazjom, a w szczególności dzięki beztroskiemu mieszaniu pojęć i różnych koncepcji, no i także dzięki rozpowszechnianiu zlepków informacyjnych, czyli "pracom" rodzimych autorów, których książki składają się z tekstów będących dziełem innych, są zresztą napisane na zasadzie "kopiuj - wklej" i to bynajmniej nie są pojedyncze fragmenty, a całe rozdziały, do tego powielane bywają z błędami (np. kopia z Czarmińskiej z porządkiem zapisu D - M - R) oraz są pogmatwane, zalane szczegółami nie przypisanymi do niczego, co w szczególności widać w wielotomie Rekusa.

O tym rozmawialiśmy w temacie "Nasze lektury".

O "roku numerologicznym" - wynalazku G.Lobos i "roku osobistym" - wynalazku J. Jordan stosowanych równocześnie już nawet nie chce mi się wspominać, to rozpleniło się jak jakaś zaraza i coraz więcej "numerologów" na to choruje, to jest taki swoisty numerologiczny AIDS czy rak. Ale - kto chce niech sobie choruje, a wiedza i tak obroni się sama; nie każdemu jest dane być uczonym w piśmie ;) i nie każdemu objawione są wyższe sekrety wiedzy, bez względu czego ona dotyczy, numerologii również.

  • W punkt 1
Link to comment
Share on other sites

Samogłoski w całej nazwie mam więc 8/44. Jest też lekcja karmiczna 8. To pewnie konflikt....

Gdy daję tylko jedno imię i jedno używane nazwisko, to wibracja duszy 1/10 - taka sama jak droga życia. I co wybrać?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrator

Co wybrać? tego nie wiem, ponieważ to zależy od wszystkich czynników składających się na Ciebie.

Na razie jesteś na etapie dowiadywania się co czemu służy, co oznaczają pojedyńcze elementy układanki, więc tak myślę, że trochę za wcześnie na dokonanie wyboru.

Przecież to nie tylko o DŻ chodzi, ale także, by to co jest używane nie było w skrajnym konflikcie z Nazwą. Ideałów jednak nie ma, więc nie da się dobrać wszystkiego tak, by mieć na ziemi raj ;)

Numerologia służy przede wszystkim temu, by do minimum (oczywiście jeśli się da) zredukować konflikty między wibracjami.

Ale jeśli już mówimy o zestawieniu czegokolwiek z DŻ, to najważniejsza jest Nazwa, którą wyraża się podpisem, w zależności od okoliczności (harmonijna czy nie) całą lub jej część.

Przykładowo ja używam do podpisu pierwszej litery pierwszego imienia i całego nazwiska, mimo iż nie jest to najlepszą opcją w stosunku do mojej DŻ, ale nie jest też destruktywne, ot, takie sobie średnie na jeża. Ale gdybym używała całej Nazwy, to wypadłoby to znacznie gorzej. Więc wybrałam "mniejsze zło".

Poza tym mam doświadczenie - eksperymentowałam na sobie, bo używałam również innych opcji w przeciągu wielu lat - i zdecydowanie nie chcę uruchamiać całej Nazwy.

 

Poza tym nie zapomnij, że poszczególne składowe Nazwy o czymś informują i faktycznie dobrze by było, aby również ich wibracje nie wchodziły w konflikt z DŻ, jednak najważniejsza jest całość, z której z kolei możesz wybrać to co do tej DŻ pasuje najlepiej - uruchamiasz w ten sposób coś z posiadanego potencjału.

To działa podobnie jak horoskop natalny, który jest mapą Twoich potencjałów, ale od Ciebie zależy, których z nich świadomie użyjesz a które wyhamujesz.

Jednak tak czy inaczej i w numerologii i w astrologii jesteś tym wszystkim co się na Ciebie składa i bywają sytuacje, gdzie do głosu dochodzą poszczególne elementy niezależnie od tego co się chce sobie "nadać", a tym częściej im mniejsza jest kontrola nad sobą.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Wykonałam juz cały swój portret!

Mam w związku z tym jeszcze prośbę o pomoc w interpretacji. Przeczytałam, że wibracje 2 i 5 są bardzo nieharmonijne. Ja mam drogę życia 2/11 i lekcję karmiczną 5. Czy mogę dodać sobie nowe imię? - nie będzie wtedy brakować 5 i postaram się zmienić na lepszą liczbę duszy, a tym samym cele życiowe...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...